.:: Przedszkole   -   Wydarzenia
Dzień Babci i Dziadka

W dniu Święta Dziadka i Babci

zamiast poczciwych kapci

od wnuków serdeczne życzenia:

niech się Wam spełnią Wasze marzenia!

Bo nie jest za późno na ten uśmiech na twarzy

płynący ze spełnienia marzeń.

 

        W związku z problemami technicznymi zdjęcia zostały wysłane na adresy mailowe rodzicow

Dodane:   21.01.2021
Pieczemy świąteczne pierniczki

Przedszkolaki podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne pierniczki. Każdy przedszkolak miał okazję wyrabiać ciasto i foremką samodzielnie wycinać pierniki. Powstały ciastka w najróżniejszych kształtach: choinek, gwiazdek, serduszek, aniołków…

Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowanymi pisakami i barwną posypką. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepięknie.


Dodane:   18.12.2020
Skawińskie zabytki

W dniu 04.12.2020r. Dzieci z grupy III zgłębiały wiedzę na temat zabytków miasta Skawina. Dzięki uprzejmości Skawińskiego Muzeum Regionalnego dzieci miały możliwość zagrać w grę, która nie tylko była dla nich świetną zabawą ale także lekcją historii. Na koniec gry dzieci otrzymały podarunki w postacie książeczek o podobnej tematyce. Emocjom i zabawie nie było końca.


Dodane:   18.12.2020
Mikołaj

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Od samego rana na placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nadsłuchiwały dzwonku Świętego Mikołaja. Dzieci przywitały Mikołaja śpiewając piosenki i recytując wiersze. Mikołaj wszystkie dzieci obdarzył prezentami i obiecał, że wróci za rok.


Dodane:   08.12.2020
Ubieranie choinki gr. 1

Przedszkolaki już od kilku dni oczekiwały wizyty świętego Mikołaja. Maluchy w swojej sali pięknie przystroiły choinkę w bombki, łańcuchy i świąteczne ozdoby. Każde dziecko chciało pomóc i z radością ozdabiało nasze grupowe drzewko. Przedszkolaki wzięły także udział w akcji tworzenia łańcucha, którzy już niedługo pojawi się na choince w Urzędzie Miasta i Gminy Skawina.


Dodane:   08.12.2020
Łańcuch choinkowy

Dzieci z naszego przedszkola przygotowały łańcuch, który udekoruje świąteczną choinkę w ratuszu naszego miasta.


Dodane:   08.12.2020
Andrzejki gr.3

W dniu 30.11.2020r. dzieci z grupy III obchodziły Andrzejki. Poznały andrzejkowe zwyczaje i samodzielnie wykonały różnorodne wróżby. Nie zabrakło lania wosku przez wielki klucz oraz wróżby przepowiadającej imię przyszłego męża lub żony. Andrzejkowe wróżby były dla dzieci świetną zabawą i okazją do nabywania nowych umiejętności.


Dodane:   08.12.2020
Andrzejki gr.2

30 listopada dzieci z grupy Smerfów wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Oprócz tańców oraz opowiadań o tym, co to są Andrzejki, przedszkolaki uczestniczyły w wróżbach. Podczas wróżby z wirującą butelką przedszkolaki dowiedziały się  o tym, czy w przyszłości czeka ich kariera sportowca, a może zostaną podróżnikami. Była też wróżba z butami, która dostarczyła wiele śmiechu i radości.


Dodane:   30.11.2020
Gimnastyka gr 1

GIMNASTYKA–

 DOBRA SPRAWA, PRZY NIEJ FAJNA JEST ZABAWA! – 27.11.2020

Gry i zabawy ruchowe są bardzo ważne w rozwoju dziecka. "Biedronki" z uśmiechem na twarzy i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem sprzętu sportowego.

Skacz, stań na jednej nodze, przeskocz, rzuć woreczkiem do celu! Te trudne zadania zostały należycie wykonane przez dzieci. Zabawa była przyjemna, a co ważne, maluchy rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową.


Dodane:   28.11.2020
Dzień Pluszowego Misia gr.2

Dzieci z grupy Smerfów uczestniczyły w obchodach dnia Pluszowego Misia. Poznały historię powstania, znają misie z różnych bajek. Podczas zajęć wyklejały misie papierem kolorowym, przeliczały kolorowe kółka z których później stworzyły obrazki misiów.


Dodane:   28.11.2020
Dzień Pluszowego Misia gr.1

W dniu 25.11.2020r. dzieci z grupy najmłodszej uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w „Misiowej Krainie”. Dzieci poznały historię Misia, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz rysowały prace plastyczne. Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i uśmiechu.


Dodane:   28.11.2020
Dzień Pluszowego Misia gr.3

W dniu 25.11.2020r. W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z grupy III tworzyły podobizny swoim ulubionych misiów, nadawały im imiona oraz cechy charakteru. Nie zabrakło także tańca przy misiowej piosence oraz quizu o tematyce misiowej.


Dodane:   28.11.2020
Karmimy ptaki

W dniu 20.11.2020r. Dzieci z grupy 3 zapoznały się z tematem potrzeby dokarmiania zwierząt w czasie zimy. Poznały nowe gatunki ptaków a także samodzielnie wykonały karmnik wypełniony ptasimi przysmakami. Wspaniałej zabawie towarzyszyła obserwacja ptaków.


Dodane:   23.11.2020
Zabawy z balonami

W dniu  17.11.2020r. Dzieci z grupy starszaków spędziły aktywne popołudnie na zabawie z balonami. Najpierw wzięły udział w ćwiczeniach gimnastycznych, które dostarczyły im mnóstwo radości. Następnie była szalona zabawa na świeżym powietrzu a na koniec malowanie buziek, nadawanie imion oraz dorabianie włosów.


Dodane:   23.11.2020
Zabawy z liśćmi

W tym tygodniu w grupie maluszków mamy tematykę o darach jesieni. Na zajęciach dzieci brały udział w ćwiczeniach oddechowych, oglądały materiał przyrodniczy, segregowały go według pochodzenia i koloru. Doskonaliły też umiejętność liczenia i zapamiętywania liczb w kolejności. Był to bardzo pracowity czas. 


Dodane:   29.09.2020
Sałatka owocowa

W dniu 25.09 dzieci z grupy III wcieliły się w rolę kucharzy i samodzielnie przygotowały zdrowy i smaczny posiłek w postaci sałatki owocowej, która była pyszna i dodała dzieciom dużo energii do dalszej pracy i zabawy.


Dodane:   29.09.2020
Multicentrum

W dniu 27.02.2020r. Przedszkolaki z grupy II odwiedziły Multicentrum. Tym razem zajęcia były na temat ZOO oraz zwierzą je zamieszkujących. Podczas oglądania prezentacji dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta można spotkać w ZOO, jakie mają zwyczaje oraz jak należy się zachować podczas takiej wycieczki. W kolejnym etapie zajęć przedszkolaki tworzyły swoje własne zwierzątka za pomocą programu komputerowego. Jak zwykle było bardzo ciekawie!


Dodane:   01.03.2020
Przedszkolaka podróże małe i duże

W dniu 27.02.2020r. Przedszkolaki z naszego przedszkola miały okazję brać udział w zajęciach z cyklu "Przedszkolaka podróże małe i duże". Tym razem przenieśliśmy się nad Morze Bałtyckie. Dzieci poznały ciekawostki z nim związane i miały okazję posłuchać szumiącej muszli oraz dowiedzieć się co w niej tak naprawdę szumi.


Dodane:   01.03.2020
Ekperymentujemy gr. I

Grupa maluszków wzięła udział w zajęciach pt. "Eksperymentujemy".

Pierwszą częścią były zabawy z wodą - dzieci poznały właściwości wody takie jak: do czego służy woda oraz jaka może być. Druga część składała się z zabaw badawczych "Co pływa a co tonie". Ostatnią było "Czarowanie wodą" - dzieci tworzyły nowe kolory - nazywały je. Powstały prace plastyczne metodą "Mokre w mokre" - operowanie plamą.


Dodane:   01.03.2020
Bal karnawałowy

11 lutego 2020r. był wyczekiwanym dniem dla wszystkich przedszkolaków, ponieważ w naszym przedszkolu odbył się  bal karnawałowy. Przybyły na niego księżniczki, wróżki, superbohaterowie i wiele innych postaci. Wszystkie dzieci w rytm znanych przebojów wspólnie bawiły się i tańczyły. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć różnych konkursów między innymi takich jak konkurs na najpiękniejszy taniec. Był to niezwykły dzień, który dostarczył nam wiele radości i wrażeń.


Dodane:   16.02.2020
Dzień Babci i Dziadka gr. II

W dniu 22.01.2020 grupa Misiów świętowała Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały piękne przedstawienie, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Dziadkowie byli zachwyceni wystąpieniem swoich wnucząt. Na koniec dzieci wręczyły Dziadkom i Babciom prezenty, w których przygotowaniu brali udział. Ten dzień pozostawi miłe wspomnienia zarówno w pamięci Dziadków jak i przedszkolaków.


Dodane:   02.02.2020
Dzień Babci i Dziadka gr. I

W dniu 22 stycznia 2020r. wszystkie kochane Babcie i Dziadkowie z grupy Smerfów zostali zaproszeni  na uroczyste spotkanie z okazji ich święta. Po krótkich życzeniach, złożonych Gościom przez panią Dyrektor, dzieci zaprezentowały piosenki, wierszyki oraz tańce, wyrażając w ten sposób swoją miłość. Gdy już dzieci zostały nagrodzone za występy gromkimi brawami, nadszedł czas na wręczenie upominków własnoręcznie wykonanych przez najmłodszych przedszkolaków.


Dodane:   02.02.2020
Teatr Bajka

17 stycznia dzieci miały okazję oglądać przedstawienie w wykonaniu teatru "Bajka". Spektakl składał sie z 3 części - każda przedstawiała inną bajkę. Jako pierwszą dzieci oglądnęły bajkę o małym koźlątku, druga - dobrze dzieciom znana o Czerwonym Kapturku. Natomiast w ostatniej odsłonie dzieci zapoznały się ze znakami drogowymi  oraz zasadami ruchu drogowego.


Dodane:   19.01.2020
Przedszkolaka podróże małe i duże - Nowy Rok

W dniu 14.01.2020 nasze przedszkole odwiedziła pani Asia z  biblioteki miejskiej w Skawinie. Dzieci po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w spotkaniu w cyklu "Przedszkolaka podróże małe i duże". Tym razem pogłębialiśmy wiedzę na temat Nowego Roku i sposobów jego świętowania w różnych miejscach świata. Dzieci miały okazję poznać różnorodne tradycje noworoczne, co bardzo je zaciekawiło.


Dodane:   19.01.2020
Dzień Babci i Dziadka gr. III

8 stycznia dzieci z grupy III zaprosiły swoich Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mogli oni podziwiać swoich wnuków, którzy zaprezentowali dla swoich najbliższych inscenizację jasełek. Przedszkolaki z dużym przejęciem i zaangażowaniem ale też z ogromną radością odtwarzały swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki jak również tańczyły. Na zakończenie podarowały własnoręcznie wykonae upominki dla dziadków.


Dodane:   19.01.2020
Wigilia w przedszkolu

Wigilia Bożego Narodzenia to jedno z najpiękniejszych dni w roku. Tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek. 18 grudnia dzieci z grupy starszaków wystąpiły dla całego przedszkola i żłobka.

Po występie Pani Dyrektor złożyła dzieciom, nauczycielom, wszystkim pracownikom przedszkola najlepsze Bożonarodzeniowe życzenia.

W tym samym dniu odbyła się przedszkolna wigilia, dzieci zasiadły do pięknie nakrytych stołów, jedząc barszczyk i smażoną rybę – najbardziej tradycyjne dania świąteczne. Atmosfera była prawdziwie radosna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.


Dodane:   26.12.2019
Przedszkolaka podróże małe i duże - Śląsk

W ramach spotkań z biblioteką pt: "Przedszkolaka podróże małe i duże", tym razem Pani Asia zabrała nasze przedszkolaki na wycieczkę na Śląsk. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca górnika, jak wydobywany jest węgiel. Wiedzą też co oznaczają różne kolory piór na czapce górnika. Na koniec oglądnęły bajkę "Bolek i Lolek w kopalni".


Dodane:   26.12.2019
Przegląd Kolęd i Pastorałek

17 grudnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Przedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Skawinie. Nasz występ odbył się z udziałem dostojnych kolędników z Muzeum Regionalnego, Urzędu Miasta i Gminy Skawina, Klubu Seniora oraz Szkoły Muzycznej. Nasze dzieci w jasełkowych strojach zaprezentowały pastorałkę "Od serca do ucha" i kolędę "Przybieżeli do Betlejem".  Na zakończenie pani dyrektor oraz goście złożyli sobie oraz przedszkolakom świąteczne życzenia.


Dodane:   26.12.2019
Ratownicy medyczni

W dniu 16.12.19 w naszym przedszkolu gościliśmy ratowników medycznych. Przedszkolaki ze wszystkich grup miały okazję zobaczyć w jaki sposób wykonuje się masaż serca, a także jak używa się aparatu ambu i koca termicznego. Mali ratownicy uważnie obserwowali pokaz a potem samodzielnie trenowali na fantomie. Na koniec każdy otrzymał zasłużony dyplom!


Dodane:   22.12.2019
Święty Mikołaj

                   Dzyń. Dzyń. Dzyń
                   Mikołaju Święty
                   Dzyń. Dzyń, Dzyń
                 przynieś nam prezenty!!!

5 grudnia odwiedził dzieci Święty Mikołaj, w swoim wielkim worze miał prezenty dla wszystkich. Dzieci zaśpiewały mu piosenki, a w zamian każdy dostał prezent, który wzbudził dużo uśmiechu na twarzach dzieci.


Dodane:   15.12.2019
Teatrzyk Alicja w krainie czarów

W dniu 5 grudnia 2019r. w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk pt. "Alicja w krainie czarów". Alicja zaprosiła dzieci do magicznego świata przygód. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a aktorów nagrodziły brawami.

Dodane:   08.12.2019
Konkurs Katarzynki i Andrzejki dawniej

W dniu 27 listopada 2019r. troje dzieci z grupy III  reprezentowało nasze przedszkole w konkursie "Katarzynki i Andrzejki w dawnej Skawinie", który odbył się w Przedszkolu nr 3. Podczas konkursu dzieci rozwiązywały krzyżówkę, rozpoznawały budynki na zdjęciach oraz odpowiadały na pytania dotyczące Skawiny oraz Świąt obchodzonych w Polsce. Był też czas na zapoznanie się ze starymi zwyczajami andrzejkowymi oraz wróżeniem. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom oraz nagrody.


Dodane:   28.11.2019
Dzień Pluszowego Misia

W związku z obchodami Dnia Pluszowego Misia w dniu 26 listopada 2019r. dzieci z naszego przedszkola przyniosły swoje ulubione misie. Oglądając prezentację multimedialną poznały historię powstania pluszowego misia oraz poznały bajki, gdzie jedną z ról odgrywają misie. Wraz ze swoimi misiami zatańczyły do misiowych piosenek, spróbowały miodku oraz oglądnęły bajkę o Kubusiu Puchatku.


Dodane:   28.11.2019
Konkurs "Barwy jesieni"

W dniu 22 listopada 2019r. odbyło się rozdanie nagród i dyplomów dzieciom, które wzięły udział w konkursie przedszkolnym pt."Barwy jesieni". Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac.


Dodane:   28.11.2019
Teatrzyk Jaś i Małgosia

W dniu 14 listopada w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk pt. "Jaś i Małgosia". Dla maluszków było to pierwsze przedstawienie w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci chętnie oglądnęły dobrze im znaną bajkę i przedstawienie nagrodziły brawami.


Dodane:   16.11.2019
Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Dlatego też 8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.  Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków – dzień. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo i wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach narodowych. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Na koniec cała społeczność przedszkolna dołączyła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w wspólnym śpiewaniu Polskiego Hymnu.


Dodane:   16.11.2019
Przedszkolaka podróże małe i duże - Wielkopolska

W dniu 6 listopada ponownie odwiedziła nas Pani Asia z biblioteki i zabrała nasze przedszkolaki w podróż do Wielkopolski.  Dzieci poznały legendę założenia naszego państwa,  mogły zobaczyć obrazki przedstawiające wygląd pierwszych miast oraz zdjęcia miast obecnych Wielkopolski. Spotkanie zakończyły zabawą w wyścigi konne. Czekamy na następną podróż.


Dodane:   16.11.2019
Miasteczko komuniacyjne
          Czerwone światło - stój!
            Zielone światło - idź!
W dniu 29 października dzieci z naszego przedszkola spotkały się z panem pracującym w Straży Miejskiej. Miasteczko komunikacyjne jest wspaniałym miejscem, 
gdzie można nauczyć się zasad bezpiecznego poruszania się po chodnikach i ulicach. 
Dodane:   07.11.2019
Pasowanie na przedszkolaka
23 października był dla naszych przedszkolaków dnie szczególnym, ponieważ nasze
maluszki zostały pasowane na przedszkolaków. Swój program artystyczny przedstawiła najstarsza grupa - Wiewiórek, średniaków - Misie oraz najmłodsze maluszki - Smerfy. Wszyscy pięknie śpiewali, tańczyli, uśmiechali się. Najważniejszym momentem był sam fakt pasowania przez Panią Dyrektor oraz wręczania dyplomów i upominków.

Dodane:   03.11.2019
Zajęcia
Dnia 15 października 2019 roku nasze przedszkole odwiedziła Pani dr Lidia Ippoldt - biblioterapeuta, która poprowadziła zajęcia na temat emocji. W ramach tych zajęć dzieci miały okazję bliżej poznać emocje (złość, strach, smutek, radość). Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, wypowiadały się na temat przeżywanych przez nie emocji. Aktywnie włączały się w rozmowy oceniając, które uczucia są miłe, a które nie. Czekamy na następne zajęcia z tego cyklu.

Dodane:   30.10.2019
Przedszkolaka podróże małe i duże - Podhale i Podkarpacie
1 października do naszego przedszkola zawitał miły gość.
Była to pani Asia z Biblioteki Miejskiej w Skawinie, z którą
po raz kolejny będziemy uczestniczyć w zajęciach
"Przedszkolaka podróże małe i duże". Tym razem w trakcie wycieczek będziemy poznawać nasz kraj - Polskę. Podczas pierwszego spotkania  Pani Asia  zabrała nas w podróż w nasze polskie góry. Poznaliśmy legendę związaną z Giewontem, wiemy jak wygląda strój góralski oraz taniec. Sami tez spakowaliśmy plecak jaki należy zabrać na wycieczkę w góry. Z niecierpliwością czekamy na kolejną niezwykłą podróż.


Dodane:   08.10.2019
Współpraca z Multicentrum w nowym roku szkolnym rozpoczęta
We wrześniu ponownie jak w poprzednich latach rozpoczęliśmy współpracę z Multicentrum w Skawinie. dzieci z grupy II i III będą raz w miesiącu będą uczestniczyć w zajęciach tam organizowanych. Podczas pierwszego spotkania mieliśmy okazję rozbudzić naszą wyobraźnię oraz rozwijać zainteresowania konstrukcyjne w trakcie kreatywnych zabaw z klockami. sprawiło nam to wiele radości i czekamy na kolejne zajęcia.
Dodane:   08.10.2019
Wioska Indiańska Arapaho
W czerwcu wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły
wycieczce do Wioski Indiańskiej "Arapaho".
Na miejscu pod okiem wodza, a także innych Indian uczestniczyli w różnych zabawach sprawnościowych. dzieci musiały sobie poradzić z torem przeszkód, a także wspinaczką z pomocą lin. Ponadto, mieliśmy możliwość postrzelać z łuku, a także zabawić się w poszukiwaczy złota. Dzięki wspaniałej pogodzie, interesujących zabawach i opowieściach indiańskiego wodza był to bardzo udany i niezapomniany dzień.Dodane:   29.08.2019
Dzień Mamy i Taty - grupa I
29 maja grupa Misie zaprosiła swoich rodziców do przedszkola
z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci dzielnie przygotowywały się
do występu. Kiedy przyszedł długo wyczekiwany dzień
zaprezentowały przedstawienie  o Grymaśnej Stokrotce. Śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Następnie przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na poczęstunek, podczas którego składały życzenia i wręczały zrobione przez siebie upominki. Niejednemu z rodziców zakręciła się łezka w oku.


Dodane:   29.08.2019
Dzień Mamy i Taty - grupa II
"Jedzie pociąg dziecięcy, pociąg kolorowy.
Jeszcze chwila zaraz wjedzie na peron bajkowy..." 

Taką piosenką dzieci z grupy Wiewiórek powitały swoich rodziców na uroczystości Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki w trakcie występu wcieliły się w role postaci bajkowych, które przybyły aby złożyć swoim rodzicom życzenia z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, dostarczając swoim najbliższym pełno wzruszeń i radości. Na zakończenie rodzice otrzymali własnoręcznie przygotowane przez dzieci upominki.Dodane:   29.08.2019
Przedszkolaka podróże małe i duże - Irlandia
13 maja 2019r. odbyły się już ostatnie zajęcia z panią Asią
z cyklu "Przedszkolaka podróże małe i duże".
Tym razem udaliśmy się na wycieczkę do Irlandii. Poznaliśmy flagę tego państwa oraz dowiedzieliśmy się
gdzie lezy na mapie. Ponadto, dzięki tym zajęciom wiemy, że kraj ten słynie z zamków budowanych z kamienia, że prawie cały czas tam pada. Pani Asia opowiedziała nam również, że Irlandia to zielona wyspa, że jej mieszkańcy bardzo lubią owce, a także o ich tradycyjnym śniadaniu. Bardzo zaciekawiła nas opowieść o świętym Patryku i trzylistnej koniczynie, a także spodobał nam się irlandzki taniec. Żałujemy, że były to ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym ponieważ wszystkie sprawiały nam wiele radości.
Dodane:   01.06.2019
Powitanie Wiosny
W dniu 21 marca 2019r. grupa III uczestniczyła
Powitaniu Wiosny organizowanym przez Muzeum Regionalne
w Skawinie. Przygotowaliśmy wspólnie na tę okazję kukłę skawińską czyli Marzannę. Wraz z innymi przedszkolami i szkołami spotkaliśmy się na skawińskim rynku. Następnie, korowodem udaliśmy się na Starorzecze Skawinki wrzucić kukłę do rzeki w celu odpędzenia zimy i przywołania wiosny.


Przedszkolaki z grupy I i II również obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci przyszły w ten dzień do przedszkola z własnoręcznie przygotowanymi wiosennymi kwiatami z bibuły. Następnie, wspólnie uczestniczyliśmy w korowodzie wiosennym ulicami naszego osiedla śpiewając piosenki i przywołując w ten sposób wyczekiwaną wiosnę.


Dodane:   01.06.2019
Gminny Konkurs o Bezpieczeństwie
19 marca 2019r. nasze przedszkole już po raz trzeci zorganizowało
Gminny Konkurs o Bezpieczeństwie pod hasłem
"Wszystkie przedszkolaki to bezpieczne dzieciaki"
. Nasze przedszkole reprezentowało dwoje Filipów z grupy III.
Na uczestników konkursu czekało wiele interesujących zadań do wykonania w trakcie których wykazywali się oni nie tylko wiedzą na temat bezpiecznego zachowania ale również ogromnym zaangażowanie i umiejętnościami współpracy. Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolom za świetną zabawę.
Dodane:   01.06.2019
Olimpiada Matematyczna
W dniu 12 marca 2019r. odbyła się Olimpiada Matematyczna
organizowana przez Przedszkole nr 2 w Skawinie.
Nasze przedszkole reprezentowali Kuba i Alan z grupy III. Wykonali wiele zadań matematycznych,
z którymi sprawnie sobie poradzili, a przy tym świetnie się bawili.
Zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy konkursu.


Dodane:   01.06.2019
Rodzice czytają dzieciom - grupa II
Z początkiem marca dzieci z grupy II "Wiewiórki" uczestniczyły w cyklu zajęć dydaktycznych "Książka". W związku z tym zorganizowaliśmy akcję czytania dzieciom książek przez rodziców. Na początku do naszego przedszkola przyszły mama Alicji, mama Liliany i mama Martynki. Panie przeczytały naszym przedszkolakom różnego rodzaju książki. Jednego dnia wybraliśmy się w kosmos z Franklinem, następnie poznaliśmy przygody Jasia i Małgosi, a także Neli małej reporterki. Dzieci w trakcie tych spotkań wykazały się skupieniem uwagi i ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy mamom za przybycie do naszego przedszkola i zapraszamy wszystkich do udziału w czytaniu dzieciom w naszym przedszkolu.


Dodane:   26.03.2019
Bal Karnawałowy
Karnawał to już tradycja, czas przepełniony muzyka i zabawą dlatego też 28 lutego wszystkie nasze przedszkolaki wzięły udział w balu karnawałowym. Tego dnia już od rana w naszym przedszkolu pojawiały się kolorowe, znane postacie. Nie zabrakło wśród nich postaci bajkowych, wróżek, super bohaterów i wiele innych wspaniałych kostiumów, których nie sposób zliczyć. Do zabawy zaprosił dzieci wodzirej, który uświetnił ten dzień puszczając dzieciom same najnowsze i znane im doskonale przeboje. Ponadto, przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w takich konkursach jak picie wody przez słomkę czy też wykonywanie różnych zadań. bal karnawałowy był okazją do spędzenia czasu w miłej atmosferze i z pewnością dostarczył on wiele radości naszym przedszkolakom.


Dodane:   26.03.2019
Trenerzy TKS Skawinka w przedszkolu
W lutym dużo emocji piłkarskich zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek wzbudziły odwiedziny trenerów TKS Skawinka. Dzieci przeszły krótki trening oraz mogły spróbować swoich sił w strzelaniu goli. Panowie prezentując swoje umiejętności oraz
angażując dzieci do udziału w zabawach ruchowych skutecznie
zachęcali naszych przedszkolaków do aktywnego
spędzania czasu.


Dodane:   26.03.2019
Tańce z różnych stron świata
22 lutego nasze przedszkolaki oglądały uczestniczyły w przedstawieniu muzycznym "Tańce z różnych stron świata". Zobaczyły taniec arabski, kowbojski, cygański, taniec hula oraz taniec, który można zobaczyć podczas karnawału w Rio de Janerio. Niektórzy próbowali swoich sił jako tancerze. Najwięcej entuzjazmu wśród dzieci wzbudził ostatni taniec, który zafascynował ich ruchem, kolorem i muzyką.


Dodane:   26.03.2019
Przedszkolaka podróże małe i duże - Kenia
W czwartek 21 lutego odbyły się w naszym przedszkolu kolejne zajęcia z panią Asią z cyklu "Przedszkolaka podróże małe i duże". Podczas kolejnej podróży po świecie przedszkolaki odwiedziły  Kenię - państwo znajdujące się w Afryce. Poznały zwyczaje panujące wśród Masajów - plemiona zamieszkującego Kenię, ich ubiór, taniec. Potrafiły rozpoznać zwierzęta na zdjęciach, które są charakterystyczne w tamtych regionach. Było to kolejne niezwykle ciekawe spotkanie dla naszych przedszkolaków.


Dodane:   26.03.2019
Dzień Babci i Dziadka - grupa I
20.02.2019r. grupa I "Misie" gościła kochane Babcie i
kochanych Dziadków
z okazji ich święta.
Dzieci przedstawiły program artystyczny pt. "Przyjaciele bałwanka" w trakcie którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Następnie wręczyły Dziadkom przygotowane prezenty, składały życzenia i rozdawały mnóstwo całusów. Po części artystycznej przedszkolaki zaprosiły dziadków na poczęstunek. Całość była dużym przeżyciem dla małych artystów oraz ich bliskich, którym ze wzruszenia zakręciły się łezki w oku.


Dodane:   26.03.2019
Dzień Babci i Dziadka - grupa II
15.02.2019r. był szczególnym i wyjątkowym dniem dla dzieci
z grupy II. Tego dnia został zorganizowany Dzień Babci i Dziadka w trakcie którego przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Tego dnia nie mogło zabraknąć również wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie dla Dziadków. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie przygotowane pierniczki, a następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Tego dnia nie zabrakło radości i wzruszenia zarówno na twarzach dzieci oraz ich gości.Dodane:   26.03.2019
Ratownicy medyczni w przedszkolu
14 lutego 2019r. nasze przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni
Było to nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci. Na samym początku panie wyjaśniły przedszkolakom na czym polega ich praca. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Mogły również zobaczyć jak wygląda usztywnianie złamania za pomocą szyny. Ponadto, przedszkolaki pod okiem pań uczyły się wykonywać masaż serca. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Dodane:   05.03.2019
Dzień Babci i Dziadka - grupa III

9 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, podczas której każdy z przedszkolaków z grupy „Smerfów” wystąpił przed zaproszonymi gośćmi: Babcią i Dziadkiem. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Potrafią pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.

 Dzieci przedstawiły Babciom i Dziadkom historię Dzieciątka Jezus oprawioną najpiękniejszymi kolędami. Zebrani goście z zachwytem podziwiali swoje pociechy występujące na scenie, w tak niecodziennym wydaniu.

 Po występie dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane obrazki, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, podczas którego mogli się dzielić wrażeniami.


Dodane:   04.03.2019
Konkurs plastyczny "Moja mała Ojczyzna"
W grudniu w naszym przedszkolu odbył się kolejny konkurs
dla dzieci wraz z rodzicami. Tym razem był to konkurs plastyczny pt. "Moja mała Ojczyzna".
Polegał on na wykonaniu miniatur polskich budowli.
Wśród otrzymanych prac znalazł się m. in. Stadion Narodowy w Warszawie, fragment Zamku w Ogrodzieńcu ale również nasze skawińskie budowle takie jak Ratusz czy Mały Kościółek. Przedszkolaki za udział w konkursie otrzymały dyplomy i upominki, a ich piękne prace są teraz ozdobą naszego przedszkola. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.


Dodane:   05.01.2019
Świąteczne wypiekanie pierniczków - grupa III

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy smerfów, z pomocą specjalnego gościa – Pani Dyrektor wypiekały pyszne, świąteczne pierniki.

Pani Dyrektor zabawiła się w prawdziwego cukiernika i wraz z Przedszkolakami  wygniatała i wałkowała ciasto. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, serduszek, misiów przy pomocy foremek.

Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały korzenny zapach, co wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój.

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami.  Pierniczkami ozdobionymi przez dzieci poczęstowaliśmy personel przedszkola, a pozostałe zostały spakowane w małe paczuszki aby przyozdobić stoły choinki w domach dzieci.

Zabawa była przepyszna a pierniczki wyszły przepiękne.


Dodane:   05.01.2019
Przedszkolaka podróże małe i duże o Świętach
W czwartek przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się w naszym przedszkolu kolejne zajęcia z cyklu "Przedszkolaka podróże małe i duże". Nasza kolejna podróż z panią Asią odbyła się do różnych krajów Europy, aby poznać ich tradycje i zwyczaje świąteczne. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi że w Anglii z tej okazji zjada się pieczonego indyka oraz pudding. Tradycja ubierania choinki wywodzi się z Niemiec, natomiast na Ukrainie zawiesza się na choince pajęczyny. Była to bardzo
ciekawa podróż i już zastanawiamy się dokąd
odbędzie się kolejna.


Dodane:   05.01.2019
Jasełka i wigilia

Wigilia Bożego Narodzenia to jedno z najpiękniejszych dni w roku. Tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek dla całego przedszkola i żłobka.

19 grudnia dzieci na moment zmieniły się w Najświętszą Rodzinę, Anioły, Pastuszków i Króli, przenosząc wszystkich w czasy z przed ponad 2000 lat.


Po występie Pani Dyrektor złożyła dzieciom, nauczycielom, wszystkim pracownikom przedszkola najlepsze Bożonarodzeniowe życzenia.

Przy blasku lampionów wszyscy składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. W tym samym dniu odbyła się przedszkolna wigilia, dzieci zasiadły do pięknie nakrytych stołów, jedząc barszczyk i smażoną rybę – najbardziej tradycyjne dania świąteczne. Podczas posiłków  w każdej sali cichutko rozbrzmiewały kolędy. Atmosfera była prawdziwie radosna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.


Dodane:   30.12.2018
Warsztaty plastyczne "Bombka na choinkę"
Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia
nasze przedszkolaki poznawały tradycje z nimi związane.
Jedną z nich jest ubieranie choinki.W związku z tym wszystkie
dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych,
w trakcie których wykonywały swoje bombki.
Przedszkolaki pomalowały je w przeróżne wzory: śnieżynki, domki, choinki itp. Następnie, każda z ozdób została ozdobiona brokatem, wysuszona, pięknie zapakowana i gotowa do zabrania do domu, aby każdy przedszkolak mógł nią ozdobić
swoją choinkę.


Dodane:   30.12.2018
Kolędowanie z Muzeum Regionalnym
W dniu 18 grudnia nasze przedszkole odwiedzili goście na wspólne kolędowanie - dyrektor wydziału, dyrektor szkoły muzycznej, dyrektor muzeum oraz p. Majdzik. Grupa Smerfów zaprezentowała kolędę "Dziś w stajence", a następnie Marysia zagrała na dzwonkach kolędę "Lulajże Jezuniu". Następnie wystąpiła grupa Wiewiórek, która zaśpiewała "Świeć gwiazdeczko" oraz "Gore gwiazda Jezusowi". Na zakończenie pani dyrektor oraz goście złożyli sobie oraz przedszkolakom świąteczne życzenia.
Dodane:   27.12.2018
Spotkanie z Mikołajem
"Pędzą sanie, dzwonki dzwonią. Płatki śniegu z wichrem gonią.
A Mikołaj uśmiechnięty, w worku wiezie nam prezenty."

7 grudnia 2018 r. był najbardziej oczekiwanym dniem przez wszystkie przedszkolaki. W tym dniu nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj.
Za nim jednak to się stało wszystkie dzieci zostały zaproszone na teatrzyk lalkowy pt. "Kot w butach". Dzieciom bardzo podobała się historia i przygody Kota w butach, a także jego pana.Po tym wydarzeniu oczekiwanie dzieci zostało nagrodzone. Wszystkie grupy spotkały się ze Świętym Mikołajem. Na początku dzieci zaśpiewały dla gościa specjalnie przygotowane na tę okazję piosenki. Po tym Mikołaj każdemu dziecku wręczył prezent. Było to niezwykłe i z pewnością niezapomniane wydarzenie dla naszych przedszkolaków.


Dodane:   16.12.2018
Konkurs fotograficzny "To wszystko Polska"
Z końcem listopada w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie przedszkolnego
konkursu fotograficznego "To wszystko Polska".
Konkurs został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Projektu Piękna nasza Polska cała. Przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i udział w tym przedsięwzięciu. Otrzymaliśmy wiele wspaniałych zdjęć prezentujących piękno naszego miasta, które zdobią szatnię naszego przedszkola.


Dodane:   16.12.2018
Dzień Pluszowego Misia
"Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest."
26 listopada 2018r. wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Było to wynikiem obchodów w naszym przedszkolu Dnia Pluszowego Misia. Wszystkie grupy spotkały się na jednej sali, gdzie dzięki prezentacji multimedialnej poznaliśmy historię powstania pluszowego misia, a także znane postacie misiów z bajek. Następnie wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę "Misie dwa" i każdy przedszkolak wykonał do niej taniec ze swoim pluszakiem. Na zakończenie oglądnęliśmy bajkę o przygodach Maszy i niedźwiedzia, a także spróbowaliśmy przysmaku misiów - miodu.


Dodane:   16.12.2018
Teatrzyk ekologiczny i spotkanie z Żabką na Hali CKiS
21 Listopada dzieci z grupy II i III wzięły udział
ekologicznym teatrzyku oraz spotkaniu z Żabką, które odbyło się na Hali Widowiskowo - Sportowej w Skawinie. Przedstawienie opowiadało o smogu oraz żabce, która postanowiła się z tego powodu wyprowadzić. Jednak za namowa wróżki skontaktowała się ze specjalistą, który wytłumaczył jej co to jest smog oraz co należy robić, żeby go unikać. Dzięki wiedzy przekazanej przez Panią z Uniwersytetu zarówno Żabka jak i dzieci zasiadające na widowni wiele się dowiedziały, a także świetnie się przy tym bawiły. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział w pamiątkowych zdjęciach z aktorami.


Dodane:   09.12.2018
Przedszkolaka podróże małe i duże - Francja
Podczas kolejnego spotkania z cyklu zajęć "Przedszkolaka podróże małe i duże" dzieci wyruszyły w podróż do Francji. Pani Asia pokazała im zdjęcia przepięknych zamków jakie znajdują się w tym kraju i są wybudowane wzdłuż rzeki Loary oraz najsłynniejszej na świecie wieży Eiffla. Nie obyło się bez poznania ulubionych potraw Francuzów-żabich udek i ślimaków.
Dzieci doskonale odgadły zagadki przygotowane przez Panią z biblioteki-znane na świecie bajek pochodzących z Francji.


Dodane:   09.12.2018
Wiewiórki na zajęciach w bibliotece
12 listopada 2018r. dzieci z grupy II wybrały się do
Biblioteki Miejskiej w Skawinie na zajęcia zorganizowane
przez panią Asię. Na początku dowiedzieliśmy się jak wygląda
praca w bibliotece oraz w jaki sposób dzieci mogą z niej korzystać. Wzbogaciliśmy również swoją wiedzę na temat książek oraz tego, że należy je szanować. Następnie każdy wybrał dla siebie książkę, którą mógł oglądnąć, a następnie opowiedzieć innym o czym jest. Po tym pani Asia przeczytała nam kilka bajek z książeczki "Opowiadania dla przedszkolaków". Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na spacer po bibliotece. Było to dla nas ciekawe wydarzenie.


Dodane:   09.12.2018
11 Listopada - Święto Niepodległości
W dniu 9 listopada 2018r. w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji 11 Listopada. W ten sposób upamiętniliśmy setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Na początku wszystkie dzieci oglądnęły prezentację multimedialną o symbolach narodowych. Po tym grupy Misiów oraz Wiewiórek zaprezentowały przygotowaną na tę okazję piosenkę oraz wiersz patriotyczny, a występy zakończyła inscenizacja przygotowana przez grupę Smerfów. Na zakończenie o godzinie 1111 wszyscy wzięliśmy udział w biciu rekordu w śpiewaniu
czterozwrotkowego hymnu.W tym dniu odbył się również Pokaz Mody Patriotycznej przygotowany przez dzieci z grupy II.


Dodane:   09.12.2018
Przedszkolaka podróże małe i duże - Hiszpania
Pani Asia zaprosiła nas na kolejne zajęcia z cyklu "Przedszkolaka podróże małe i duże". Tym razem wybraliśmy się w podróż do Hiszpanii. Na początku zajęć poznaliśmy kilka informacji i ciekawostek o tym kraju. Dzięki temu wiemy, że znajduje się tam wiele Kościołów i zamków, że kraj ten słynie z piłki nożnej, a także z tańca flamenco oraz kastanietów. Ponadto, zobaczyliśmy zdjęcia tzw. domu kościstego, jedynego takiego na świecie. Na zakończenie oglądnęliśmy bajkę o groźnym byku Fernando, który w rzeczywistości nie był taki straszny jak mogło się wydawać. Była to niezwykła podróż, a teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną.


Dodane:   25.11.2018
Pasowanie na przedszkolaka
30 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość
Pasowanie na przedszkolaka. W tym dniu wszystkie grupy
przebrały się za zwierzątka i postacie
odpowiadające nazwie grupy do której należą. W związku z tym na scenie wystąpiły Misie, Wiewiórki i Smerfy. Każda grupa zaprezentowała wiersze, piosenki oraz układy taneczne. Po tym nastąpiła najważniejsza część tego wydarzenia. Pani dyrektor wszystkie dzieci nowo przyjęte pasowała na przedszkolaków. Był to dla nich niezapomniany i wyjątkowy moment.


Dodane:   25.11.2018
Gminny Konkurs Regionalny "Kocham Cię Polsko - Kocham Cie Skawino"
25 października 2018r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 3 w Skawinie odbył się  Gminny Konkurs Regionalny pt. "Kocham Cię Polsko - Kocham Cię Skawino". Nasze przedszkole reprezentował zespół 3 - osobowy z grupy III. Podczas konkursu dzieci wykazały się wiedzą dotyczącą miasta Skawiny oraz jej zabytków, układały puzzle, rozpoznawały budynki na zdjęciach, brały udział w zabawach ruchowych oraz rozwiązywały krzyżówkę. W trakcie konkursu miały również możliwość wysłuchania fragmentu książki pani Kazimiery Woźniak. Wszyscy świetnie się bawili, a nasze starszaki wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat naszego miasta. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom oraz nagrody.


Dodane:   25.11.2018
"Szlakiem historii - wycieczka po Skawinie" - grupa II
W związku z udziałem w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym
"Piękna nasza Polska cała" oraz realizacją w grupie programu o Skawinie Wiewiórki wybrały się na spacer po naszym mieście aby poznać jego historię i najważniejsze zabytki.
Na początku udaliśmy się do Parku Miejskiego,
gdzie poznaliśmy założyciela Skawiny króla Kazimierza, zobaczyliśmy jego pomnik, Pałacyk Sokół, a także mogliśmy podziwiać piękno jesiennego krajobrazu nad rzeką Skawinką. Następnie, udaliśmy się na Skawiński Rynek. Tam przedszkolaki zobaczyły Ratusz. Wycieczkę zakończył spacer w okolice Kościoła pod wezwaniem Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, a następnie "Małego Kościółka" czyli Kościoła pod wezwaniem Ofiarowania NMP. Przedszkolaki dzięki tej wycieczce poszerzyły wiedzę na temat Skawiny oraz mogły dostrzec piękno swojego miasta. W tym roku szkolnym była to pierwsza ale na pewno nie ostatnia wycieczka ulicami naszego miasta.
Dodane:   04.11.2018
Czyste powietrze wokół nas - grupa III
W dniu 9 października 2018r. dzieci z grupy III na zajęciach
uczyły się o powietrzu
. Poznawały zagrożenia wynikające
z zanieczyszczonego powietrza, a także wzbogaciły
swoją wiedzę o tym, co je powoduje oraz co należy robić, aby było ono czyste. Następnie, przedszkolaki wspólnie wykonały plakat pod hasłem "Nie trujcie". Na zakończenie zajęć pani dyrektor przyniosła oczyszczacz powietrza, który został ufundowany przez Marszałka Województw Małopolskiego. zajęcia zakończyły pamiątkowe zdjęcia dzieci niezadowolonych z zanieczyszczonego powietrza w maskach, a także dzieci radosnych z oczyszczonego powietrza.


Dodane:   28.10.2018
Przedszkolaka podróże małe i duże - Japonia
W dniu 1 października 2018r. w przedszkolu zostały wprowadzone zajęcia z cyklu
"Przedszkolaka podróże małe i duże" prowadzone przez panią Asię
z Biblioteki Miejskiej w Skawinie. Tym razem udaliśmy się w podróż do Japonii. Poznaliśmy ten kraj, jego położenie, krajobraz, miasto Tokio, zwyczaje, ubiór, klimat, a nawet proste zwroty w tym języku - dzień dobry i do widzenia. Nasze przedszkolaki bardzo lubią te spotkania. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.


Dodane:   28.10.2018
Akcja "Sprzątanie Świata"
21 września, w nowym roku szkolnym wszystkie nasze
przedszkolaki uczestniczyły w corocznej akcji "Sprzątanie świata". Tegoroczna edycja występuje pod hasłem "Akcja - segregacja! 2 x więcej 2 x czyściej". W związku z tym wszystkie dzieci zaopatrzone w rękawiczki oraz worki na śmieci wyruszyły w pobliże naszego przedszkola i dając dobry przykład chętnie uczestniczyły w tej akcji. Nasz udział w sprzątaniu świata odbył się przy współpracy Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska.


Dodane:   24.09.2018
Dzień Mamy i Taty - grupa III
20 czerwca 2018r. grupa starszaków zaprosiła rodziców
na uroczysty Dzień Mamy i Taty oraz zakończenie
roku szkolnego. Przedszkolaki przywitały swoich gości wierszami
i piosenkami o rodzicach. Później dzieci odegrały swoje role
w inscenizacji "Gburka". Następnie zaprezentowały wiersze i piosenki o pożegnaniu przedszkola. Swój występ zakończyły wykonaniem tańca Polonez. W dalszej części programu dzieci otrzymały dyplomy i książki. Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez dzieci własnoręcznie wykonanych prezentów swoim rodzicom oraz słodkim poczęstunkiem.
Dodane:   26.08.2018
Dzień Mamy i Taty - grupa II
8 czerwca to dzień, w którym "Smerfy" zaprosiły do przedszkola swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. W pięknie udekorowanej sali usiedli goście. Dzieci wystąpiły z programem artystycznym "Kraków w piosence, tańcu i legendzie". Wesoło, skocznie i z uśmiechem dzieci pokazały swoje umiejętności taneczne i aktorskie. Po reakcjach rodziców można było sądzić, że są dumni ze swoich pociech. Następnie odbyło się wręczenie upominków dla rodziców oraz wspólny poczęstunek.


Dodane:   26.08.2018
Dzień Mamy i Taty - grupa I
"Narysuję bukiet bzu,
dam go mamie zamiast słów
i niech te gałązki dwie,
mówią mamo kocham cię"

23 maja był niezwykle ważny dla przedszkolaków z grupy I ponieważ zaprosili oni swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na początku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przedstawieniu pt. "Na łące" wcielając się w swoje role. Po tym, odbyła się druga część występu, w trakcie której przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wiersze specjalnie dla swoich rodziców. Zakończeniem było odśpiewanie przez dzieci tradycyjnego "sto lat", wręczenie własnoręcznie przygotowanych upominków oraz poczęstunek. Były to bardzo radosne ale również wzruszające momenty zarówno dla naszych najmłodszych przedszkolaków jak również ich rodziców, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci.


Dodane:   13.06.2018
Przedszkolaka podróże małe i duże
Dnia 22 maja 2018r. odbyły się ostatnie już w tym roku szkolnym zajęcia z Biblioteki Miejskiej z cyklu
"Przedszkolaka podróże małe i duże". Tematem spotkania były regionalne przysmaki naszej ojczyzny. Dzieci podczas prezentacji multimedialnej poznały nie tylko tradycyjne polskie potrawy , ale również smakołyki innych europejskich krajów. Pod koniec zajęć odwiedził nas dziennikarz z Radia Wawa i przeprowadził z przedszkolakami wywiad na temat  regionalnych przysmaków europejskich i tych ulubionych przez dzieci. Było nam bardzo miło uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią Asię.Dodane:   13.06.2018
Spotkanie z pszczelarzem
21 maja 2018r. do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość.
Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z pszczelarzem. Pan ciekawie opowiadał dzieciom o swojej pracy.
Dzięki temu nasi najmłodsi dowiedzieli się o tym jak powstaje
miód, poznali specjalny strój dla pszczelarzy, zapoznały się z ulem i poznawały pszczoły oglądając je pod mikroskopem. W trakcie zajęć wszyscy skosztowali miód, a dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju pszczelarza. Niewątpliwie ten dzień był pełen wrażeń i na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.


Dodane:   13.06.2018
Zabawa historyczno - plastyczna "100. Rocznica Odzyskania Niepodległości" - grupa III
Aby uczcić setną rocznicę Odzyskania Niepodległości dzieci
z grupy III wzięły udział w plenerze malarskim "Rocznicowa kolorowanka przedszkolaków". Zabawa odbyła się na Skawińskim Rynku, a jej organizatorem było Muzeum Regionalne. Tematem przewodnim było Odzyskanie Niepodległości.


Dodane:   13.06.2018
Konkurs Recytatorski Przedszkoli "W świecie poezji dziecięcej"
W dniu 8 maja 2018r. w pałacyku Sokół odbył się
XVI Przegląd Recytatorski Przedszkoli "W świecie poezji dziecięcej". Tym razem tematem wierszy recytowanych przez 25 przedszkolaków była poezja patriotyczna. nasze przedszkole reprezentowała Małgosia z grupy II i Antosia z grupy I. Małgosia zaprezentowała wiersz W. Chotomskiej, Dzień dobry królu Zygmuncie. Antosia natomiast recytowała wiersz Joanny Białobrzeskiej, Moja mała Ojczyzna. Wykonawców oceniało niezależne jury. Podczas oceny, brano pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Małgosia z grupy II. Piękne nagrody i dyplomy czekały nie tylko na zwycięzców konkursu ale również na wszystkich uczestników. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom.Dodane:   04.06.2018
Happening na Skawińskim Rynku - grupa II
Grupa II uczestniczyła w happeningu na Rynku Skawińskim organizowanym przez CKiS w Skawinie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Spotkanie było poświęcone naszej Ojczyźnie. Poprzez rysowanie białą i czerwoną kredą  na płycie rynku, utrwaliliśmy flagę i herb Polski. Następnie , odbyła się zabawa z balonami w naszych barwach ojczystych, z których mieliśmy ułożyć rożne wzory. Na zakończenie wszystkie dzieci z przedszkoli w Skawinie ułożyły flagę Polski, co zostało uwiecznione na fotografiach.


Dodane:   04.06.2018
Gminna Olimpiada Sportowa
Dzieci z grupy III wzięły udział
w Gminnej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, organizowanej przez Przedszkole Katolickie w Skawinie
pod hasłem: Wiejska zagroda". W zmaganiach wzięło udział troje przedszkolaków, a pozostali gorąco dopingowali ich z trybun. Dzieci wykazały się niezwykłą sprawnością i zwinnością. Wszystkie przedszkola zajęły pierwsze miejsce, a każdy z uczestników na zakończenie otrzymał pamiątkowy medal oraz puchar.


Dodane:   04.06.2018
Dzień Ziemi w naszym przedszkolu
"Bo Ziemia to wyspa to wyspa zielona
wśród innych dalekich planet.
To do m jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
więc musi być bardzo zadbany"

23 kwietnia wszystkie nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na zielono. Wszystkie grupy spotkały się razem gdzie oglądnęliśmy prezentację multimedialną połączoną z bajką edukacyjną pt. Była sobie Ziemia. Strażnicy planety. Po tym został zorganizowany konkurs przyrodniczy polegający na rozwiązywaniu zagadek. Na zakończenie każda grupa zaprezentowała przygotowaną na tę okazję piosenkę, która dotyczyła Ziemi oraz przyrody.


Dodane:   27.05.2018
Gminny Konkurs Ekologiczny
18 kwietnia w Przedszkolu w Przedszkolu Samorządowym w Radziszowie odbył się kolejny Gminny Konkurs Ekologiczny.
Tym razem z zadaniami przyrodniczymi zmierzyli się Mateusz i Zosia z grupy III. W trakcie wykonywania zadań wykazali się oni umiejętnością segregacji śmieci,  rozwiązywali rebusy, układali puzzle odgadywali zagadki. Nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły prezentując nie tylko wiedzę ale również umiejętność współpracy.  Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.Dodane:   27.05.2018
Przedszkolaka podróże małe i duże - Gniezno
16 kwietnia 2018r. w naszym przedszkolu odbyły się kolejne już zajęcia z serii "Przedszkolaka podróże małe i duże". W dniu dzisiejszym przedszkolaki poznały Gniezno. Na początku zapoznaliśmy się z legendą 'o Czechu, Lechu i Rusie" związaną z utworzeniem pierwszej stolicy Polski w Gnieźnie. Podczas prezentacji multimedialnej zobaczyły jak wyglądały miasta w dawnej Polsce. Następnie przedszkolaki odwiedziły Poznań, z przy tym poznały historię poznańskich koziołków na ratuszowej wieży. Zajęcia zakończyły się konstruowaniem z klocków dawnego miasta polskiego.


Dodane:   11.05.2018
Przedszkolaka podróże małe i duże - Łódź
27 marca odbyły się kolejne zajęcia z cyklu
"Przedszkolaka podróże małe i duże". Tym razem pani z biblioteki zabrała dzieci do Łodzi - miasta bajek. To właśnie tam powstały takie bajki jak:"Miś Uszatek", "Sąsiedzi", "Reksio", "Rumcajs", "Plastusiowy pamiętnik" i wiele innych. W trakcie zajęć przedszkolaki brały udział w konkursie "Z jakiej bajki jest ten bohater?", w trakcie którego wykazały się dobrą znajomością bajek. Ponadto, dowiedzieliśmy się, że Łódź to miasto przemysłu włókienniczego, zobaczyliśmy istniejące tam fabryki produkujące różne materiały i tekstylia. Atrakcjami tego miasta są riksze rowerowe, a raz w roku odbywa się tam festiwal świateł. Zakończeniem była bajka "Zaczarowany ołówek". Już nie możemy doczekać się kolejnej podróży.


Dodane:   11.05.2018
Zajęcia w Muzeum Regionalnym - grupa III
23 marca 2018r. grupa III "Krasnoludki" wybrała się do Muzeum
Regionalnego
w Skawinie. Pan kierownik zaprosił dzieci na spotkanie związane z tradycjami i zwyczajami Niedzieli Palmowej i Świąt Wielkanocnych. Całość połączona była z pokazem tradycyjnej palmy skawińskiej. Ponadto, dzieci otrzymały kolorowankę z wyżej wymienionym tematem. Droga powrotna do przedszkola była dla nas doskonałą okazją, aby w parku poszukać pierwszych oznak wiosny.


Dodane:   11.05.2018
Pierwszy Dzień Wiosny
Jak co roku w dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola uczciły Pierwszy Dzień Wiosny, przechodząc korowodem ulicami naszego osiedla. W tym roku towarzyszyła nam Marzanna wykonana przez dzieci z grupy III, a każdy przedszkolak miał wykonanego przez siebie kwiatka. Na szczęście zima, która nie bardzo chciała w tym roku odejść odejść nam nie przeszkodziła i przedszkolaki udały się na spacer śpiewając piosenki i przywołując tym samym wiosnę.Dodane:   22.04.2018
Akcja chrytatywna "Zróbmy coś dobrego wzorem Świętego Jana Pawła II"
20 marca 2018r. dzieci z grupy III uczestniczyły w teatrze
w Zespole Szkół Katolickich w Skawinie,
który został zorganizowany na rzecz akcji charytatywnej
"Zróbmy coś dobrego wzorem Świętego Jana Pawła II. Dzieci ze Skawiny - dzieciom z Syrii".

Dziękujemy naszym przedszkolakom oraz rodzicom
za zaangażowanie i przyłączenie się do udziału w tej akcji.


Dodane:   22.04.2018
III Gminna Olimpiada Matematyczna
15 marca  2018r. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Skawinie
odbyła się III Gminna Olimpiada Matematyczna,
w której wzięły udział wszystkie przedszkola na terenie naszej gminy. Nasze przedszkole reprezentował 2 - osobowy zespół dzieci z grupy Krasnoludków. Celem olimpiady było sprawdzenie kompetencji matematycznych dzieci 5 i 6 - letnich. Zadania polegały na przeliczaniu i nazywaniu figur geometrycznych, dodawaniu i odejmowaniu, mierzeniu oraz układaniu rytmów. Wszystko odbywało się w atmosferze zabawy i dobrego humoru.Starszaki spisały się "na medal". Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom oraz atrakcyjne nagrody.


Dodane:   22.04.2018
II Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie
6 marca 2018r. w naszym przedszkolu odbyła się już
II edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem "Wszystkie przedszkolaki to bezpieczne dzieciaki". W konkursie wzięło udział 12 placówek z naszej gminy, a nad jego przebiegiem czuwała komisja w składzie: pani dyrektor naszego przedszkola, pan Marek Marzec oraz pani Bogusława Wyroba ze Straży Miejskiej w Skawinie. Przedszkolaki w trakcie konkursu musiały się wykazać wiedzą między innymi z zakresu ruchu drogowego, znajomością bezpiecznych zachowań zimą oraz w trakcie spotkania z obcymi zwierzętami. Dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do wykonywania przygotowanych dla nich zadań. W trakcie różnych konkurencji zaprezentowały swoje umiejętności współpracy i twórczego myślenia. Świetnie odgadywały zagadki, układały puzzle oraz bez najmniejszego problemu potrafiły posegregować przedmioty na bezpieczne i niebezpieczne dla nich. Po wykonaniu ostatniego już zadania okazało się, że wszyscy uczestnicy zdobyli maksymalną liczbę punktów. Dlatego też, każdy uczestnik mógł złożyć przyrzeczenie "bezpiecznego przedszkolaka". Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrodę oraz pamiątkowy dyplom dla przedszkola. Cieszymy się, że przedszkolaki wiedzą jak należy dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych.


Dodane:   26.03.2018
Dzień Babci i Dziadka - grupa II

W dniu 31.01 w grupie „Smerfów” obchodzono bardzo ważne święta -  Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z wielkim zaangażowanie przygotowywały się na tę uroczystość. „Smerfy” zaprezentowały przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, a także zatańczyły „Krakowiaka”. Po części artystycznej Babcie i Dziadkowie udali się wraz ze swoimi pociechami na słodki poczęstunek, podczas którego zostali obdarowania upominkami (serduszka gipsowe).

Dziękujemy wszystkich gościom za przybycie i życzymy życia najdłuższego, szczęścia i zdrowia dobrego!

„Babcia z Dziadkiem są wspaniali,
Gwiazdkę z nieba by nam dali,

Są kochani my to wiemy……

Babciu, Dziadku DZIĘKUJEMY


Dodane:   25.02.2018
Dzień Babci i Dziadka - grupa I
24 stycznia 2018r. dzieci z grupy I "Wiewiórki" zorganizowała przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka pt. "Zimowanki - gwiazdeczki i bałwanki". Dzieci przebrane w piękne stroje wystąpiły dla swoich najbliższych recytując wierszyki, śpiewając piosenki, a także tańcząc. Przedszkolaki swoim występem wywołały na twarzach swoich babć i dziadków uśmiechy oraz wzruszenie. Po tym, nasi najmłodsi złożyli jeszcze serdeczne życzenia, odśpiewały głośne sto lat oraz wręczyły wykonane przez siebie upominki. Był to niezapomniany dzień zarówno dla naszych przedszkolaków, a także ich gości.


Dodane:   11.02.2018
Dzień Babci i Dziadka - grupa III
17 stycznia 2018r. do naszego przedszkola przybyli bardzo mili
goście. Grupa III "Krasnoludki" zaprosiła swoje Babcie i Dziadków na "Jasełka". Dziadkowie byli bardzo wzruszeni, niejednemu, niejednemu z nich zakręciła się łezka w oku. Po przedstawieniu dzieci złożyły dziadkom życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki - kalendarze na 2018rok. Następnie, wszyscy udali się na poczęstunek.


Dodane:   11.02.2018
Przedszkolaka podróże małe i duże - Zakopane
15 stycznia odbyły się zajęcia z Biblioteki Miejskiej z serii
"Przedszkolaka podróże małe i duże". Tym razem tematem było "Królestwo Sportów Zimowych: Wisła, Zakopane, który bardzo zainteresował przedszkolaków. Dzieci podczas prezentacji multimedialnej utrwaliły nazwę gór, miejscowości związanej ze sportami zimowymi oraz nazwy zimowych dyscyplin sportowych. Poznały również wygląd stroju góralskiego i zwierzęta zamieszkujące Tatry. Zajęcia minęły wszystkim w bardzo przyjemnej atmosferze.


Dodane:   11.02.2018
Konkurs przedszkolny "Szopka Bożonarodzeniowa"
22 grudnia 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie naszego
przedszkolnego konkursu plastycznego pt. "Szopka Bożonarodzeniowa", zorganizowanego dla dzieci wraz z rodzicami. Otrzymaliśmy bardzo wiele pięknych i pomysłowych prac. Szopki były różnorodne, a każda na swój sposób wyjątkowa. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dziękujemy naszym przedszkolakom oraz ich rodzicom za udział
i zaangażowanie w tym przedsięwzięciu.


Dodane:   14.01.2018
Jasełka i wigilia przedszkolna
"Kolęda na niebie, kolęda na ziemi,
dla Ciebie kolędujemy."

21 grudnia 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się jasełka
i wigilia
. Na początku wszystkie dzieci oraz pracownicy
naszej placówki zostali zaproszeni na przedstawienie jasełkowe
w wykonaniu dzieci z grupy III, a także wspólne kolędowanie.
Po tym wszyscy złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się przy tym opłatkiem. Następnie, każda grupa udała się do swojej sali, gdzie zasiadła do wigilijnego stołu. Niewątpliwie był to wzruszający dzień.


Dodane:   14.01.2018
Przedszkolny przegląd kolęd i pastorałek
18 grudnia 2017r. odbył się Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który co roku organizowany jest przez Muzeum Regionalne w Skawinie.
W otoczeniu przedszkolnej choinki i w pięknych strojach dzieci
z grupy II i III zaprezentowały kolędy i pastorałki
dla przybyłych gości. Po ich występach dyrektor Muzeum opowiedział dzieciom i zaprezentował tradycyjne skawińskie ozdoby choinkowe.Dodane:   14.01.2018
Spotkanie z Mikołajem
"Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,
bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę."

4 grudnia był najbardziej wyczekiwanym dniem dla wszystkich
naszych przedszkolaków. Odwiedził nas wtedy Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci miały okazję się z nim spotkać,
porozmawiać, zaśpiewać dla niego piosenkę, a na zakończenie
wizyty każdy przedszkolak otrzymał od Mikołaja prezent.
W tym dniu nie zabrakło też innych atrakcji.
 Dzieci wykonywały bombki styropianowe, które zdobiły własnoręcznie oraz każdy miał pomalowaną twarz w motywy
świąteczne, pojawiło się wiele reniferów, śnieżynek,
bałwanków itp. Radości tego dnia nie było końca i z pewnością
na długo pozostanie on w pamięci naszych przedszkolaków.


Dodane:   14.01.2018
Teatrzyk "Święta na zamku"
30 listopada w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk dla
wszystkich dzieci. Było to przedstawienie pt. "Święta na zamku".
Aktorzy zaprezentowali dzieciom historię królewny, która była niemiła dla swojej najlepszej koleżanki oraz przypadkowo napotkanej staruszki. Przez to królewna została zamieniona w żabę. Jednak jak większość bajek historia miała szczęśliwe zakończenie - królewna zrozumiała swój błąd i przeprosiła za swoje zachowanie obiecując poprawę. Wszystkim bardzo się podobało, aktorki uatrakcyjniły swój występ poprzez różnorodne, ciekawe stroje oraz śpiewane piosenki.


Dodane:   17.12.2017
Gminny Konkurs Regionalny "Mały Miś poznaje Skawinę"
28 listopada 2017r. troje dzieci z grupy Krasnoludki uczestniczyło
Gminnym Konkursie Regionalnym "Mały mis poznaje Skawinę", którego organizatorem było Przedszkole nr 3 w Skawinie. We wspólnej zabawie brały udział dzieci ze wszystkich przedszkoli w naszym mieście. Zadania dotyczyły znajomości ważnych budynków w mieście, legend skawińskich, a także tradycji. Dzieci wykazały się dużą wiedzą oraz umiejętnościami: układały puzzle, rozwiązywały krzyżówkę, odczytywały proste wyrazy, uczestniczyły w grze planszowej. Wszystko było przeplatane ciekawymi zabawami ruchowymi. Przedszkolaki doskonale się bawiły.


Dodane:   17.12.2017
Światowy Dzień Pluszowego Misia
"Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest."
Każdego roku 25 listopada jest obchodzony
Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Wszystkie nasze przedszkolaki pamiętają o święcie swoich ulubionych maskotek. Dlatego też, we wtorek 21 listopada zorganizowaliśmy z tej okazji uroczystość. Dzieci w tym dniu przyszły ze swoimi misiami do przedszkola. Na początku oglądaliśmy prezentację multimedialną, dzięki której poznaliśmy historię powstania pluszowego misia. Następnie dzieci odgadywały zagadki obrazkowe związane z najbardziej znanymi misiami. Po tym, wszyscy obejrzeli bajkę o wesołych przygodach małej dziewczynki Maszy i Niedźwiedzia. Na zakończenie wzięliśmy udział w zabawach ze swoimi pluszakami do piosenek o misiach. Wszystkie przedszkolaki zdobyły w tym dniu odznakę "Przyjaciela pluszowego misia".
Dodane:   10.12.2017
11 Listopada - Święto Niepodległości
W piątek 10 listopada w naszym przedszkolu została zorganizowana
uroczysta akademia z okazji zbliżającego się 11 Listopada - Święta Niepodległości. Na początku wszystkie przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o symbolach narodowych, w trakcie którego utrwalały wiedzę o naszej fladze, godle i hymnie Polski. następnie wszystkie grupy wystąpiły recytując wierszyki i śpiewając pieśni patriotyczne. Na zakończenie wszyscy odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.Nie był to koniec niespodzianek. W tym dniu do naszego przedszkola zawitała kapela regionalna "Sokół Haller", która zaprezentowała dzieciom piosenki ludowe.


Dodane:   19.11.2017
Koncert w przedszkolu "Papaja Kids"
7 listopada 2017r. w naszym przedszkolu odbył się koncert
zespołu Papaja Kids.Tym razem nasi goście zaprosili dzieci do zabawy w rytm bajkowych przebojów. Pojawiły się piosenki z Muminków, Krainy Lodu czy też z bajki Shrek. Przedszkolaki świetnie się bawiły śpiewając i tańcząc do znanych im przebojów. W trakcie koncertu wszystkim udzieliła się radosna atmosfera. Ponadto, dzieci poznawały instrumenty muzyczne, a niektórzy sami mieli możliwość wystąpienia na scenie. To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.


Dodane:   19.11.2017
Pasowanie na przedszkolaka
27 października był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Odbyło się wtedy uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci, dla których jest to pierwszy rok w naszym przedszkolu. Każda grupa przygotowała specjalne występy z tej okazji. Wiewiórki, Smerfy i Krasnoludki w przepięknych przebraniach zaprezentowały piosenki, tańce i wierszyki. Następnie, dzieci złożyły przyrzeczenie, że od tej pory będą grzecznymi i dzielnymi przedszkolakami, a pani dyrektor każdego z osobna pasowała na przedszkolaka. Był to niezwykły, wyjątkowy dzień, który z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.


Dodane:   13.11.2017
Akcja charytatywna
Nasze przedszkole zaangażowało się do zorganizowania akcji charytatywnej polegającej na zbiórce artykułów spożywczych. Przez kilka dni dzieci wraz z rodzicami przynosiły różnorodne artykuły wspierając ten szczytny cel. Następnie, po zakończeniu akcji wszystkie "dary" zostały przekazane przez delegację z naszego przedszkola do Skawińskiej Jadłodajni dla ubogich.Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy tak chętnie przyłączyli się do udziału w naszej akcji.Dodane:   07.11.2017
Wycieczka do lasu w Radziszowie
W październiku wszystkie dzieci 4 - 5 - 6 letnie zaraz po śniadaniu wyjechały na wycieczkę do lasu w Radziszowie. Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie z panem leśniczym. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt oraz wspaniałe przeżycie dla przedszkolaków. Dzieci poznały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały skarby, które pani Jesień zostawiła w lesie. Pełne wiedzy i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami przedszkolaki wróciły do przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Myślenice za mile spędzony czas.


Dodane:   07.11.2017
Spotkanie z ratownikami medycznymi
W październiku wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z ratownikami medycznymi, w trakcie którego zdobywali sprawność małego ratownika. Na początku dzieci dowiedziały się na czym polega zawód gości, którzy odwiedzili naszą placówkę. Ponadto, dzieci z pomocą misiów uczyły się udzielać pierwszej pomocy, wykonywały opatrunki, słuchały przez stetoskop itp. Było to niezwykle ciekawe i ważne spotkanie, dzięki któremu wszyscy będą pamiętać jak należy dbać o bezpieczeństwo.


Dodane:   25.10.2017
Przedszkolaka podróże małe i duże - Wrocław
9 października do naszego przedszkola przyszła pani z Biblioteki Miejskiej w Skawinie, która po raz kolejny zaprosiła nas do udziału w zajęciach "Przedszkolaka podróże małe i duże". W tym roku dzieci będą poznawały najciekawsze miejsca w Polsce. tematem pierwszych zajęć był Wrocław - miasto Krasnali. przedszkolaki poznały legendę związaną z krasnalami, oglądały fontannę multimedialną. Ciekawym zadaniem było losowanie przez dzieci imion krasnali i odgadywanie czego są stróżami np. Pocztowiec, Zgryzek, Ciężarowiec itp. Na koniec pani Asia zaprosiła przedszkolaków do oglądania bajki "Z dziupli krasnala Hałabały". Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.


Dodane:   25.10.2017
Miasteczko Komunikacyjne
19 września 2017r.wszystkie dzieci z naszego przedszkola
wybrały się na wycieczkę do Miasteczka Komunikacyjnego
w Skawinie. Tam poznały panią pracującą w Straży Miejskiej, która zapoznała ich z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki poznały znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz niektóre znaki drogowe. Ponadto, ćwiczyły odpowiednie przechodzenie przez pasy. wszystkim bardzo się podobało,
a wycieczka wiele nas nauczyła.
Dodane:   08.10.2017
Sprzątanie Świata
15 września wszystkie nasze przedszkolaki przyłączyły się
do ogólnopolskiej akcji -Sprzątanie Świata,
która w tym roku odbywała się pod hasłem
"Nie ma śmieci-są surowce".
Dzieci wyszły na teren przy przedszkolu oraz ulice naszego osiedla
gdzie zaopatrzone w rękawiczki i worki chętnie uczestniczyły w sprzątaniu naszej okolicy.
Nasz udział w tej akcji odbył się przy współpracy Wydziału rolnictwa i Ochrony Środowiska.Dodane:   08.10.2017
Układamy puzzle skawińskie - grupa III
W dniu 8 września 2017r. grupa III "Krasnoludki" została zaproszona przez dyrektora
Muzeum Regionalnego w Skawinie do układania puzzli papieskich. Pod pomnikiem papieża Jana Pawła II przedszkolaki wspólnie z dziećmi z Przedszkola Katolickiego układały puzzle "Święty Jan Paweł II w Skawinie". Wszystkim udało się ułożyć puzzle, a wspólna zabawa dostarczyła wiele radości.Dodane:   08.10.2017
Dzień Rodziny i zakończenie roku szkolnego - grupa III
21 czerwca dzieci z grupy III zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty połączoną z uroczystym pożegnaniem naszych starszaków, które od września pójdą do szkoły. Dzieci rozpoczęły swój występ od zatańczenia Poloneza. Następnie rodzice mogli obejrzeć przygotowane dla nich przedstawienie pt. Kopciuszek. Przedszkolaki znakomicie wcieliły się w znane postacie odgrywając swoją rolę. Po występie nadeszła chwila na wręczenie pamiątkowych dyplomów wszystkim przedszkolakom. Po tym, dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek. Był to dzień pełen wzruszeń. Naszym starszakom życzymy wiele sukcesów i powodzenia w szkole.


Dodane:   29.08.2017
Wycieczka do Teatru Groteska
19 czerwca wszystkie dzieci udały się na wycieczkę do Teatru Groteska w Krakowie,
na przedstawienie "Tygrys Pietrek". Spektakl opowiadał o lękliwym
tygrysku, który ze strachu zgubił swoje paski... Aby je odzyskać wyruszył w wyprawę
w poszukiwaniu odwagi- chciał ją kupić w sklepie, zdobyć w wojsku, nauczyć się
jej od Indian...
Zapomniał jednak, że odwaga polega na pokonywaniu strachu, nie zaś na ubraniu się
w jej "kostium".

Dodane:   08.07.2017
Dzień Mamy i Taty- Grupa II 7 czerwca grupa II- "Krasnoludki", zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały przedstawienie, w którym znaleźli się bohaterowie bajek takich jak: Calineczka, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka. Nie zabrakło też Baba Jagi i groźnie wyglądającego wilka. 
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności muzyczno- aktorskie. Nie obyło się od wzruszeń i uścisków. Po zakończonym przedstawieniu dzieci wręczyły swoim rodzicom drobne upominki, przygotowane na ten dzień. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym specjalnie dla rodziców.
Dodane:   26.06.2017
II Parada Postaci Bajkowych

2 czerwca odbyła się II Parada Postaci Literackich, zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie. Na paradzie pojawiły się między innymi księżniczki, elfy, krasnoludki, super-bohaterowie, wróżki. 

Dzieci w swoich strojach przemaszerowały ulicami miasta, skandując hasła promujące czytanie książek. Przed przemarszem dzieci wraz z "elfami", wzięły udział w zabawie ruchowej. Odczytano również wiersze popularyzujące poezję dziecięcą.  

W kolorowym korowodzie uczestniczyły przedszkolaki ze skawińskich przedszkoli: Przedszkola Samorządowego nr 1, Przedszkola Samorządowego nr 2, Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 5, Przedszkola nr 6 z Oddziałem Żłobkowym, w sumie ok. 350 dzieci.

Dodane:   26.06.2017
V Skawiński Przegląd Regionalny
2 czerwca na Hali Widowiskowo - Sportowej w Skawinie odbył się już V Skawiński Przegląd Regionalny, którego organizatorem jest Muzeum Regionalne w Skawinie. Nasze przedszkole reprezentowała grupa Biedronek oraz Michał z grupy Krasnali. Dziewczynki w długich sukienkach, a chłopcy w stroju galowym prezentowali się wspaniale. W trakcie swojego występu zaprezentowali dwa tańce - Polonez oraz taniec dworski. Przedszkolaki wypadły świetnie za co dostały zasłużone brawa. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom dla przedszkola oraz drobne upominki w postaci serwetek z tradycyjnym skawińskim wzorem.


Dodane:   18.06.2017
Dzień Dziecka
1 czerwca - Dzień dziecka to długo wyczekiwany dzień przez wszystkich przedszkolaków. Dlatego w tym dniu już od rana rozpoczęliśmy świętowanie. Wszyscy spotkaliśmy się na jednej sali gdzie w rytmie tanecznej muzyki uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych oraz dwóch zorganizowanych konkursach. Pierwszym z nich był taniec z balonem. Z każdej grupy zostały wyłonione trzy pary. każda z nich miała za zadanie tańczyć z balonem tak aby go nie wypuścić, jednak nie wolno było go dotykać rękami. Jak się okazało zadanie wcale nie było takie łatwe. Następnie rozpoczął się "Przedszkolny przegląd ulubionej piosenki". Uczestniczyły w nim chętne dzieci, które wcześniej się zgłosiły i przygotowały do tego konkursu. wszystkie występy były bardzo ładne, a na ich uczestników czekały dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie wszyscy udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie w rytmie znanych przebojów uczestniczyliśmy w zabawach tanecznych.


Dodane:   18.06.2017
Dzień Mamy i Taty - Grupa I
W dniu 31 maja w grupie Smerfów odbyło się długo wyczekiwane Święto Mamy i Taty. Dzieci wystąpiły w przedstawieniu "Zgubione korale". Pięknie recytowały wiersze i piosenki. Dzieci spisały się wspaniale i w pełni zasłużyły na gromkie oklaski. Następnie rodzice otrzymali prezenty wykonane przez swoje pociechy. W tym dniu wszyscy przeżyli wiele miłych i wzruszających chwil.


Dodane:   16.06.2017
III edycja "Sprintem do maratonu"
W czwartek 18 maja w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy III edycję "Sprintem do maratonu". Jest to impreza biegowa organizowana przez miesięcznik Bliżej Przedszkola. wszystkie grupy wzięły udział w biegu zorganizowanym w naszym ogrodzie przedszkolnym. Na początku rozpoczęliśmy od rozgrzewki, a następnie  dzieci z każdej grupy rozpoczęły swój bieg. Wszystkim uczestnikom udało się dobiec do mety. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy dodatkowo dyplom.


Dodane:   16.06.2017
XV Przegląd Recytatorski Przedszkoli
W dniu 17 maja 2017r. w pałacyku Sokół odbył się XV Przegląd recytatorski w Przedszkolu - "W świecie poezji dziecięcej". organizowany przez Przedszkole nr 1 w Skawinie. Na scenie Pałacyku Sokół zaprezentowało się 27 uczestników - wychowanków różnych przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowali: Lena N. z grupy I - deklamując wiersz D. Gellner "Bosa osa" oraz Kuba K.z grupy I z wierszem postępowy żuczek. Przedstawione wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów. na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książki i gratulacje.


Dodane:   16.06.2017
Wycieczka na Rogate Ranczo
16 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Zabierzowa gdzie zwiedziły Rogate Ranczo. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Każda z grup uczestniczyła w spotkaniu z Indianinem, który zaprosił nas do Wioski Indiańskiej, gdzie mogliśmy ubrać się w indiańskie stroje, łowiliśmy ryby, jeździliśmy na nietypowych nartach ale najwięcej radości sprawiło dzieciom strzelanie z łuku. Ponadto, mogliśmy pokarmić zwierzęta oraz pobawić się na placu zabaw. Czekała nas również wycieczka do lasu, przechodzenie przez labirynt, zwiedzanie tamtejszego autobusu oraz przygotowywanie indiańskich ozdób. Było to niezwykły dzień, a do przedszkola wróciliśmy zadowoleni i  pełni wrażeń.


Dodane:   04.06.2017
Koncert w przedszkolu
11 maja nasze przedszkole odwiedził zespól muzyczny "Papaja kids". Zaprosili oni dzieci do zabawy przy muzyce wszystkim dobrze znanych piosenek zespołu Fasolki. Dzieci uczestnicząc w koncercie bawili się tańcząc i śpiewając, poznawały instrumenty muzyczne, niektórzy sami mieli okazję występować z muzykami. Było to niewątpliwie wydarzenie, które zapewniło wiele radości i zabawy naszym przedszkolakom.


Dodane:   29.05.2017
Przedszkolaka podróże małe i duże - Czechy
Nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła pani Asia z Biblioteki Miejskiej z zajęciami z cyklu "Przedszkolaka podróże małe i duże". Dzieci zaproszone wesołym okrzykiem AHOJ! wyruszyły pociągiem na wycieczkę do Pragi, stolicy Czech. Zwiedziły tam najważniejsze zabytki: Most Karola, Zamek na Hradczanach, i Katedrę Św. Wita. Następnie obejrzały taniec polkę w wykonaniu zespołu dziecięcego. Rozwiązywały zagadki dotyczące czeskich bajek takich jak: "Żwirek i Muchomorek", "Krecik", "Sąsiedzi", "Rumcajs". Na zakończenie wspólnie obejrzeliśmy bajkę z serii sąsiedzi "Malujemy dom".


Dodane:   29.05.2017
Teatrzyk w przedszkolu

W dniu 26.04.2017r. gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk, którzy zaprezentował dzieciom przedstawienie pt. „Przyjaźń to skarb”. Głównymi bohaterami widowiska byli borsuk i lis, którzy wyruszyli w pełną przeżyć wyprawę po skarb. W lesie zawsze mogli liczyć na swojego pomocnika – krasnala. Jednak wbrew ich oczekiwaniom, skarbem nie okazały się cenne przedmioty, ale prawdziwa przyjaźń. Aktorzy angażowali dzieci do wspólnej zabawy, śpiewania piosenek i wykonywania ćwiczeń z lisem i borsukiem. Na zakończenie aktorzy wręczyli dzieciom „Kodeks przyjaźni”.


Dodane:   11.05.2017
Biedronki słuchają czytanych bajek
W ostatnim czasie dzieci z grupy Biedroneczki miały kolejnych gości, którzy chętnie przeczytali dla nich kolejne bajki. Odwiedziła nas mama Kacpra, która zapoznała dzieci z z bajką "Piękna i Bestia". Na zakończenie pani Bożenka miała dla przedszkolaków niespodziankę w postaci zagadek słownych. Wszyscy chętnie je rozwiązywali i znali poprawne odpowiedzi.Kolejnym gościem była pani Karolina, która pracuje w żłobku i chętnie zgodziła się uczestniczyć w naszej akcji czytania dzieciom. Dzięki temu przedszkolaki poznały dwie bajki "Trzy sprytne koziołki" oraz "Sześć łabędzi". Wszyscy w skupieniu i z zainteresowaniem słuchali naszych gości.


Dodane:   11.05.2017
Konkurs przedszkolny
"Moja książeczka o bezpieczeństwie" - taką nazwę nosił plastyczny konkurs przedszkolny organizowany dla dzieci wraz z rodzicami. Polegał on na stworzeniu książeczki związanej z bezpieczeństwem w domu lub na ulicy. Otrzymaliśmy ciekawe prace w postaci bajek jak również książeczek obrazkowych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem orz drobnym upominkiem. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.


Dodane:   11.05.2017
Zabawa czytelnicza
10.05.2017r. troje dzieci z grupy II "Krasnoludki" wzięło udział w zabawie czytelniczej "Sroczka kaszkę warzyła". Organizatorem zabawy była Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie. Zabawy odbyły się w Pałacyku Sokół. Celem zabawy było popularyzowanie wierszy Natalii Usenko. Dzieci miały różnorodne zadania do wykonania, np:
  • układanie puzzli
  • zabawy zręcznościowe
  • szukanie różnic między obrazkami
  • quiz, itp.
Każde dziecko otrzymało drobne nagrody rzeczowe. Całość została uwieczniona na zdjęciach.

Dodane:   10.05.2017
IV Gminna Przedszkolna Olimpiada Sportowa
W środę 26 kwietnia cała grupa biedronek wybrała się na halę sportową, gdzie dopingowali Izę, Zuzię, Bartka i franka, podczas ich zmagań w trakcie IV Gminnej Przedszkolnej Olimpiady Sportowej . W trakcie zawodów musieli się oni zmierzyć z siedmioma konkurencjami sportowymi. Wykazywali się oni zręcznością, zwinnością i szybkością. Wśród zadań były rzuty do celu, skoki przez skakankę, czołganie, przysiady i wiele innych. Nasze przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem. Z wielką radością wykonując kolejne zadania pokazały, że sport oraz ruch nie są im obce. na zakończenie drużyny otrzymały puchar oraz medale za udział w zawodach. Należy też wspomnieć, że kiedy nasi zawodnicy mieli zasłużoną przerwę na odpoczynek to wraz z zespołem tanecznym swoje umiejętności prezentowała Maja.


Dodane:   04.05.2017
Gminny Konkurs Ekologiczny
25 kwietnia w Przedszkolu nr 2 odbył się kolejny Gminny Konkurs Ekologiczny. Tym razem z zadaniami przyrodniczymi zmierzyli się Kaja i Antek W. z grupy III. Na początku wszystkie przedszkolaki zostały przywitane piosenką o ekologii wykonaną przez dzieci - misie, które w trakcie konkursu zapraszały dzieci do wspólnej zabawy i wykonywania kolejnych zadań. Kaja i Antoś wykazali się w ich trakcie umiejętnością segregacji śmieci, rozpoznawali odgłosy zwierząt, rozwiązywali o nich zagadki słowne. Ponadto rozwiązywali rebusy, układali puzzle i oczyszczali zaśmiecony staw. Nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły prezentując nie tylko wiedzę ale również umiejętność współpracy. Po tym, każdy wykonał swój ekologiczny instrument - grzechotkę i wszyscy wspólnie zagrali i zaśpiewali prezentowaną wcześniej piosenkę. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.


Dodane:   04.05.2017
Zabawa czytelnicza w Przedszkolu Katolickim - grupa III
Dnia 7 kwietnia grupa III została zaproszona do Przedszkola Katolickiego. Odbyła się tam zabawa czytelnicza zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Książki. na początku pani dyrektor odczytała list od bajkowej wróżki, która zaprosiła wszystkie przedszkolaki do wspólnej zabawy. Niektóre z dzieci z obu przedszkoli czytały fragment baśni H. Ch. Andersena, a reszta odgadywała o jakiej bajce jest mowa. Alinka, Kamila, Maja, Iga i Wiktoria S. zapoznały nas z takimi baśniami jak Brzydkie kaczątko, Księżniczka na ziarnku grochu, Nowe szaty cesarza, Dziewczynka z zapałkami.  Trzeba przyznać, że przedszkolaki świetnie znały wszystkie baśnie i udało im się odgadnąć wszystkie tytuły. Na zakończenie spotkała nas bardzo miła niespodzianka - odwiedziła nas bajkowa wróżka, która pochwaliła wszystkie dzieci za to jak pięknie czytały oraz słuchały swoich rówieśników.


Dodane:   19.04.2017
Gminny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu
"Żyj zdrowo i kolorowo"
Takie hasło przyświecało Gminnemu Konkursowi Wiedzy o Zdrowiu zorganizowanym przez Przedszkole nr 5 w Skawinie. W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły, nasze przedszkole reprezentowali Wiktoria P. i Antoś Z. Zmierzyli się oni z takimi zadaniami jak segregowanie zdrowej i niezdrowej żywności, rozwiązywanie krzyżówki czy też układanie historyjki obrazkowej. Bardzo ciekawymi konkurencjami, które jak się okazało dostarczyły najwięcej radości były jedzenie jogurtu oraz budowanie wieży z opakowań po zdrowej żywności. Nasze przedszkolaki świetnie poradziły sobie z zadaniami. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.


Dodane:   19.04.2017
Przedszkolaka podróże małe i duże - Grecja
W trakcie naszej ostatniej podróży podczas zajęć "Przedszkolaka podróże małe i duże" pani Asia z Biblioteki Miejskiej zabrała nas na wycieczkę do Grecji. Na początku obejrzeliśmy film z hymnem "Oda do radości", ponieważ Grecja jest najstarszym krajem Europy i to od niej wszystko się zaczęło. Poznaliśmy flagę tego kraju, dowiedzieliśmy się, że ludzie podróżują tam na osiołkach,a także, że jest to kraj o dużej ilości wysp. Pani Asia opowiedziała naszym przedszkolakom o mitologii i wierzeniach Greków w bogów. Ponadto, przedstawiła nam stolicę Grecji - Ateny i zdjęcia Partenonu, a także opowiedziała, że z tego kraju wywodzi się teatr oraz igrzyska olimpijskie. Bardzo podobała się naszym przedszkolakom zabawa ruchowa w węzeł gordyjski. Na zakończenie tradycyjnie dzieci oglądały bajkę wywodzącą się z legend greckich o królu Midasie.


Dodane:   09.04.2017
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca wszystkie nasze przedszkolaki wzięły udział w korowodzie ulicami osiedla z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na zielono, a także przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane kwiaty. Dzięki ładnej pogodzie udało nam się zorganizować spacer w trakcie którego wszyscy wspólnie witaliśmy wiosnę, uważnie wypatrując jej oznak oraz śpiewając wiosenne piosenki. Mamy nadzieję, że dzięki temu nowa pora roku zawita do nas na dobre.Dodane:   04.04.2017
Teatrzyk Blaszany Bębenek - "Smerfy"
17 marca w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk Blaszany Bębenek, który dla naszych przedszkolaków wystąpił z przedstawieniem o Smerfach. Były to przygody Ważniaka, Śpiocha i Papy Smerfa, którzy musieli sobie poradzić z Gargamelem i się od niego uwolnić. Przedstawienie było nie tylko zabawne i pouczające ale aktorzy zaangażowali do zabawy wszystkie przedszkolaki zapraszając je do zabaw ruchowych. Wszystkim bardzo się podobało o czym świadczyły uśmiechy i zadowolenie na twarzach naszych najmłodszych.
Dodane:   04.04.2017
II Gminna Olimpiada Matematyczna
W dniu 15 marca Hania, Judyta i Wiktor z grupy III reprezentowali nasze przedszkole podczas II Gminnej Olimpiadzie Matematycznej zorganizowanej w Przedszkolu nr 2. Konkurs odbywał się w formie gry, w której dzieci rzucając kostkami dochodziły do kolejnych stref, aby móc wykonywać zadania matematyczne. Podczas konkurencji pod czujnym okiem jury dzieci mogły wykazać się takimi umiejętnościami jak przeliczanie, porównywanie, układanie tangramów, tworzenie brył przestrzennych. Oprócz tego przedszkolaki przede wszystkim zaprezentowały umiejętność współpracy w zespole oraz dobrze się bawiły. Olimpiada zakończyła się wręczeniem dyplomów i upominków.


Dodane:   04.04.2017
Spotkanie z żabką Kumkuś
13 marca Krasnoludki i Biedronki wybrały się na Halę Widowiskowo - Sportową gdzie odbyło się spotkanie z maskotką Basenu Camena - Żabką Kumkusiem. Dotyczyło ono bezpieczeństwa nad wodą. Na początku przedszkolaki uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy przez profesjonalnego ratownika. Następnie dzieci oglądały teatrzyk przedstawiający przygody żabki, która chciała być dziennikarzem i dzięki temu spotkała Skrzata Licho, którego wraz z przedszkolakami nauczyła zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Po tym nadszedł czas na zabawę dla dzieci, które zostały zaproszone do rozgrzewki, którą było tańczenie zumby. Spotkanie zakończyło się rozdaniem drobnych upominków dla przedszkolaków oraz pamiątkowymi zdjęciami z Żabką.


Dodane:   26.03.2017
Przedszkolaka podróże małe i duże - Meksyk
Podczas ostatnich zajęć z Biblioteki Miejskiej w Skawinie Przedszkolaka podróże małe i duże dzieci wybrały się z panią Asią do Meksyku. Na początku poznaliśmy flagę tego kraju, a także dowiedzieliśmy się, że jest to kraina kaktusów i wulkanów, mieliśmy również okazję obejrzeć krótki film o wybuchu wulkanu. Następnie,  pani opowiedziała nam legendę o Indianach Aztekach. Oglądaliśmy zdjęcia ciekawych  budowli  przypominających egipskie piramidy i których do dziś nie wiadomo jak je zbudowano. Poznaliśmy tradycyjny strój czyli sombrero i ponczo. Wiele radości przedszkolaki miały w trakcie mierzenia sombrero. Dzięki tym zajęciom wiemy też, że Meksyk słynie z kakao, chili oraz, że tam wymyślono popcorn. Na zakończenie tradycyjnie przedszkolaki oglądały bajkę tym razem o kaczorze Donaldzie i o koniu. Już nie możemy doczekać się kolejnej podróży.


Dodane:   26.03.2017
Japoński teatrzyk - zajęcia z Biblioteki Pedagogicznej
13 lutego 2017r. odwiedziła nas pani z Biblioteki Pedagogicznej, która zaprezentowała wszystkim dzieciom z naszego przedszkola japoński teatrzyk obrazkowy Kamishibai. Zajęcia te okazały się bardzo atrakcyjne. W oparciu o bajkę "Wróbelkowa telewizja" dzieci poznały zagrożenia jakie niosą  współczesne media m. in. telewizja. Następnie zadaniem przedszkolaków było samodzielne wymyślenie zajęć i zabaw, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Było to ciekawe, a przede wszystkim bardzo pouczające wydarzenie, które dostarczyło również wiele radości  i zabawy.


Dodane:   14.03.2017
Dzień Babci i Dziadka- grupa II 27 stycznia, dzieci z grupy II przygotowały dla swych Babć i Dziadków przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występ. Dzieci dla swoich Dziadków przygotowały kolorowe samochody, a Babcie obdarowane zostały kolorowymi lalkami i konikami wykonanymi z gipsu. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Dodane:   06.02.2017
Dzień Babci i Dziadka - grupa III
25 stycznia dzieci z grupy III zaprosiły swoich Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mogli oni podziwiać swoich wnuków, którzy zaprezentowali dla swoich najbliższych inscenizację jasełek. Przedszkolaki z dużym przejęciem i zaangażowaniem ale też z ogromną radością odtwarzały swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki jak również tańczyły. Na zakończenie nie mogło zabraknąć specjalnej piosenki o babci i dziadku.

Po tym przedszkolaki zaśpiewały jeszcze głośne "Sto lat" i wręczyły przygotowane przez siebie upominki. Na twarzach gości malowały się radość i wzruszenie oraz duma ze swoich pociech.


Dodane:   05.02.2017
Dzień Babci i Dziadka - grupa I

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 25.01.2017 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babcia i Dziadka w grupie „Maluszków”. Dzieci zaprezentowały program artystyczny „W Krainie Bajek”. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku, aby się jak najlepiej zaprezentować. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy.

Wnuki obdarowały swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami i poczęstowały słodkościami. Te dni zostaną na długo w pamięci.

 Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i pięknych chwil na długie lata.


Dodane:   05.02.2017
Bal karnawałowy
20 stycznia był wyczekiwanym dniem dla wszystkich przedszkolaków, ponieważ w naszym przedszkolu odbył się wtedy bal karnawałowy. Przybyły na niego księżniczki, wróżki, superbohaterowie i wiele innych postaci. Wszystkie dzieci w rytm znanych przebojów wspólnie bawiły się i tańczyły. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć różnych konkursów między innymi takich jak konkurs na najciekawszy taniec. Był to niezwykły dzień, który dostarczył nam wiele radości i wrażeń.


Dodane:   05.02.2017
Teatrzyk o bezpieczeństwie
W czwartek 19 stycznia nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z przedstawieniem "Bezpieczny przedszkolak", w którym głównymi bohaterami był chłopiec z dziewczynką, którzy mieli różne przygody. Dzięki temu, dzieci miały okazję zaobserwować niebezpieczne zdarzenia i ich konsekwencje. W tym dniu mogliśmy się dużo nauczyć oraz zapamiętać.Teraz wszyscy będziemy ostrożni oraz wiemy jak zachować się w podobnych sytuacjach.


Dodane:   02.02.2017
Jasełka - Szkoła Podstawowa Nr 1
Dnia 18 stycznia 2017r. zostaliśmy zaproszeni przez naszych starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Skawinie na przedstawienie jasełkowe. Występowało w nich bardzo wiele dzieci, a nawet nasi koledzy i koleżanki, którzy jeszcze niedawno chodzili do naszego przedszkola. Jasełka były bardzo profesjonalnie przygotowane - było dużo śpiewu, tańca oraz gry aktorskiej co bardzo nam się podobało.


Dodane:   02.02.2017
Przedszkolaka podróże małe i duże - Chiny
Dnia 17 stycznia 2017r. ponownie uczestniczyliśmy w zajęciach "Przedszkolaka podróże małe i duże". Tym razem pani Asia z Biblioteki Miejskiej zabrała nas w podróż do Chin. Poznaliśmy flagę tego kraju, jego ludność, zobaczyliśmy jak wygląda ich alfabet oraz poznaliśmy Mur Chiński. Bardzo podobała nam się zabawa, dzięki której mieliśmy okazję spróbować trzymać pałeczki. Na zakończenie oglądaliśmy bajkę. Tym razem jednak nie była to bajka pochodząca z Chin ale polska  bajka o Bolku i Lolku, którzy tam podróżowali. Już nie możemy doczekać się kolejnej podróży.


Dodane:   02.02.2017
Szopka Krakowska Kapeli Ludowej z Bronowic
W czwartek 12 stycznia 2017r. dzieci z grupy III udały się do sali teatralnej Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Odbyła się tam spektakl słowno - muzyczny Szopka Krakowska zaprezentowany przez Kapelę Ludową z Bronowic. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Muzeum Regionalne w Skawinie. Na zakończenie wydarzenia wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania.


Dodane:   15.01.2017
Mama Dawida czyta nam bajkę - grupa III
W nowym roku kontynuujemy akcję czytania dla dzieci, dlatego grupę Biedronki odwiedziła mama Dawida, która przyniosła ze sobą własne opowiadania, z którymi chciała zapoznać naszych przedszkolaków. Wśród nich znalazły się takie historie jak:
Kasztany, nosy i spódnice, Pocieszanie na własne kopyto, czy też Inny smok. Były to krótkie bajki nie tylko zabawne ale również pouczające. Oprócz wspólnego czytania, mama Dawida co jakiś czas zadawała naszym najmłodszym pytania, a przedszkolaki  mogły wykazać się wtedy jak uważnie słuchają.


 
Dodane:   15.01.2017
Konkurs przedszkolny "Świąteczna choinka"
21 grudnia był wyczekiwanym dniem nie tylko ze względu na odbywające się wtedy jasełka i wigilię ale w tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie naszego przedszkolnego konkursu "Świąteczna choinka". Otrzymaliśmy wiele choinek, a wśród nich były z drewna, makaronu, płatków kosmetycznych i wiele, wiele innych. Ponieważ wszystkie prace były piękne, pomysłowe i każda z nich wymagała wiele pracy, dlatego też wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Wszystkim dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.


Dodane:   15.01.2017
Jasełka i wigilia przedszkolna
"Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś
niech kolęduje z nami cały świat"


Tak 21 grudnia kolędowały przedszkolaki z grupy III  przedstawiając dla całego przedszkola i żłobka przygotowane przez siebie jasełka. Dzieci wcielając się w swoje role przedstawiły historię narodzin Jezusa oraz zmierzających do niego z darami aniołków, pastuszków oraz trzech króli. Przedstawieniu oprócz odegranych ról towarzyszyły pięknie śpiewane kolędy i pastorałki, przygotowane tańce oraz gra na instrumentach. Było to radosne oraz wzruszające wydarzenie.Po jasełkach nadszedł czas na przedszkolną wigilię. Wszyscy w swoich grupach złożyli sobie życzenia, a następnie zgodnie z tradycją przy melodii kolęd zasiedli do wspólnej wigilii.


Dodane:   15.01.2017
Tata Artura czyta nam bajkę - grupa III
20 grudnia 2016r. do grupy Biedronek zechciał przyjść tata Artura, który również chętnie poczytał naszym przedszkolakom. Tym razem słuchaliśmy o przygodach, które spotkały małego i sympatycznego pieska Reksia. Jest to postać bardzo dobrze znana dlatego też wszyscy z zaciekawieniem słuchali bajki.


Dodane:   09.01.2017
Przedszkolaka podróże małe i duże - Norwegia
16 grudnia 2016r. mimo już panującej w naszym przedszkolu świątecznej aury chętnie gościliśmy panią Asię z Biblioteki Miejskiej z cyklem spotkań Przedszkolaka podróże małe i duże. Tym razem wybraliśmy się do Norwegii. W naszym paszporcie wkleiliśmy flagę zwiedzanego państwa. Podróż rozpoczęliśmy zabawą ruchową "Prom". Zapoznaliśmy się z klimatem i krajobrazem Norwegii. Trole i gnomy, które wspólnie w grupach rysowaliśmy inspirowały nas do zabaw. Na koniec pani Asia zapoznała nas z bajką Trzy koziołki, która pochodzi z tego regionu. po tym, złożyliśmy pani Asi życzenia świąteczne i noworoczne, życząc jej dalszych wspólnych z nami podróży do ciekawych krajów świata, a kolędy i pastorałki, które razem zaśpiewaliśmy wprowadziły nas w świąteczną atmosferę.


Dodane:   09.01.2017
Skawiński przegląd "Przedszkolna kolęda"
15 grudnia 2016r. odbywał się Skawiński Przegląd "Przedszkolna kolęda" organizowany przez Muzeum Regionalne w Skawinie. Brały w nim udział wszystkie przedszkola skawińskie. Kolędnicy zawitali również do naszej placówki, aby wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych przedszkolaków. Na początku wystąpiły dzieci z grupy III przebrane w swoje stroje jasełkowe zaprezentowali Kolędę krakowską oraz Do szopy Krakusy. Po tym wystąpiła grupa II dzieci zaśpiewały oraz zagrały na instrumentach kolędę  Cichutko dookoła. To wydarzenie niewątpliwie wprowadziło nas w nadchodzący świąteczny czas.


Dodane:   09.01.2017
Spotkanie z Mikołajem w Tęczowej Krainie Zabaw
5 grudnia był wyczekiwanym dniem dla wszystkich naszych przedszkolaków. Tego dnia wszystkie grupy udały się do Tęczowej Krainy Zabaw w Skawinie, gdzie wszyscy z wielką radością bawiły się w kulkach i zjeżdżały na zjeżdżalniach. Ponadto, obecna tam śnieżynka zaprosiła wszystkich do wykonania swojej własnej bombki. Dzieci brokatami i papierem kolorowym wykonały bardzo ładne ozdoby choinkowe. Jednak najważniejsza chwila dopiero nastąpiła po tych wszystkich atrakcjach. Nasze przedszkolaki odwiedził Święty Mikołaj. Porozmawiał z dziećmi, zadawał im zagadki, a po tym wręczył wszystkim prezenty i niestety, musiał się z nami pożegnać. Tego dnia z pewnością długo nie zapomnimy, a teraz pozostaje nam czekać kolejny roksmile.


Dodane:   15.12.2016
Biedronki słuchają czytanych bajek
W dniach 2 i 6 grudnia Biedronki miały gości, którzy przyszli aby dla nich poczytać. Pierwszym z nich był ponownie tata Wiktorii S., który tym razem zaprezentował dzieciom m. in. francuską bajkę "Lis i węgorze".Następnie odwiedziła nas babcia Wiktorii P.,która przeczytała dla nas dwie bajki w tym jedną o przygodach Franklina.Były to niezwykłe opowieści, dlatego też przedszkolaki lubią takie odwiedziny i słuchały z zaciekawieniem.
Dodane:   15.12.2016
Konkurs "W cieniu dawnego podwórka - zapomniane gry i zabawy skawińskie"

W dniu 1 grudnia troje dzieci z grupy III - Wiktoria S., Gabryś i Artur - reprezentowało nasze przedszkole w gminnym konkursie wiedzy "W cieniu dawnego podwórka - zapomniane gry i zabawy skawińskie", którego organizatorem było Przedszkole nr 3 w Skawinie. Dzieci wykazały się znajomością swojego miasta, jego najważniejszych miejsc i zabytków. Swoje umiejętności mogły wykazać podczas wykonywania takich zadań jak układanie puzzli, rozwiązywanie zagadek słownych czy też krzyżówki. Ponadto, w trakcie konkursu przedszkolaki miały możliwość poznania dawnych i jednocześnie trochę już zapomnianych zabaw skawińskich. Najwięcej radości sprawiła im możliwość uczestniczenia w takich zabawach. Dzieci bawiły się w ciuciubabkę, skakały w poszewkach, rzucały do celu kasztanami i wiele, wiele innych.


Dodane:   15.12.2016
Biedronki podróżują do Anglii
Miesięcznik Bliżej Przedszkola jest organizatorem projektu "Little Ant's Adventures". Przedszkolaki z grupy III wzięły udział w małym projekcie "Little Ant Goes to London". Zajęcia rozpoczęliśmy od naszego powitania z piosenką "Hello, hello". Następnie, Mała Mrówka zapoznała dzieci z mapą Anglii i zaprosiła ich w podróż do Londynu. Wszyscy chętnie wsiedli do samolotu i polecieli na wycieczkę. Dzięki temu przedszkolaki poznawały najważniejsze miejsca tego miasta takie jak koło obserwacyjne, czy też Pałac Buckingham oraz dowiedziały się kim jest królowa Elżbieta II. Poznając historię Mostu Londyńskiego przedszkolaki same uczestniczyły w zabawie ruchowej, w której musiały przejść pod utworzonym mostem tak, aby się nie zawalił, zabawa ta sprawiła im wiele radości. Niestety, nasza podróż dobiegła końca i musieliśmy samolotem powrotnym wrócić do Polski. Była to niezwykła podróż, która dostarczyła nam wiele zabawy, radości ale też cennych wiadomości.


Dodane:   15.12.2016
Szyjemy pluszowe sówki z mamą Wiktora - grupa III
25 listopada przedszkolaki z grupy III w dalszym ciągu świętowały urodziny misia. Odwiedziła nas mamą Wiktora, która przygotowała dla dzieci niespodziankę. Każdy z pomocą naszego gościa mógł wykonać swoją własną pluszową sowę. Pani Madzia przygotowała sówki, które dzieci wypychały specjalną watą. Następnie, każda maskotka została zszyta na maszynie przez mamę Wiktora. W tym czasie dzieci wycinały dla swojej sówki kolejne elementy takie jak oczka, dziobek czy też ozdobne kokardki, które również zostały przyszyte. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki z dumą prezentowały swoje pluszaki. Te zajęcia przyniosły naszym najmłodszym wiele radości, każdy był szczęśliwy, że sam mógł wykonać dla siebie maskotkę. Dzięki temu, przedszkolaki dowiedziały się również jak wygląda praca krawcowej oraz ile wymaga cierpliwości i precyzji. Na zakończenie wszystkie dzieci spotkała kolejna niespodzianka. Ponieważ nie od dziś wiadomo, że misie są małymi łakomczuszkami dlatego też mama Wiktora przyniosła dla naszych przedszkolaków własnoręcznie wykonane ciasteczka. Z pewnością dla "Biedronek" był to niezapomniany dzień pełen wrażeń.


Dodane:   28.11.2016
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś
Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały miś

Miś choć mały, choć nieśmiały wielkie serce w sobie ma

Pocieszyciel doskonały

Każdy misia swego zna
.

Pluszowy miś nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.

Przedszkolaki z grupy „Smerfów”, „Biedroneczek”, „Krasnali” – uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem, a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wesołej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię misiowego święta, obejrzały bajkę o Kubusiu Puchatku, a także brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych i quizie o misiach. Po tańcach z pluszakami na dzieci czekał słodki poczęstunek – ciasteczka Misie Lubisie i degustacja miodku. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.Dodane:   28.11.2016
Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie
"Wszystkie przedszkolaki to bezpieczne dzieciaki"
Pod takim hasłem 22 listopada odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie zorganizowany w naszym przedszkolu. Nad przebiegiem konkursu i poprawnym wykonywaniem zadań czuwało jury w składzie: pani dyrektor naszego przedszkola, pan Marek Marzec, Komendant Policji w Skawinie oraz przedstawiciele Straży Miejskiej. Nasze przedszkole reprezentowali Maja i Dawid z grupy III.
Na początku konkursu przedszkolaki poznały Kosmitę, który lądując na naszej planecie nie znał zasad bezpieczeństwa. Dlatego też, dzieci wykonując poprawnie zadania uczyły go ich. W trakcie konkursu dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych, zasad ruchu drogowego czy też przedmiotów dla nich bezpiecznych jak i niebezpiecznych. Ponadto,przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne i zaprezentowały umiejętności praktyczne takie jak układanie puzzli.
Okazało się, że wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych o czym świadczyła uzyskana maksymalna liczba punktów przez wszystkie drużyny. Na zakończenie przedszkolaki złożyły obietnicę, że zawsze będą pamiętać o tym co robić, by być bezpiecznym. Wszystkie drużyny otrzymały zasłużone nagrody oraz dyplomy dla przedszkoli.


Dodane:   28.11.2016
Tata Wiktorii S. czyta nam bajkę - grupa III
W naszym przedszkolu organizujemy w tym roku akcję wspólnego czytania dla dzieci, dlatego też 18 listopada Biedroneczki odwiedził tata Wiktorii, który w trakcie odpoczynku przeczytał im bajkę. Nasz gość przyniósł ze sobą książkę pt. Konik Garbusek. Była to opowieść o dzielnym i szlachetnym chłopcu, który przeżył niesamowita przygodę. Magiczny Konik Garbusek, którego nasz bohater otrzymał w darze, pomaga mu pokonać przeciwności losu, a z biednego chłopca stać się carem Rosji. Dzieci w skupieniu słuchały o tych niezwykłych przygodach, a przeczytana bajka bardzo im się spodobała.Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców do udziału w naszej akcji i czytania naszym przedszkolakom.
Dodane:   28.11.2016
Przedszkolaka podróże małe i duże - Tanzania
Tym razem pani Asia z Biblioteki miejskiej w Skawinie zabrała nas w podroż do Afryki, gdzie odwiedziliśmy Tanzanię .
Poznaliśmy flagę tego kraju, ludzi zamieszkujących te tereny oraz ich ubiór, a w dodatku sami mogliśmy się do nich upodobnić, przebierając się w oryginalne, tanzańskie materiały. Rozwiązywaliśmy wiele zagadek o zwierzętach, poznaliśmy tez jak się odżywiają i co robią. Najbardziej zaskoczył nas klimat, który tam panuje, ponieważ nie lubimy długotrwałych upałów, ani też pory deszczowej, która u nich trwa kilka miesięcy. Góra Kilimandżaro, która jest uśpionym wulkanem czasem dziwnie jakby chrapie. Mieliśmy też okazję wypróbować taniec tanzański.
Bardzo lubimy te podróże, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę pani Asi. Dokąd pojedziemy? Nie wiadomo...


Dodane:   24.11.2016
Uroczystość 11 Listopada - Święto Niepodległości
"Jesteśmy Polką i Polakiem,
dziewczynką fajną i chłopakiem.
Kochamy Polskę z całych sił,
chcemy byś zawsze kochał ją i ty."

10 listopada dzieci z naszego przedszkola brały udział w akademii z okazji obchodów Święta Niepodległości. Przedszkolaki w strojach galowych, ozdobionych kotylionami przedstawiły program artystyczny. Deklamowały wiersze o naszej ojczyźnie, wysłuchały "Rotę" oraz odśpiewały hymn Polski i hymn Skawiny. Następnie, nauczycielka pani Ula przedstawiła wszystkim krótki rys historyczny uzyskania przez Polskę niepodległości. Na zakończenie dzieci z grupy III zaśpiewały piosenkę "Jestem Polakiem", obrazującą ważniejsze regiony naszego kraju.
W ten sposób przedszkolaki uczyły się jak być patriotą, kochać swój kraj i być Polakiem.


Dodane:   24.11.2016
Nasze sukcesy
Antosia z grupy II i Kacper z grupy III brali udział w konkursie plastycznym "W świecie zmysłów - z Niebieskim Misiem wyzwalamy energię w ogrodzie sensorycznym".
Miło nam poinformować, że Antosia zajęła I miejsce, a Kacper zdobył wyróżnienie .
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dodane:   02.11.2016
Przedstawienie "Calineczka"
20 października wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się do Kina Piast w Skawinie, w którym odbyło się przedstawienie teatralne pt. Calineczka. Była to opowieść o dziewczynce mającej cal wzrostu, która spotyka na swojej drodze wiele barwnych postaci między innymi żaby, myszkę, kreta i dzięki nim przeżywa wiele przygód. Calineczka spotyka na swej drodze również księcia elfów i dzięki niemu, jak to w bajkach bywa, wszystko dla niej kończy się szczęśliwie. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało. Aktorom towarzyszyła wesoła muzyka oraz piękne, kolorowe kostiumy. Pomimo deszczowej aury wszyscy wracali do przedszkola w dobrych humorach.


Dodane:   02.11.2016
Grupa II i ich owocowe szaszłyki Przedszkolaki z grupy II zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo. Śpiewały piosenki o owocach. Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Każdy nadziewał owoce na patyczki, tworząc zdrowe i smaczne szaszłyki. Po skończonej pracy, dzieci zjadły owocowe przysmaki. Dzieciom bardzo smakowała przygotowana potrawa.

                  
Dodane:   01.11.2016
Spotkanie z panią kardiolog
Do naszego przedszkola we wtorek 18 października zawitał kolejny gość. Była nim pani Teresa Koźmik, ciocia Hani z grupy III, która
z zawodu jest lekarzem kardiologiem. Spotkała się ona z Krasnoludkami i Biedronkami aby opowiedzieć im o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, że kardiolog leczy serca ludzi oraz poznały zasady zdrowego trybu życia. Bardzo podobało im się jak pani zaprezentowała zakładanie wenflonu, robienie zastrzyku oraz zakładanie opatrunku na rękę. Wizyta dostarczyła wszystkim wiele radości.


Dodane:   26.10.2016
Pociąg pamięci o Świętym Janie Pawle II
14 października 2016r. dzieci z grupy II i III uczestniczyły w spotkaniu z pielgrzymami "pociągu papieskiego" podróżującymi śladami Jana Pawła II. Odbyło się ono pod Krzyżem Papieskim w Skawinie, gdzie gdzie między innymi udali się przybyli goście. Pod pomnikiem złożyliśmy znicze i wszyscy zaśpiewaliśmy "Barkę".


Dodane:   26.10.2016
Spotkanie z Ratownikami Medycznymi
13 października 2016r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wszystkich dzieci z ratownikami medycznymi. Przedszkolaki poznawały w jego trakcie bezpieczne zachowania, dowiedziały się jak udzielać pierwszej pomocy oraz gdzie taką pomoc mogą uzyskać. Atrakcją dla dzieci było to, że każdy z nich mógł zamienić się
w małego ratownika - wszyscy otrzymali takie same koszulki oraz swojego misia, któremu udzielali pomocy, dzieci uczyły się wykonywać masaż serca, dowiedziały się do czego służy folia termiczna,
a także w jaki sposób jej używać. Było to dla przedszkolaków ciekawe wydarzenie. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom małego ratownika.


Dodane:   26.10.2016
Przedszkolaka podróże małe i duże - Anglia
W dniu 3 października 2016r. wznowiliśmy współprace z Biblioteką Miejską w Skawinie. Zajęcia z cyklu "Przedszkolaka podróże małe i duże", które dzieci bardzo lubiły - powróciły. Tym razem wybraliśmy się w podróż do Anglii. Przedszkolaki poznały flagę tego kraju, stolicę Londyn, królową Elżbietę II i zwyczaje obowiązujące na dworze królewskim. Zabawa ruchowa "Głowa, ramiona", która dzieci znały po polsku w języku angielskim nabrała nowego brzmienia i wyzwoliła u dzieci nowe emocje. W trakcie zajęć poznaliśmy również bohatera bajek angielskich - Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół. Wykonaliśmy wspólnie paszport, który będzie nam przypominał o naszych podróżach. Z ciekawością czekamy na kolejną wizytę pani Asi i następną podróż w nieznane.


Dodane:   16.10.2016
Miasteczko Komunikacyjne
21 września dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w zajęciach na terenie Miasteczka Komunikacyjnego w Skawinie. Pod czujnym okiem Strażnika Miejskiego - pani Bogusławy Wyroby przedszkolaki uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci poznawały niektóre znaki drogowe, znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz uczyły się odpowiedniego przechodzenia przez pasy. Wycieczka do Miasteczka Komunikacyjnego zakończyła się spacerem w okolicy naszego przedszkola, w trakcie którego dzieci mogły utrwalać i wdrażać poznane zasady.


Dodane:   11.10.2016
Królewskie zabawy na rynku - grupa II

13.09.2016 grupa II, udała się na Skawiński Rynek na Królewskie Zabawy, przygotowane przez samego króla Kazimierza. Dzieci uczestniczyły w zabawach plastycznych i ruchowych, związanych ze skawińskim zamkiem. Każdy uczestnik zabawy otrzymał od króla kolorowankę, oraz ogromny plakat rycerzy okutych w żelazne zbroje. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.


Dodane:   25.09.2016
Plener malarski na skawińskim rynku - Grupa III
W piątek 9 września 2016r. dzieci z grupy III uczestniczyły
w kolejnym plenerze malarskim w ramach projektu "Poznajemy naszą historię, kulturę i zabytki" organizowanym przez Muzeum Regionalne. Ponieważ w czerwcu nasze przedszkolaki udały się do Woli Radziszowskiej, gdzie z tamtejszymi przedszkolakami malowały kościółek drewniany to tym razem oni odwiedzili nas i nasze miasto. Wydarzenie to rozpoczęło się od wizyty w Ratuszu, gdzie mogliśmy poznać to miejsce oraz posłuchać o pracy pana Burmistrza. Następnie udaliśmy się na skawiński rynek. Czekały tam na nas przygotowane sztalugi i farby. Wszystkie przedszkolaki malowały nasz Ratusz. Zabawa ta sprawiła wiele radości oraz pozwoliła na bliższe poznanie nowych kolegów i koleżanek. Mamy nadzieję, że z przedszkolakami z Woli Radziszowskiej spotkamy się ponownie.


Dodane:   13.09.2016
Współpraca z Multicentrum rozpoczęta!
Już w pierwszym dniu nowego roku szkolnego nasze przedszkolaki
z grupy III udały się z wizytą do Multicentrum, rozpoczynając tym samym współpracę, która będzie kontynuowana przez cały rok. Był to bardzo przyjemny czas dla dzieci, ponieważ uczestniczyły
w zabawach konstrukcyjnych z wykorzystaniem ich ulubionych klocków. Dzięki temu powstawały wspaniałe pojazdy,kwiaty,owady
i wiele innych. Zabawy te dostarczyły wszystkim dużo radości, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Dodane:   05.09.2016
Dzień Mamy i Taty - GRUPA II
W czerwcu grupa II Krasnoludki zaprosiła do przedszkola swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przedstawiły inscenizację "Mała żabka". Tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze dla swoich bliskich. Przedszkolaki pięknie prezentowały się w kolorowych strojach. Całości dopełniała dekoracja łąki. Zarówno dzieci jak i rodzice byli bardzo wzruszeni. Wykonywano pamiątkowe zdjęcia, wręczano mamom i tatom drobne, własnoręcznie przygotowane upominki, a uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.


Dodane:   20.06.2016
Spektakl "Skawina - mój dom, moje miasto"
"Zawołały głośno dzieci roześmiane,
to Skawina nasze miasto ukochane"

Te słowa wspaniale podsumowują spektakl "Skawina - mój dom, moje miasto", który przygotowały dzieci z grupy III na zakończenie innowacji pedagogicznej, w trakcie której poznawały swoje miasto. Na widowni zasiedli rodzice naszych aktorów, pan Marek marzec oraz pani Anna Kudela, która napisała dla nas to przedstawienie. Przedszkolaki opowiedziały historię króla Kazimierza Wielkiego, który postanowił wybudować nowe miasto - Skawina. Dzięki temu poznaliśmy legendę o tym skąd się wzięła jego nazwa oraz legendę związaną z Babettą. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn naszego miasta. W trakcie spektaklu dzieci nie tylko zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie ale również muzyczne pokazując nam na początku wspaniale wykonany taniec krakowiak oraz śpiewając piosenki o Skawinie. Wszystkim bardzo się podobało, a przedszkolaki zasłużenie zostały nagrodzone brawami.Następnego dnia przedszkolaki po raz kolejny wystąpiły z tym przedstawieniem przed publicznością. Tym razem gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów z klasy I i II Szkoły Podstawowej Nr 1 w Skawinie.
Dodane:   20.06.2016
Koncert "Dwa serca. Serce dla mamy"
29 maja miał się odbyć koncert "Dwa serca. Serce dla mamy" organizowany przez Muzeum Regionalne na skawińskim rynku. Niestety, deszczowa pogoda pokrzyżowała plany i uniemożliwiła w tym dniu występy dzieci. Na szczęście udało się przełożyć to wydarzenie i 7 czerwca zostało ono zorganizowane ponownie, tym razem jednak w Pałacyku Sokół. Podczas koncertu występowały dzieci z przedszkoli oraz uczniowie szkoły podstawowej. Z naszego przedszkola wystąpiły dziewczynki z grupy II - Judyta zaprezentowała wiersz List do mamy, a Iza wyrecytowała wiersz O niegrzecznym Grzesiu i jego Cioci. Swoje umiejętności zaprezentował również Kacper z grupy III śpiewając piosenkę Mamo, żywa kołysko. Koncert był radosny ale również wzruszający.
Dodane:   20.06.2016
Śladami króla Kazimierza - grupa II
Grupa II Krasnoludki wybrała się na spacer do parku. Atrakcją dla dzieci był Pałacyk Sokół oraz pomnik założyciela naszego miasta króla Kazimierza Wielkiego. Dzieci poznały legendę związaną z powstaniem naszego miasta Skawina. Następnie przedszkolaki spacerowały wzdłuż rzeki Skawinka. Całość uwieczniono na zdjęciach.


Dodane:   20.06.2016
Zamek dmuchany
W poniedziałek 6 czerwca w naszym ogrodzie czekała na dzieci kolejna niespodzianka przygotowana z okazji Dnia Dziecka. Był to zamek dmuchany. Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach na nim. Zamek sprawił im wiele radości i pozwolił aktywnie spędzić czas.


Dodane:   12.06.2016
IV Skawiński Przegląd Regionalny
W piątek 3 czerwca odbył się IV Skawiński Przegląd Regionalny organizowany przez Muzeum Regionalne w Skawinie. Wydarzenie to odbyło się na Hali Widowiskowo Sportowej. występy zostały podzielone na część przedszkolną i szkolną.  Nasze przedszkole reprezentowały wszystkie dzieci z grupy III. Na początek wystąpiły z tańcem "Krakowiak", a następnie zaśpiewały piosenkę "Kto w Skawinie mieszka" prezentując do niej układ taneczny. Nasze przedszkolaki nie tylko świetnie się spisały śpiewając i tańcząc ale również bardzo ładnie wyglądali przebrani w stroje krakowskie.


Dodane:   12.06.2016
Parada postaci Bajkowych
W dniu 2 czerwca 2016r. z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana Parada Postaci Bajkowych, która miała wyruszyć z Rynku do naszego skawińskiego parku. Niestety, deszcz pokrzyżował nasze plany i nie dotarliśmy w wyznaczone miejsce. Jednak skoro już wyszliśmy z przedszkola, dzieci przygotowały się na tę okazję przebierając się w kolorowe i fantazyjne stroje to zorganizowaliśmy własną paradę ulicami naszego osiedla. Wśród nas było wiele księżniczek, kowbojów, piratów i inne słynne postacie bajkowe. Pomimo pogody, która w tym dniu nam nie sprzyjała twarzach przedszkolaków udało nam się uczcić to wydarzenie.


Dodane:   12.06.2016
Dzień Mamy i Taty - GRUPA I
Dla małego Dziecka Mama i Tata to najważniejsze osoby w jego życiu. Dnia 01.06.2016r. 3 i 4 – latki zaprosiły swoich rodziców na występ z okazji ich święta. Były wiersze, piosenki, inscenizacja pt. „Grymaśna Stokrotka”. Była trema, trochę łez ale występy się udały. Na koniec przedstawienia „Maluchy” zatańczyły „Kwiatową Poleczkę”. Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej, wesołej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci rodziców jak i dzieci.


Dodane:   12.06.2016
Grupa III w Woli Radziszowskiej
31 maja Biedronki z grupy III wybrały się do Woli Radziszowskiej, gdzie poznały przedszkolaków z tamtejszego przedszkola. Wszyscy spotkali się i zapoznali pod drewnianym, zabytkowym Kościołem. Towarzyszył nam również dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie, dzięki któremu uczestniczyliśmy w zorganizowanym tam plenerze malarskim. Na początku wszyscy weszliśmy do Kościoła, aby go pozwiedzać i dowiedzieć się o nim kilku informacji. Po tym wszystkie nasze przedszkolaki oraz dzieci z Woli Radziszowskiej przystąpiły do zadania jakim było naszkicowanie Kościoła, a następnie jego wymalowanie farbami. Dzieci szybko nawiązały ze sobą kontakt i dlatego przystąpiły do tego z wielkim zapałem i chęcią. Dzięki temu powstały przepiękne i kolorowe prace zawierające wiele szczegółów. Kiedy nasze obrazki schły my mogliśmy się udać zwiedzić Izbę Regionalną, która znajduje się nieopodal Kościoła. Kiedy wróciliśmy na miejsce pleneru na zakończenie powstało wiele pamiątkowych zdjęć. Niestety musieliśmy się już pożegnać z naszymi nowymi kolegami i koleżankami i wracać do naszego przedszkola. Teraz z niecierpliwością oczekujemy ich wizyty u nas w Skawinie, która nastąpi powakacjach.


Dodane:   12.06.2016
Planetarium
W poniedziałek 30 maja 2016r. naszych przedszkolaków spotkała miła niespodzianka. Do naszego przedszkola przyjechało Planetarium. Dzieci wchodziły do specjalnej kopuły, gdzie mogły wygodnie poleżeć i obserwować wszystko to, co jest na niebie. Na początku dzięki bajce edukacyjnej poznawały słońce i wszystkie planety. Dowiedziały się jakie mają nazwy, jak wyglądają i czym się charakteryzują. Po tym oglądały różne gwiazdozbiory, w tym wielki wóz i gwiazdozbiory zodiaku. Na zakończenie dzieci oglądały film o dinozaurach. Niewątpliwie było to interesujące wydarzenie. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione i zadowolone, że mogły w tym uczestniczyć.Dodane:   12.06.2016
Wyjście do kina Piast

24 maja 2016r. wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się do kina Piast na przedstawienie pt. „Baśń o Królowej Śniegu”. Przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Przedstawienie, które obejrzały dzieci to piękna i zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem. Pełne humoru przedstawienie zaangażowało dzieci do udziału w nim, a bogata oprawa świetlna i muzyczna dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.


Dodane:   29.05.2016
Wizyta u pana Burmistrza - grupa III
W końcu przyszedł ten dzień, na który czekaliśmy... Spotkanie z panem Burmistrzem Pawłem Kolasą. 23 maja 2016r. od rana świeciło słońce więc wiedzieliśmy, że wycieczka do urzędu Miasta i Gminy Skawiny się odbędzie.
Po drodze zwiedziliśmy zabytkowy mały Kościółek, następnie Kościół p.w. Szymona Judy Tadeusza. Odpoczynkiem przed spotkaniem był rynek skawiński i krople wody z fontanny.
Kiedy na wieży Ratusza wybiła godzina 1100 wstąpiliśmy w progi sali konferencyjnej gdzie powitał nas pan Burmistrz. Już sala obrad zrobiła na nas wrażenie, a tu jeszcze taka osoba. Ale już po chwili emocje opadły i poczuliśmy się swobodnie zadając wiele pytań - czasem kłopotliwych i osobistych. Pan Burmistrz rozmawiał z naszymi przedszkolakami jak dobry znajomy. Mogliśmy zaśpiewać mu nasze piosenki o Skawinie, czym go zaskoczyliśmy ponieważ pierwszy raz je słyszał. Na koniec zobaczyliśmy jego gabinet, a nawet zasiedliśmy w jego fotelu. Ostatnie chwile wizyty to wzajemne podziękowania: dzieci dziękowały dając na pamiątkę wykonaną przez siebie tekturową skrzynię skawińską, a pan Burmistrz wręczył im torebkę słodkich cukierków. Te chwile na długo zostaną w naszej pamięci.


Dodane:   29.05.2016
Plener malarski "Skawina okiem dziecka"
W ostatnim czasie wykorzystując piękną, słoneczną pogodę w naszym ogrodzie został zorganizowany plener malarski pt. Skawina okiem dziecka. Ponieważ nasze przedszkolaki w trakcie zajęć, spacerów i wycieczek poznawały Skawinę to teraz same na długich arkuszach papieru malowały farbami to w jaki sposób one widzą swoje miasto. Powstały przepiękne kolorowe prace, na których zostały namalowane między innymi park, pomnik króla Kazimierza, Pałacyk Sokół, Ratusz, Rynek i wiele, wiele innych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w tej zabawie. Widać,że bycie małymi artystami - malarzami sprawiło im wiele radości. Wszystkie wykonane prace zdobią teraz wnętrze naszego przedszkola.
Dodane:   29.05.2016
Konkurs recytatorski

Dnia 17 maja 2016r. przedszkolaki z gminy Skawina spotkały się w kinie Piast na Przeglądzie Recytatorskim Przedszkoli „W świecie poezji dziecięcej”, które corocznie organizuje
Przedszkole nr 1 w Skawinie.

Udział polegał na prezentacji utworu z polskiej literatury dziecięcej w dowolnej interpretacji. Nasze przedszkole reprezentowały:

- LENA NOSAL z gr. I – prezentując wiersz Anny Kaca „Laleczka”

- IZABELA PAC z gr. II – wierz Juliana Tuwima „O niegrzecznym Grzesiu i jego Cioci”.

Wykonawców oceniało niezależne jury. Podczas oceny brano pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Miło nam poinformować, że III miejsce zajęła Lena Nosal z grupy I, a wyróżnienie Izabela Pac z grupy II.

Piękne nagrody i dyplomy czekały nie tylko na zwycięzców konkursu, ale także na wszystkich uczestników.

Naszym przedszkolakom serdecznie gratulujemy!


Dodane:   28.05.2016
"Sprintem do maratonu" - II edycja
"W naszym przedszkolu każdy wie, że sport to zdrowie"
Dlatego też wszystkie grupy tak chętnie przystąpiły do udziału
w II edycji biegu pt. "Sprintem do maratonu". Po przygotowaniu dla każdego uczestnika jego numeru startowego wyruszyliśmy do naszego ogrodu, gdzie w tym razem zorganizowaliśmy nasz bieg. Na początku jednak wszystkie dzieci aby być dobrze przygotowane, uczestniczyły w krótkiej rozgrzewce. Po tym mogliśmy przystąpić do najważniejszego zadania. Po przedstawieniu reguł, wyznaczeniu startu, mety i trasy mogliśmy przystąpić do biegu. Dzieci przystąpiły do maratonu w swoich grupach. Bieg rozpoczęły Biedroneczki, następnie Misiaczki i Smerfy. Wszystkie dzieci dały z siebie wszystko, grupy dopingowały siebie nawzajem i wszyscy dobrze się bawili. na zakończenie maratonu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.


Dodane:   28.05.2016
Przedszkolaka podróże małe i duże - Świętokrzyskie
12 maja 2016r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach z Biblioteki Miejskiej "Przedszkolaka podróże małe i duże" tym razem zwiedzając rejony Świętokrzyskiego. Na początku  poznaliśmy legendę o czarownicach spotykających się w Górach Świętokrzyskich i o powstaniu gołoborza. Ponadto, dzięki wspaniałym zdjęciom mieliśmy okazję zobaczyć  Jaskinię Raj oraz słynne miasto Sandomierz wraz z jego zabytkami. Najciekawszy jednak okazał się film, dzięki któremu dzieci poznały jedną z przygód Koziołka Matołka, który szedł do Pacanowa. Po raz kolejny były to interesujące dla naszych przedszkolaków zajęcia.


Dodane:   28.05.2016
Wioska Indiańska
Dzieci z naszego przedszkola 11 maja 2016r. udały się autokarem do Wioski Indiańskiej "ARAPAHO" w miejscowości Zalas. Tam czekały na nich wódz wioski oraz indianki. W trakcie pobytu przedszkolaki zdobywały szereg sprawności: wspinały się po linie, przechodziły przez pajęczynę, strzelały z łuku, rzucały lasso na rogi bizona, łowiły kaczki, łapały węże i chodziły po rozżarzonych węglach. Następnie wódz opowiadał im o codziennym życiu indian, pokazywał narzędzia, wigwamy, fajkę pokoju i różne ozdoby - amulety. Mali wojownicy wraz z wodzem tropili po śladach, a na tarasie widokowym prowadzili obserwacje z użyciem lornetki. Wycieczka niewątpliwie wprawiła wszystkich w dobry nastrój,wszyscy wrócili do przedszkola zadowoleni i pełni wrażeń, a wszystko utrwalono na licznych zdjęciach.


Dodane:   23.05.2016
Konkurs biblioteczny "Dyrdymałki"
Dnia 10.05.2016r. na Rynku Skawińskim Biblioteka Miejska zorganizowała konkurs "Dyrdymałki" dotyczący twórczości Ireny Suchorzewskiej. Uczestnicy mieli zapoznać się z wierszami poetki. Rymowanki były wesołe i śmieszne dzięki czemu bardzo spodobały się przedszkolakom i chętnie ich słuchały. Maja, Iga i Milena z grupy III reprezentowały nasze przedszkole. Odpowiadały na pytania, układały historyjkę obrazkową, wyszukiwały różnice między obrazkami, szukały drogi w labiryncie. Brały też udział w konkurencjach sprawnościowych. Konkurs był bardzo ciekawy, przebiegał w radosnej atmosferze, a dla dzieci była to przede wszystkim fajna zabawa.


Dodane:   23.05.2016
Mali chemicy w grupie III
W poniedziałek 9 maja nasze przedszkole ponownie odwiedziła mama Antosi z grupy II jednak tym razem w małych chemików zamieniły się dzieci z grupy Biedroneczek. Przedszkolaki z zaangażowaniem przystąpiły do zabaw badawczych mieszając ze sobą różne substancje, sprawdzając co jest rozpuszczalne w wodzie, a co nie. Ponadto, dzięki doświadczeniu z wodą, pieprzem i płynem do naczyń każdy z przedszkolaków mógł na moment zamienić się w czarodzieja. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób uzyskać różne barwy dzięki mieszaniu ze sobą różnych odcieni. Ponownie największą atrakcją okazało się stworzenie wulkanu, na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Całe zajęcia przysporzyły dzieciom wiele emocji i radości, każdy z ogromnym zainteresowaniem brał w nich udział i czekał co jeszcze się wydarzy.


Dodane:   16.05.2016
Nasze sukcesy
Miło nam poinformować, że Maja z grupy III otrzymała wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym "Przedszkolak z Gminy Skawina o czystym środowisku nie zapomina".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodane:   15.05.2016
III Gminna Przedszkolna Olimpiada Sportowa
"Gdy przedszkolaki sport uprawiają, dobre zdrowie wtedy mają."
Pod takim hasłem wystartowała III Gminna Przedszkolna Olimpiada Sportowa organizowana przez Przedszkole Katolickie, w której udział wzięli Wiktoria S. Artur, Karol i Kacper K. z grupy III.
Wszyscy uczestnicy po odśpiewaniu sportowej piosenki "Skacz do góry" i krótkiej rozgrzewce, zagrzewani przez doping z trybun wzięli udział w 7 konkurencjach sportowych. W trakcie konkurencji nasi reprezentanci musieli zmierzyć się z takimi zadaniami jak bieg slalomem, tor przeszkód, czworakowanie, rzuty do celu itp. Nasze przedszkolaki niewątpliwie wykazały się zwinnością, szybkością i umiejętnością współpracy angażując się w każde zadanie. Wszystkie dzieci świetnie się spisały i dlatego też były same pierwsze miejsca. Przedszkolaki zostały nagrodzone pucharem i złotymi medalami,które sprawiły im najwięcej radości.


Dodane:   03.05.2016
Konkurs ekologiczny "Jestem eko"
W piątek 22 kwietnia odbył się Międzynarodowy Dzień Ziemi. W związku z tym dwie dziewczynki z grupy III Kasia A. i Milena Kl. wzięły udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Jestem Eko", którego organizatorem było Przedszkole Nr 1.
Uczestnicy musieli wykazać się znajomością ochrony przyrody, umiejętnością segregowania śmieci, znajomością kwiatów i zwierząt chronionych oraz szkodliwych i przyjaznych dźwięków dla otoczenia. Każda konkurencja sprawdzała u dzieci nie tylko wiedzę ale  również umiejętność współpracy.
Nasze reprezentantki świetnie się spisały i poradziły sobie z zadaniami. Jak się okazało wszyscy uczestnicy zdobyli maksymalną liczbę punktów. Na zakończenie tego przedsięwzięcia odbyło się złożenie przyrzeczenia młodego ekologa oraz wręczenie upominków. Cieszymy się, że nasze przedszkolaki wiedzą jak i dbają o naszą planetę.
Dodane:   03.05.2016
I Olimpiada Matematyczna
W dniu 20.04.2016r. odbyła się I Olimpiada Matematyczna zorganizowana przez Przedszkole Nr 2, w której uczestniczyły cztery przedszkola. Nasze przedszkolaki też są świetnymi matematykami i wzięły udział w tym konkursie. Naszymi przedstawicielami byli Antek W. Dawid B.i Karol K. z grupy III.
Uczestnicy olimpiady musieli się wykazać logicznym myśleniem, sprawnym liczeniem, znajomością figur geometrycznych, znajomością tangramów,rozwiązywaniem zadań matematycznych itp.
Mimo 10 zadań, które czekały na rozwiązanie przez dzieci i nieukrywanym zdenerwowaniem było dużo śmiechu, dobra zabawa i przyjazna atmosfera. Wszystkie przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą matematyczną i zdobyły maksymalną liczbę punktów.


Dodane:   03.05.2016
Mali chemicy w grupie II
19 kwietnia grupa Krasnoludki zaprosiła do przedszkola mamę Antosi, aby poprowadziła dla nich zajęcia z chemii. Na ten dzień sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwe laboratorium. Prowadząca zaopatrzyła dzieci w białe fartuchy i specjalne okulary. Przeprowadzaliśmy doświadczenia z wodą. Przedszkolaki pod okiem gościa i wychowawczyni wykonywały roztwory wody z cukrem, solą, olejem i kawą. Rozdzielały mieszaniny poprzez filtracje i parowanie. Ciekawym doświadczeniem było umieszczenie białych kwiatów w wazonach z kolorowymi tuszami, dzięki czemu w najbliższych dniach przedszkolaki będą mogły obserwować jak pod wpływem barwników zmienia się ich wygląd. Jednak największą atrakcją okazał się "wulkan". Dzieci łącząc sodę oczyszczoną z octem i barwnikiem obserwowały wybuch kolorowej lawy z "wulkanu". Te zajęcia niewątpliwie dostarczyły wiele emocji i okazji do praktycznego działania. Na zakończenie Krasnoludki drobnym upominkiem podziękowały mamie Antosi za mile spędzony czas.


Dodane:   02.05.2016
Przedszkolaka podróże małe i duże - Kujawy
W dniu 18.04.2016r. po raz kolejny odwiedziła nas pani z Biblioteki Miejskiej z cyklem zajęć "Przedszkolaka podróże małe i duże" tym razem zabierając nas na Kujawy.
Odwiedziliśmy miasto Toruń, którego tradycją jest pieczenie słodkich pierników. Poznaliśmy również postać słynnego Mikołaja Kopernika. Dzięki prezentacji zdjęć zwiedziliśmy najważniejsze zabytki tego miasta - ratusz i krzywą wieżę. Mogliśmy również zobaczyć pokaz świateł laserowych odbywający się na tamtejszym rynku. Z pewnością była to kolejna niezapomniana podróż, która bardzo nam się podobała i sprawiła wiele radości.


Dodane:   02.05.2016
Pierwszy Dzień Wiosny
"Słonko złote świeci, idzie piękna Pani.
Puk,puk...chodźcie dzieci na wiosny spotkanie."


I właśnie w dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki wyszły wiośnie na powitanie. Świętując Pierwszy Dzień Wiosny zorganizowaliśmy korowód wiosenny uliczkami naszego miasta. Spacerowaliśmy w pobliżu naszego przedszkola z kwiatami przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez dzieci wraz z rodzicami. W oczekiwaniu na promienie słońca, które nam dzisiaj zaświeciły w trakcie spaceru, śpiewaliśmy wiosenne piosenki. Mamy nadzieję,że dzięki temu wydarzeniu wiosna zawita do nas na dobre.


Dodane:   21.03.2016
Nasze sukcesy
Miło nam poinformować, że Milenka z grupy III zajęła trzecie miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym
"Krakowskie Legendy Oczami Przedszkolaka".
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dodane:   21.03.2016
Spotkanie z psem - grupa III
Na wtorek 8 marca dzieci z grupy III oczekiwały z niecierpliwością. Tego dnia odwiedził nas specjalny gość, a był nim pies Piorun. Do spotkania doszło dzięki tacie Wiktorii, który przyprowadził go na nasze zajęcia. Biedroneczki dowiedziały się o tym jak należy dbać o takiego psa, co on lubi oraz jak się zachowuje. Tata Wiktorii opowiedział również o tym jak wygląda szkolenie na trenera psów, ponieważ sam w nim uczestniczy. Po tym, nasze przedszkolaki chętnie wybrały się z Piorunem do ogrodu, gdzie mogły go pogłaskać jak również pokarmić jego przysmakiem. Było to spotkanie, które niewątpliwie dostarczyło wiele niezapomnianych wrażeń,, a przede wszystkim radości, którą było widać na twarzach naszych najmłodszych.


Dodane:   21.03.2016
Spotkanie z panią ze Straży Miejskiej
W poniedziałek 7 marca nasze przedszkole odwiedził kolejny gość. Była to pani ze Straży Miejskiej w Skawinie. W spotkaniu tym uczestniczyły wszystkie przedszkolaki aby poznać zagrożenia ze strony nieznanych zwierząt zwłaszcza psów. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o tym w jaki sposób zachować bezpieczeństwo, kiedy znajdziemy się w pobliżu nieznanego psa, co nas może spotkać z jego strony, jak rozpoznać, że nie jest on przyjaźnie nastawiony do ludzi. Ponadto, pani zaprezentowała pozycję obronną, którą wszystkie dzieci chętnie ćwiczyły i poprawnie wykonywały w trakcie zaproponowanej zabawy ruchowej. Na zakończenie spotkania nasz gość chętnie odpowiedział na wszystkie pytania naszych przedszkolaków. Było to bardzo ciekawe spotkanie.Dodane:   21.03.2016
Biedronki zakładają zielony ogródek
Biedronki realizując projekt dotyczący pór roku oraz w oczekiwaniu na przyjście wiosny postanowiły założyć w swojej sali zielony ogródek. Przedszkolaki przyniosły nasionka i cebulki różnych roślin i kwiatów. Każdy założył swoją hodowlę grochu, a wspólnie posadziliśmy resztę rośli. Dzieci doskonale wiedzą co jest potrzebne do ich wzrostu dlatego każdy opiekuje się własną rośliną podlewając ją. Ponadto, włożyliśmy do wazonów gałązki z różnych drzew m. in. forsycji, wierzby, aby obserwować co się z nimi dzieje. Doświadczenie to dostarczyło przedszkolakom wiele radości oraz dało im możliwość do wykazania się swoim zaangażowaniem i umiejętnościami.


Dodane:   20.03.2016
Poznawaliśmy zimę
Nasze przedszkole w tym roku realizuje projekt, który ma na celu poszerzanie wśród dzieci wiedzy na temat pór roku. Dlatego też, wszystkie grupy w trakcie zajęć, wycieczek, spacerów oraz wielu innych aktywności zdobywają nowe wiadomości oraz rozwijają swoje zainteresowania przyrodnicze. Minęła zima, w trakcie której podczas zajęć dydaktycznych powstawało wiele prac plastycznych, które były uwieńczeniem udziału naszych przedszkolaków w różnorodnych zimowych zajęciach.

Prace Smerfów
Prace Misiaczków

Dodane:   20.03.2016
Przedszkolaka podróże małe i duże - Pomorze
W dniu 22.02.2016r. ponownie odwiedziła nas pani z Biblioteki Miejskiej w Skawinie z cyklem zajęć Przedszkolaka podróże małe i duże. Tym razem wyruszyliśmy w podróż na Pomorze.
Dowiedzieliśmy się co można robić nad Bałtykiem, w jaki sposób wypoczywać, jakie zwierzęta żyjące w morzu, jak powstają fale i dlaczego Bałtyk jest słony. W czasie podróży odwiedziliśmy nasze słynne miasto Gdańsk oraz Neptuna. Dużo emocji dostarczyła nam zabawa w łowienie ryb. Wymagała ona przede wszystkim precyzji i koncentracji.Czekamy z niecierpliwością na kolejną podróż po Polsce, ponieważ bardzo się nam one podobają.
Dodane:   13.03.2016
Dzień Babci i Dziadka w grupie II
10 lutego grupa II Krasnoludki zaprosiła swoje Babcie i Dziadków do przedszkola na przedstawienie "W krainie baśni". Dzieci wcieliły się w role Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Śnieżki, Krasnali itp. W trakcie występu przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły dla swoich kochanych dziadków. Po występach nadszedł czas na złożenie babciom i dziadkom życzeń oraz zaproszenie ich na słodki poczęstunek. Wnuki zostały nagrodzone gromkimi brawami, a na twarzach gości malowało się wzruszenie.


Dodane:   29.02.2016
Bal karnawałowy
"Dziś w przedszkolu śmiech i tańce
z wodzirejem mamy bal.
Przyszły różne przebierańce
z przystrojonych pięknie sal."
Na naszym balu karnawałowym, który odbył się w miniony piątek nie zabrakło wróżek, księżniczek, strażaków, policjantów, zwierzątek, postaci bajkowych i wielu, wielu innych. Stroje wszystkich przedszkolaków zadziwiały pomysłowością.
Bal rozpoczął się od wycieczki specjalnym pociągiem, który dojeżdżając do poszczególnych stacji musiał zatańczyć różnorodne tańce. Nie zabrakło znanych wszystkim zabaw jak Kaczuszki i Stary niedźwiedź. Na wszystkie dzieci czekały takie atrakcje jak bańki mydlane i zabawa w rozśmieszanie balona. Wszystkim spodobała się zabawa w wyzwania - przedszkolaki musiały wykonywać specjalne zadania ukryte w balonach. Na balu karnawałowym nie mogło zabraknąć tańców w rytm znanych wszystkim dzieciom najnowszych przebojów. Radości i zabawy w tym dniu nie było końca,a na twarzach naszych najmłodszych malowały się piękne uśmiechy.
Dodane:   08.02.2016
Dzień Babci i Dziadka w grupie I

„Dziadek to czułe słowo, Babcia to ciepły gest, we wspomnieniach na nowo, młodość, czas budzi się. Dziadek to skarbiec baśni, Babcia wiśniowy sad, za to kochani, dziękujemy dziś wam.”

Wszystkie kochane Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni w dniu 3.02 na uroczyste spotkanie z okazji ich święta. Po krótkich życzeniach, złożonych Gościom przez panią Dyrektor, dzieci z grupy smerfów zaprezentowały się w przedstawieniu „Bałwanek i jego goście”.  Wyrażając w ten sposób swoją miłość, a zarazem ogromną radość i wzruszenie, że tak licznie przybyli „Dziadkowie”. Gdy już dzieci zostały nagrodzone za występy gromkimi brawami, nadszedł czas na wręczenie upominków. Następnie dzieci wraz z Babciami i Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci zarówno dzieci jak i „Dziadków”.


Dodane:   08.02.2016
Dzień Babci i Dziadka w grupie III
"Rzecz się wydarzyła ogromnie wesoła,
Babcia z Dziadkiem przyszli dzisiaj do przedszkola.
Z nami się radują,z nami podśpiewują,
hej kolęda,kolęda."


13 stycznia był wyjątkowym dniem dla przedszkolaków z grupy III ponieważ ich Babcie i Dziadkowie przybyli na specjalną uroczystość przygotowaną przez dzieci z okazji ich święta. Występ rozpoczął się przedstawieniem Jasełkowym, w trakcie którego dzieci po raz kolejny wcieliły się w małych aktorów, a zakończył piosenka kolędową z życzeniami dla przybyłych gości. Po tym, dzieci zaśpiewały głośne "Sto lat", wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty i zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek. Zarówno dla dzieci jak również ich najbliższych był to niezwykły dzień pełen wrażeń, a przede wszystkim wzruszeń.To jednak jeszcze nie koniec ponieważ już następnego dnia na widowni nie mogło zabraknąć kolejnych szczególnych gości jakimi byli rodzice, dla których dzieci wystąpiły z jasełkami, prezentując swoje umiejętności. Były to dwa niezwykłe, rodzinne i pełne radości dni.
Dodane:   25.01.2016
Wigilia w naszym przedszkolu
22 grudnia był szczególnym dniem w naszym przedszkolu przed zbliżającymi się świętami...
Na początku dzieci z grupy III zaprosiły wszystkie grupy przedszkolne i żłobkowe oraz pracowników na przedstawienie jasełkowe. Podczas występu w pięknych strojach dzieci wzruszały swoją grą aktorską oraz przygotowanymi na tę okazję kolędami i pastorałkami.
Po tym, wszystkie grupy wspólnie się spotkały, aby zgodnie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia na ten szczególny czas,a następnie wszyscy usiedli do wigilijnego stołu.W tym dniu nie mogło również zabraknąć długo wyczekiwanego momentu przez dzieci jakim było rozstrzygnięcie naszego przedszkolnego konkursu pt. "Ozdoba świąteczna". Wszystkie prace były piękne i pomysłowe. Pojawiły się choinki, bombki, łańcuchy, a nawet ozdoby z piernika. Dlatego też wszyscy zostali nagrodzeni dyplomem i upominkiem. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.
Dodane:   03.01.2016
Przedszkolny Przegląd Tradycyjnych Kolęd i Pastorałek
Ponownie jak w zeszłym roku nasze przedszkole wzięło udział w Przedszkolnym Przeglądzie Tradycyjnych Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Muzeum Regionalne. Dzieci wystąpiły przed skawińskimi kolędnikami ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję kolędami. Występ rozpoczęła grupa II, która śpiewając kolędę Przybieżeli do Betlejem dodatkowo akompaniowała na instrumentach. Następnie kolędę Cicha noc zaśpiewała grupa III, która dodatkowo pokazywała ją w języku migowym. Występy były piękne, radosne, a także wzruszające. Po tym zarówno goście jak i dzieci usiedli przy choince i wspólnie kolędowali.
Dodane:   27.12.2015
Musical "Czerwony Kapturek"
W piątek 18 grudnia przedszkolaki z samego rana udały się ponownie do Kina Piast w Skawinie. Tym razem byli widzami musicalu pt. "Czerwony Kapturek".  Była to opowieść o przygodach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci, która na swej drodze napotkała wilka. Aktorzy wcielając się w swoje role stworzyli niezapomniane widowisko. Całość dopełniała barwna scenografia oraz niezwykłe kostiumy. Spektakl dostarczył naszym najmłodszym wiele wrażeń, a aktorzy na zakończenie słusznie otrzymali wielkie brawa.


Dodane:   27.12.2015
Teatrzyk "Pinokio"
16 grudnia nasze przedszkolaki udały się do Kina Piast w Skawinie, w którym odbywało się przedstawienie teatralne pt. "Pinokio". Dzieci poznały historie drewnianego pajacyka, który nie chciał chodzić do szkoły tylko się bawić przez co spotykało go wiele przygód, jednak nie zawsze dobrych. Na szczęście, Pinokio zrozumiał, że należy być grzecznym chłopcem dlatego jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło. Przedszkolaki były bardzo zadowolone o czym świadczyły uśmiechy na ich twarzach oraz dzielenie się wrażeniami po powrocie do przedszkola. Najbardziej spodobał im się pokaz taneczno - cyrkowy, za który aktorzy na scenie otrzymali wiele braw.Dodane:   27.12.2015
Przedszkolaka podróże małe i duże - Nowy Rok dookoła świata
W pewien grudniowy piątek po raz kolejny nasze przedszkolaki odwiedziła pani z Biblioteki Miejskiej w Skawinie. Tym razem jednak nie zabrała naszych najmłodszych w podróż po Polsce, a dookoła świata aby przedstawić im zwyczaje noworoczne panujące w różnych krajach. Na początku dzieci poznały tradycyjne zwyczaje związane z witaniem Nowego Roku takimi jak odpalanie fajerwerków o północy. Następnie, przedszkolaki poznawały obrzędy panujące w różnych krajach. Dzięki podróży do Hiszpanii dowiedzieli się, że ludzie tam zjadają z kieliszka dwanaście winogron stojąc na jednej, lewej nodze. W Kolumbii zaś wychodzi się z pustą walizką co oznacza, że w nowym roku będzie się dużo zwiedzać i podróżować. Następnie, przedszkolaki uczestniczyły w zabawie związanej ze zwyczajem panującym w Niemczech. Dmuchały w łódeczkę umieszczoną w misce z wodą, która miała dopłynąć do jednej z karteczek. Dzięki temu dzieci dowiedziały się jaki będą miały zawód w przyszłości. Były to niezwykłe zajęcia, które naszym przedszkolakom dostarczyły nie tylko wiedzę ale też wiele radości i zabawy.


Dodane:   27.12.2015
Święty Mikołaj w naszym przedszkolu
"Idzie dobry Święty, uśmiecha się wkoło.
Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku słodyczy bez liku,
pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku".


Właśnie taki nastrój towarzyszył wszystkim naszym przedszkolakom w dniu 4 grudnia, kiedy to z niecierpliwością oczekiwały na przybycie Świętego Mikołaja. W pewnym momencie wszyscy usłyszeli dźwięk dzwoneczków i już wiedzieli, że doczekali się tego wyjątkowego gościa. Święty Mikołaj przybył do dzieci wraz ze śnieżynką, która pomagała mu w rozdawaniu prezentów. Ale za nim ten moment nastąpił wszystkie grupy przywitały się z Mikołajem i zaśpiewały dla niego piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Po tym nastąpił najbardziej wyczekiwany moment, każdy przedszkolak sam odebrał od Mikołaja swój prezent jak również mógł sobie z nim zrobić pamiątkowe zdjęcie. Było to niezwykłe i z pewnością niezapomniane wydarzenie dla wszystkich dzieci. Teraz pozostaje nam tylko czekać kolejny rok na ponowne spotkanie z Mikołajem.


Dodane:   13.12.2015
Andrzejki w grupie III
"Hokus - pokus, czary - mary, aby wróżby się spełniały..."
W ostatni piątek dzieci z grupy Biedroneczek uczestniczyły
w zabawach andrzejkowych poznając magię wróżb. Na początku wysłuchały opowiadania o tym co to są Andrzejki oraz jakie tradycyjne wróżby już od dawnych czasów im towarzyszą. Następnie przedszkolaki same uczestniczyły w różnych wróżbach. Jedną z nich była wróżba z wirującą butelką, dzięki której przedszkolaki dowiedziały się o tym czy w przyszłości czeka ich kariera aktorska, a może też sportowca. Ponadto, wśród czarów nie mogło zabraknąć tradycyjnej wróżby z butami. Magiczne kostki wywróżyły przedszkolakom niesamowite podróże, odkrycie nowych pasji, otrzymanie prezentu i wiele innych. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli we wróżbie zwanej "Moneta w studni". Każdy uczestnik rzucał monetą do miski z wodą myśląc przed tym życzenie. Jeśli komuś udało się wrzucić to ma szanse na spełnienie życzenia. Był to emocjonujący czas dla naszych przedszkolaków, który dostarczył
im przede wszystkim wiele zabawy i radości.


Dodane:   30.11.2015
Konkurs "Tradycyjne potrawy w dawnej Skawinie"
W czwartek 26 listopada troje naszych przedszkolaków z grupy III w składzie Milenka Kl. Kacper P. i Kacper K. reprezentowało nasze przedszkole w konkursie pt. "Tradycyjne potrawy dawnej Skawiny". Wszyscy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą dotyczącą naszego miasta. Wśród wykonywanych zadań pojawiło się ułożenie nazwy naszego miasta z literowej rozsypanki oraz wybranie naszego herbu, rozwiązywanie krzyżówki czy też odgadywanie miejsca znajdującego się w Skawinie poprzez pokazanie fragmentu obrazka. Przedszkolakom bardzo spodobała się konkurencja, w której musieli rozpoznać po smaku żurawinę, buraczki oraz inne smakołyki. Ponadto, w trakcie konkursu dzieci wysłuchały bajkę pt. "Historyczna wycieczka do Skawiny", którą czytała sama autorka, pani Kazimiera Woźniak. Kolejną atrakcją była prezentacja przez panią z Muzeum Regionalnego sprzętów kuchennych, używanych w dawnych czasach. Ponieważ konkurs dotyczył potraw dawnej Skawiny, w trakcie konkursu dzieci miały możliwość pogłębienia wiedzy na ich temat. Gratulujemy naszym przedszkolakom, którzy świetnie się spisali oraz wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.


Dodane:   29.11.2015
Nasze sukcesy
Miło nam poinformować, że Kasia z grupy III zajęła I miejsce
w gminnym konkursie plastycznym
pt. "Z niebieskim misiem bezpiecznie".
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dodane:   29.11.2015
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dlatego też tego dnia wszystkie nasze przedszkolaki obchodziły
to święto wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami, które przyniosły
ze sobą. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane
w misiowe kolory - na salach królowały żółcie, pomarańcze
i brązy. Wszystkie grupy spotkały się na jednej sali, gdzie oglądając prezentację multimedialną poznały historię powstania Pluszowego Misia, a także najbardziej znane misie z różnych bajek. Następnie przedszkolaki wspólnie obejrzały jedną bajkę poznając przygody sympatycznych Gumisiów. Wiadomo nie od dziś, że misie są wielkimi łasuchami. Dlatego po tym dzieci próbowały ulubiony przysmak Kubusia Puchatka jakim jest miód, a w grupie III ciasteczka upieczone specjalnie na tę okazję przez Wiktora z pomocą mamy, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Był to dzień  pełen zabawy i wrażeń.


Dodane:   29.11.2015
Przedszkolaka podróże małe i duże - Śląsk
W ostatni czwartek nasze przedszkole kolejny raz odwiedziła pani
z biblioteki. Tym razem zabrała dzieci w podróż na Śląsk.
Na początku przedszkolaki zawędrowały do Wrocławia, w którym poznały jego zabytki takie jak rynek i ratusz, a także atrakcje tego miasta, głównie kolorową fontannę tworzącą obrazy oraz muzeum wraz z Panoram Racławicką. Po tym, dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o kopalniach i zawodzie z nimi związanym jakim jest górnictwo. Poznały pracę i strój górnika, obejrzały zdjęcia kopalni oraz dowiedziały się o legendzie o Skarbniku. Nasze przedszkolaki bardzo zainteresował zwyczaj panujący na Śląsku - pierwszoklasiści na rozpoczęcie roku szkolnego dostają tytę czyli wózek ze słodyczami. Na zakończenie pani przygotowała niespodziankę w postaci bajki
pt. Bolek i Lolek z wizytą u wujostwa na Śląsku, która bardzo się wszystkim podobała.


Dodane:   24.11.2015
Spotkanie z mamą Wiktorii w grupie III
W poniedziałek dzieci z grupy III odwiedziła mama Wiktorii, która jest tłumaczem języka migowego. W trakcie zajęć pani Sipowicz opowiedziała naszym przedszkolakom o swojej pracy oraz na czym polega język migowy. Następnie, dzieci nauczyły się przedstawiać za pomocą tego języka nazwy zwierząt oraz kolorów. Po tym, nasz gość zachęcił dzieci do wspólnego nauczenia się piosenki o Żabce Małgosi. Podczas spotkania przedszkolaki uczestniczyły również w zabawie ruchowej, w której każdy z nich wcielał się w dane zwierzątko, które było przywoływane za pomocą języka migowego. Bardzo spodobał im się pomysł zabawy w głuchy telefon lecz w innej wersji niż znają ponieważ w pokazywanej. Dzieci wykazały podczas zajęć duże zaciekawienie oraz zaangażowanie przy wykonywaniu powierzonych im zadań. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń po tym spotkaniu.


Dodane:   17.11.2015
"Cudaki z buraka, a może z ziemniaka" - konkurs przedszkolny
W listopadzie nasze przedszkole zorganizowało konkurs
pt. "Cudaki z buraka, a może z ziemniaka"
dla dzieci oraz ich rodziców. Otrzymaliśmy wiele pięknych i pomysłowych prac. Wśród nich pojawiły się ludziki, zwierzaki, choinka i wiele innych. Wszystkie prace zostały umieszczone na zorganizowanej wystawie. Dlatego też w ostatni wtorek odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie w trakcie którego wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplom i upominek. Wszystkim naszym uczestnikom czyli przedszkolakom oraz ich rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie.


Dodane:   14.11.2015
Uroczystość 11 Listopada - Święto Niepodległości
"Marsz, marsz Dąbrowski,z ziemi włoskiej do Polski..."

Właśnie odśpiewaniem hymnu naszego kraju oraz powitaniem przez panią dyrektor rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu uroczystość, zorganizowaną z okazji 11 Listopada - Święta Niepodległości. Następnie, dzieci z zainteresowaniem obejrzały film o symbolach Polski czyli fladze, godle i hymnie. Po tym, do głosu doszły nasze przedszkolaki, które specjalnie na tę okazję przygotowały wiersze
i piosenki. Rozpoczęła grupa II - Krasnoludki recytowały wiersze
o Polsce oraz zaśpiewały piosenkę pt. "Przedszkole, drugi dom".
Po nich wystąpiła grupa I czyli Smerfy, które wspólnie powiedziały wiersz pt. "Barwy ojczyste". Grupa III - Biedroneczki zaprezentowała wiersze w tym znany wszystkim dobrze wiersz "Kto ty jesteś? - Polak mały", a na zakończenie zaśpiewały hymn Skawiny, która jest dla nas małą Ojczyzną.
Do tej uroczystości przedszkolaki szczególnie się przygotowały przychodząc w tym dniu w pięknych,galowych strojach.


Dodane:   14.11.2015
Spotkanie z panią Kazimierą Woźniak - grupa III
Nasze przedszkolaki z grupy III uczestniczyły w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Skawinie jakim było spotkanie z panią Kazimierą Woźniak, która jest autorką książki pt. Historyczna wycieczka do Skawiny. Dzieci z zapartym tchem słuchały bajki czytanej przez samą autorkę oraz ilustrowaną zdjęciami dawnej Skawiny. Następnie odbyła się wycieczka
po naszym mieście. Przedszkolaki zwiedziły rynek skawiński,
Kościół Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza, dworzec kolejowy oraz straż pożarną. Był to dzień pełen wrażeń, dzięki któremu przedszkolaki utrwaliły i wzbogaciły wiedzę o swoim mieście.

Dodane:   14.11.2015
Konkurs "Twój magazyn Świętego Mikołaja"
W ramach projektu "Polska Fabryka Dobra 2015" dzieci
z grupy II Krasnoludki skorzystały z zaproszenia i wzięły udział w konkursie "Twój magazyn Świętego Mikołaja". przedszkolaki na małych karteczkach narysowały to, co sprawia radość i przynosi uśmiech dzieciom na całym świecie. Ponieważ stwierdziły, że worek Świętego Mikołaja jest "Magicznym magazynem" tam umieściły swoje prace. Cała grupa mocno zaangażowała się w to przedsięwzięcie i z radością wzięła udział w tym projekcie.


Dodane:   11.11.2015
Spotkanie z tatą - maratończykiem w grupie III
W ostatni czwartek dzieci z grupy III miały gościa. Był nim tata Igi, który uczestniczy w maratonach. W trakcie spotkania opowiedział przedszkolakom o swojej pasji jaką jest bieganie. Na początku przedszkolaki dowiedziały się jaki jest odpowiedni strój potrzebny do uprawiania tego sportu. Wzbogaciły swoją wiedzę również o to jak należy się odżywiać, a także jak ważna jest rozgrzewka przed rozpoczęciem biegania. Tata Igi zaprosił dzieci do wykonania z nim wspólnie, krótkiej rozgrzewki, aby nasze przedszkolaki poznały podstawowe ćwiczenia, które się wykonuje w jej trakcie. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły medale, które nasz gość zdobył w trakcie różnych maratonów i zawodów sportowych. Ogromną radością było to, że dzieci mogły je przymierzyć.
Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia. Dzięki temu rozbudziły zainteresowania sportem i dowiedziały się, że największą wygraną jest radość jaką sprawia bieganie.


Dodane:   02.11.2015
Nasze sukcesy
Wiktoria i Kacper z grupy III uczestniczyli w gminnym konkursie plastycznym pt. Złota Polska Jesień w bukiecie ukryta. Wykonali one piękne i kolorowe prace. Miło nam poinformować, że Kacper zajął III miejsce. Gratulujemy serdecznie.Dodane:   02.11.2015
"Sprintem do maratonu"
Dnia 28 października 2015r. o godzinie dziesiątej wszystkie obecne dzieci w tym dniu w przedszkolu wzięły udział
w I OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW
pt. "Sprintem do maratonu"
, którego głównym pomysłodawcą był miesięcznik Bliżej Przedszkola.
Nasze przedszkolaki chętnie wzięły udział w tym przedsięwzięciu. Każdy otrzymał swój numer startowy, a przed rozpoczęciem biegu, dzieci uczestniczyły w krótkiej rozgrzewce. Bieg odbywał się ze startu wspólnego, kolejno każda grupa. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone medalem, a wszyscy uczestnicy otrzymywali dyplomy.
Bieg miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej oraz czerpania z tego radości. Dostarczył on naszym przedszkolakom wiele zabawy i emocji.


Dodane:   02.11.2015
Konkurs "Kasztanowy tydzień"
"W szóstce wszystkie grupy kasztanami się zajmują. Lepią, liczą, układają. Wielką frajdę z tego mają!".Takie hasło przyświecało nam podczas udziału w konkursie pt. KASZTANOWY TYDZIEŃ zorganizowanym przez miesięcznik Bliżej Przedszkola. Polegał ona na przeprowadzeniu zajęć
o tematyce jesiennej i podzieleniu się relacją z nich.
Nasze przedszkolaki w ogrodzie przedszkolnym nazbierały kasztany. Następnie dzieci w młodszej grupie zrobiły z pomocą plasteliny ludziki i zwierzątka, tworząc w naszym przedszkolu małe zoo. Zostały one również wykorzystane do zabawy w teatr, w którym zagrali jesienni aktorzy. Starsze przedszkolaki wykazywały się zdolnościami matematycznymi - przeliczały i segregowały kasztany, to je dodając to odejmując. Następnie, wykorzystując swoją bujną wyobraźnię stworzyły z kasztanów przepiękne obrazki - arcydzieła.
Nagrodą w konkursie było zdobycie certyfikatu dla przedszkola. Miło nam poinformować, że starania naszych przedszkolaków zostały docenione i znaleźliśmy się wśród nagrodzonych przedszkoli z czego się bardzo cieszymy i już szykujemy się do udziału w kolejnym przedsięwzięciu.

Dodane:   22.10.2015
Spotkanie z ratownikami medycznymi
W ostatni piątek do naszego przedszkola przybyli wyjątkowi goście. Byli to ratownicy medyczni, którzy spotkali się
z wszystkimi naszymi przedszkolakami, aby opowiedzieć
im o swoim zawodzie. W trakcie zajęć dzieci zdobyły niezbędną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jednym
z najważniejszych i najciekawszych momentów dla przedszkolaków okazały się praktyczne ćwiczenia na fantomie. Najpierw ratownicy sami zaprezentowali wykonywane czynności podczas udzielania pierwszej pomocy, a następnie przedszkolaki same ruszyły do działania, naśladując wykonywanie masażu serca i sztucznego oddychania. Ponadto, naszym przedszkolakom bardzo spodobał się zaprezentowany im sprzęt medyczny, a także praktyczne działania jakim było zakładanie kołnierza ortopedycznego czy też prezentacja usztywniania nogi podczas złamania. Były to bardzo ważne i interesujące zajęcia, które uświadomiły naszym najmłodszym jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo własne oraz innych. Cieszymy się,że dzieci podeszły do nich z takim zaangażowaniem.


Dodane:   22.10.2015
Multicentrum
Współpraca z Multicentrum w Skawinie rozpoczęta.W tym tym roku ponownie nawiązaliśmy współpracę z Multicentrum w Skawinie. Dwie grupy naszych przedszkolaków w każdym miesiącu będą uczestniczyły w zajęciach tam organizowanych. Pierwsze już są za nami. W ich trakcie dzieci miały możliwość uczestniczenia w rozwijających wyobraźnię i sprawności manualne zabawach konstrukcyjnych. Przedszkolaki stworzyły piękne pojazdy, zwierzątka, kwiatki i wiele innych  czerpiąc z tego wiele radości.
Dodane:   18.10.2015
Kasztanowe zabawy w grupie I
Dzieci uwielbiają zabawy w ogrodzie, w jesiennym słońcu kiedy pod drzewami leżą "dywany" z wielobarwnych liści i spadają kasztany w zielonych, kolczastych koszulkach. W taki dzień warto pozbierać do koszyka to, co spada z drzew i w deszczowe popołudnie razem z przedszkolakami zrobić jesienne cudeńka. Wszyscy w dzieciństwie robiliśmy całe armie żołnierzyków, pajacyków, rycerzy i innych postaci. Dzieci z grupy I najpierw w ogrodzie przedszkolnym nazbierały kilogramy kasztanów, a następnie po starannym dobraniu kasztanów zrobiły z pomocą plasteliny ludziki.Takie kasztanowe ludziki posłużyły nam do zabawy w teatr, w którym zagrali jesienni aktorzy. W krótkim czasie w przedszkolu powstało małe zoo. To były ekscytujące zajęcia dla młodszych przedszkolaków - każdy kotek, misiu, ślimak, stonoga, żyrafa czy piesek -  były ich wielkim plastycznym osiągnięciem. Cały tydzień poświęciliśmy na zabawy związane z tematyką darów jesieni.


Dodane:   18.10.2015
Przedszkolaka podróże małe i duże - Wielkopolska
We wtorek 12 października nasze przedszkolaki uczestniczyły
w kolejnej podróży po Polsce podczas spotkania z panią z biblioteki. Tym razem wycieczkę rozpoczęliśmy od zabawy ruchowej w trakcie której przedszkolaki podróżowały autobusem do Wielkopolski. Następnie poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie oraz naszą pierwszą stolicę Polski - Gniezno. Po tym udaliśmy się do kolejnego miasta - Poznań. Dzieci wysłuchały legendę o poznańskich koziołkach oraz obejrzały nagranie ze Starego Rynku w Poznaniu, które przedstawiało parę koziołków na Wieży Ratuszowej. Ponadto, nasze przedszkolaki poznały regionalne potrawy Poznania oraz tamtejszą gwarę. Już czekamy na kolejne zajęcia, ciekawi gdzie tym razem się udamy.


Dodane:   16.10.2015
Miasteczko komunikacyjne
22 września wszystkie nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Miasteczka Komunikacyjnego w Skawinie. Na miejscu uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panią pracującą w Straży Miejskiej. Dzieci poznawały podstawowe zasady ruchu drogowego, uczyły się przechodzić przez pasy oraz utrwalały najważniejsze zasady bezpieczeństwa z tym związane.Wszystkie przedszkolaki wykazały się wiedzą i zainteresowaniem w trakcie zajęć.


Dodane:   24.09.2015
Sprzątanie świata
"Wyprawa - poprawa" takie hasło przyświecało tegorocznej akcji sprzątania świata, w której przy współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Skawina uczestniczyło nasze przedszkole. W piątek przed południem wszystkie dzieci zaopatrzone w rękawiczki i worki wyruszyły sprzątać teren naszego przedszkola oraz najbliższa okolicę. Wszystkie przedszkolaki z dużym zapałem uczestniczyły w tej akcji.


Dodane:   24.09.2015
Przedszkolaka podróże małe i duże - Podhale i Podkarpacie
Nasze przedszkole podobnie jak w latach poprzednich również i w tym roku nawiązało współpracę z Biblioteką Miejską w Skawinie. Dlatego we wtorek 15 września odwiedziła nas pani, która prowadzi cykl zajęć pt. "Przedszkolaka podróże małe i duże". W tym roku spotkania będą dotyczyły naszej ojczyzny.
Podczas pierwszych zajęć wszystkie nasze przedszkolaki poznały Podhale i Podkarpacie. Dowiedziały się z czego słyną nasze góry i Zakopane. Miały możliwość zobaczenia góralskich strojów. Ponadto, wszyscy aktywnie pomagali w wyborze rzeczy potrzebnych do tego, aby udać się na wycieczkę w góry. Następnie, wszyscy w skupieniu wysłuchali legendę o śpiących rycerzach pod Giewontem. Naszym przedszkolakom zdecydowanie najbardziej podobał się taniec zbójnicki, który mieli okazję poznać i sami zatańczyć.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.


Dodane:   24.09.2015
Spektakl "Królewna Gburka"

Dnia 24 czerwca dzieci z grupy III zaprezentowały dla całego przedszkola, żłobka i personelu przedszkola
przedstawienie „Królewna Gburka”.

Główną bohaterką bajki była źle wychowana królewna, która przy pomocy dobrych wróżek nauczyła się magicznych słów: „dziękuję, przepraszam, proszę”  - oraz zdobyła serce przystojnego królewicza.

Zgromadzeni widzowie z uwagą obserwowali zaangażowanie przedszkolaków. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.


Dodane:   25.06.2015
Wyjazd do Teatru Groteska

Emocji tego dnia było sporo. Od samego rana padał deszcz i zamiast do „Wioski indiańskiej” w ostatniej chwili pojechaliśmy do Teatru Groteska na spektakl „Ładne kwiatki”.

„Ładne kwiatki” to opowieść o tym, jak rozkwita przyjaźń, rodzi się miłość i zwycięża odwaga. Bratek, Tulipan, Chryzantema, Kaktus, Gerbera są tu kwiatami nie tylko o odmiennym wyglądzie, ale także o różnym usposobieniu. Poznaliśmy ich pochodzenie, marzenia i tęsknoty. Lecz, jak to w życiu bywa, w krainie kwiatów pojawił się potwór, którym był Perz. Kwiaty najpierw wpadły w popłoch, a potem po naradzie u Królowej Róży postanowiły stawić czoła wrogowi. Wartka intryga jak zwykle doprowadziła do szczęśliwego zakończenia.               

Dzieci z dużą uwagą słuchały lirycznych, przyjemnych dla ucha piosenek. Zachwyciły nas również niezwykle kolorowe, pomysłowe stroje. Cieszymy się, że to właśnie tym spektaklem przedszkolaki miały okazję wynagrodzić sobie deszczową pogodę.

                          
Dodane:   25.06.2015
Dzień Mamy i Taty - GRUPA III wraz z pożegnaniem przedszkola

17 czerwca był dniem szczególnym – zarówno dla przedszkolaków, rodziców, jak i pracowników przedszkola.

 Z okazji Dnia Rodziny w grupie III dzieci przedstawiły spektakl „Królewna Gburka”, liczne wiersze i piosenki, a tańcem poloneza pożegnały się z przedszkolem. Pożegnanie przedszkola to czas niezwykły i niezapomniany zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli. Po złożeniu życzeń, dzieci wręczyły Rodzicom samodzielnie wykonane prezenty.

Po występach, uroczystym przemówieniu pani Dyrektor, wręczeniu dyplomów i upominków, ze łzami w oczach, ze ściśniętym gardłem razem z dziećmi śpiewaliśmy „Przedszkola czas już minął nam i jest tak jakoś smutno…”Dodane:   24.06.2015
Wizyta na Pogotowiu Ratunkowym w Skawinie
W dniu 16.06.2015r. grupa II wybrała się na Pogotowie Ratunkowe w Skawinie, gdzie poznały pracę ratowników medycznych. Było to dla nich niezwykłe wydarzenie. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda praca w pogotowiu, dlaczego karetka robi tyle hałasu, a w trakcie rozmowy z ratownikami utrwalały numery alarmowe i wykazywały się wiedzą na temat bezpiecznego zachowania. Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom to, że mogły obejrzeć karetkę w środku, zobaczyć jak jest wyposażona, a także usiąść za kierownicą. Na zakończenie spotkania nasze przedszkolaki otrzymały w prezencie opaski odblaskowe, pani rani ratownik wyjaśniła im do czego służą i że do tej pory dzieci będą bezpieczniejsze na drodze. Był to dzień pełen wrażeń.

 
Dodane:   24.06.2015
III Skawiński Przegląd Regionalny
12.06.2015r. odbył się III Skawiński Przegląd Regionalny zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Skawinie. Dwoje dzieci z naszego Przedszkola z grupy III Weronik M. i Kacper K.wystąpili z repertuarem góralskim. Zaśpiewali piosenki "Emilka" i "Łowiecki". Występ przedszkolaków został nagrodzony gromkimi brawami.


Dodane:   22.06.2015
Dzień Mamy i Taty - GRUPA II
"Zapraszamy wszystkich do krainy baśni,
gdzie słoneczko świeci, gdzie gwiazda nie gaśnie."


Tak śpiewały dzieci z grupy II podczas  uroczystego przedstawienia dla swoich rodziców. Średniaki wystąpiły w przedstawieniu pt. "Bajka z życzeniami dla mamy i taty". Wcielały się w bajkowe postacie takie jak Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Krasnoludki, Królewna Śnieżka i wiele innych. Przedszkolaki w pięknych strojach tańczyły i śpiewały  odgrywając swoje role. Na twarzach rodziców było widać radość i wzruszenie.

Następnie odbyła się druga część występu skierowana do starszych dzieci z naszej grupy, które żegnają się z przedszkolem,a od września rozpoczną przygodę ze szkołą.Po recytacji wierszy i piosenek nastąpiło wręczenie dla nich specjalnych dyplomów i nagród książkowych.

Po zakończeniu przedstawienia przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na słodki poczęstunek, gdzie ośpiewały dla nich "Sto lat" i ręczyły własnoręcznie wykonane prezenty.
Był to wyjątkowy dzień zarówno dla dzieci jak i rodziców.


Dodane:   22.06.2015
Dzień Mamy i Taty - GRUPA I

Dnia 27 maja 2015 grupa I "Krasnoludki" zaprosiła swoich rodziców do przedszkola na uroczystość Dnia Rodziny. Dzieci bardzo emocjonalnie podeszły do tego wydarzenia.

W bajkowej scenerii śpiewały i recytowały wiersze dla najbliższych. Jaś i Małgosia zjadając pierniki z chatki Baby Jagi, nie bały się czarownicy lecz poprosiły o pomoc we wręczeniu upominków rodzicom. Później wspólnie z Babą Jagą odtańczyły taniec na miotle.

Swoje umiejętności taneczne i recytatorskie zaprezentowały również inne bajkowe postacie: Kot w butach, Kubuś Puchatek, Smerfy, Maja i Gucio oraz inne pszczółki.

Występ zakończyły przedszkolaki tańcem, wręczeniem upominków mamom i tatom oraz  słodkim poczęstunkiem.


Dodane:   08.06.2015
Zwierzęta egzotyczne
We wtorek 02.06.2015r. w naszym przedszkolu mieliśmy wyjątkowych gości - zwierzęta egzotyczne. Przyjechali do nas państwo, którzy zaprezentowali dzieciom m. in. pająki, węże, jaszczurki itp. Nasze przedszkolaki oprócz zobaczenia ich z bliska mieli możliwość wysłuchania ciekawych informacji na ich temat. Wszystkie dzieci wykazały duże zainteresowanie oraz odwagę w trakcie obcowania z takimi stworzeniami.


Dodane:   05.06.2015
Dzień Dziecka
W naszym przedszkolu dzieci świętowały swój dzień już w piątek 29.06 kiedy to w ogrodzie czekała na nich niespodzianka w postaci dmuchanego zamku. Radości i zabawy podczas skakania nie było końca.W poniedziałek w Dzień Dziecka na naszych przedszkolaków czekały kolejne atrakcje. Główną z nich był "Papierowy Pokaz Mody", w którym chętne dzieci prezentowały na wybiegu swoje stroje wykonane z gazet, papieru, bibuły itp. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci zaprezentowały oryginalne i piękne stroje. Następnym zadaniem było rozwiązywanie zagadek słownych, w trakcie których przedszkolaki wykazywały się dużą wiedzą przyrodniczą. Po tym, zaprosiliśmy wszystkich do ogrodu, gdzie odbył się konkurs piosenki. Chętne dzieci prezentowały prezentowały swój talent muzyczny wykonując ulubione piosenki. Na zakończenie wszyscy mogli swobodnie bawić się w naszym ogrodzie w rytm największych dziecięcych przebojów. Z pewnością był to niezapomniany dzień dla naszych przedszkolaków :)


Dodane:   05.06.2015
Konkurs recytatorski
"W świecie poezji dziecięcej"

19 maja 2015r. odbył się XIII Przegląd Recytatorski Przedszkoli "W świecie poezji dziecięcej". W konkursie brało udział dwoje dzieci z naszego przedszkola - Maja Sulima z wierszem J. Brzechwy "Kłamczucha" i Kacper Klimek z wierszem "Jaskiniowiec".
Laureatom, którzy wykazali się zdolnościami aktorskimi i recytatorskimi serdecznie gratulujemy :-)


Dodane:   01.06.2015
Majówka u Bartka
12 maja 2015r. przedszkolaki z grupy II dzięki uprzejmości rodziców i dziadków Bartusia udały się do niego na wycieczkę. W tym dniu dopisała nam wspaniała pogoda, dlatego wyruszyliśmy już z samego rana po śniadaniu. Główną atrakcją dla dzieci był stawek, w którym dziadek Bartka hoduje ryby, a dzieci mogły zobaczyć jak się tym zajmuje. Ponadto, nasze przedszkolaki spędziły czas na wspólnej zabawie: grały w piłkę, bawiły się w domku na drzewie, huśtały się na huśtawkach i na hamaku. W trakcie zabaw na dzieci czekał poczęstunek, który przygotowała mama Bartusia. Było to przedpołudnie pełne radości i zabawy, przedszkolaki wróciły do przedszkola z uśmiechami i pełne wrażeń, a dalszą część dnia spędziły na opowiadaniu o tym wydarzeniu.Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie rodzicom i dziadkom Bartusia z grupy II za zorganizowanie tej wycieczki.

Dodane:   17.05.2015
II Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków
Już po raz drugi dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły
w II Gminnej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków pod hasłem "Przedszkolak Ci powie, że sport to zdrowie", organizowanej przez Katolickie Przedszkole im. Ks. Prym. Stefana Wyszyńskiego w Skawinie. W zawodach sportowych brały udział czteroosobowe zespoły. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III w składzie: Kasia Aleksa, Ala Mostowik, Weronika Mróz i Eryk Stawiński. Pozostałe dzieci z grupy dopingowały swoich kolegów z trybun. Finisz olimpiady był imponujący, wszystkie drużyny zdobyły złote puchary i pamiątkowe dyplomy. radośni i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola - może za kilka la prawdziwy medal olimpijski trafi do któregoś z naszych przedszkolaków?


Dodane:   17.05.2015
Gminny Konkurs Ekologiczny
"Mały przedszkolak wie,co ekologią się zwie"
pod takim nasze przedszkole 23 kwietnia organizowało Gminny Konkurs Ekologiczny. W konkursie uczestniczyły przedszkolaki aż z 12 przedszkoli naszej gminy, którzy wykazywali się wiedzą ekologiczną i przyrodniczą. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie pani dyrektor naszego przedszkola, pani kierownik ze żłobka oraz Kierownika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury pan Marek Marzec. W trakcie przebiegu konkursu przedszkolaki wykazywały się różnymi zdolnościami i umiejętnościami. Segregowały śmieci, rozwiązywały przyrodnicze zagadki, układały puzzle o zwierzętach leśnych, oceniały dobre i złe zachowania wobec przyrody oraz wiele innych. Jesteśmy pod wrażeniem jak świetnie wszyscy sobie radzili. Po wykonaniu wszystkich zadań przedszkolaki złożyły ślubowanie jako przyjaciele przyrody. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za zaangażowanie oraz uzyskanie maksymalnej liczby punktów.
Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy pomogli nam w zakupie nagród dla uczestników konkursu:

  • Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMiG w Skawinie
  • Zespół ds. Promocji, Sportu i Współpracy UMiG w Skawinie
  • Firma "Matchem 2000" pan Adam Pacułt
  • Firma "Tolo" pan Teofil Żmuda
Dodane:   05.05.2015
Dzień Ziemi - happening na rynku
"Przedszkole Numer 6 przyjacielem Ziemi jest!"
Takie ekologiczne hasło wykrzyczały dzieci z naszego przedszkola, które uczestniczyły w happeningu zorganizowanym przez Przedszkole Nr 2 w Skawinie. 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, dlatego też wszystkie dzieci spotkały się na rynku skawińskim, gdzie przybyły z balonami w kolorach Ziemi i prezentowały ułożone hasła ekologiczne.Dodane:   28.04.2015
Dbamy o nasz ogródek
Z okazji zbliżającego się dnia ziemi, który wypada 22 kwietnia dziewczynki z grupy III dzień wcześniej przesadzały na rabatkach w ogrodzie przedszkolnym sadzonki lilii wyhodowane w marcu w kąciku przyrody.


Dodane:   28.04.2015
Układanie puzzli papieskich
16.04.2015r. najstarsza grupa Misiaczki udała się pod pomnik papieża Jana Pawła II, gdzie zostały zaproszone przez dyrektora Muzeum Regionalnego w Skawinie. Tam wspólnie z dziećmi z Przedszkola Katolickiego układały puzzle z sylwetką papieża oraz zapaliły znicz. Na zakończenie wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.Wydarzenie to odbyło się w celu uczczenia rocznicy śmierci naszego papieża.


Dodane:   28.04.2015
Poznajemy Brazylię - zajęcia z Biblioteki Miejskiej
Nasze przedszkolaki bardzo lubią uczestniczyć w zajęciach z panią z Biblioteki Miejskiej. Dlatego nie mogły się doczekać kolejnych zajęć. Tym razem udały się w podróż do Brazylii. Dzięki temu poznały z czego słynie ten kraj - zwierzęta, wodospady. Pani opowiedziała im o sambie oraz pokazała film jak dzieci w Brazylii ja tańczą. Przedszkolaki zdobyły również ciekawe informacje o mieście Rio de Janeiro i odbywającym się w nim karnawale. Na zakończenie zajęć pani powiedziała dzieciom o najbardziej popularnym sporcie wśród Brazylijczyków czyli piłce nożnej, a następnie sama zaprosiła dzieci do gry, co sprawiło im wiele radości.
Dodane:   28.04.2015
Happening na rynku - spotkanie z żabką
Tradycją stały się spotkania dzieci przedszkolnych z maskotką basenową - żabką. Grupa starszaków 09.04.2015r. wzięła udział w happeningu na skawińskim rynku. Wydarzeniu towarzyszyła wspólna zabawa w rytmach dziecięcych przebojów oraz wspólne malowanie na dużych arkuszach papieru.Tematyką prac była aktywność sportowa. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek. Happening odbywał się pod patronatem Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.


Dodane:   28.04.2015
Wiosna w sali i w ogrodzie
W miesiącu marcu nasze przedszkolaki zmieniły się w prawdziwych przyrodników. Przedszkolaki podczas zajęć dowiadywały się o tym jak rosną rośliny oraz co jest konieczne do ich wzrostu. Każda z grup założyła w swojej sali hodowlę roślin, które dzieci same posadziły, a następnie się nimi opiekowały. Najwięcej radości sprawiło im założenie hodowli fasoli, każdy z przedszkolaków z niecierpliwością czekał i obserwował czy jego roślinka już wyrasta.Dodatkowo w naszym ogrodzie wyrosły posadzone jesienią krokusy. Zadaniem naszych przedszkolaków było również ich podlewanie kiedy pozwalała nam na to pogoda.Dodane:   14.04.2015
"Pinokio" - teatrzyk w przedszkolu
W przedświąteczny czwartek do naszego przedszkola przyjechali aktorzy, którzy wystąpili dla dzieci z przedstawieniem pt. "Pinokio". Przedszkolaki poznały losy drewnianego pajacyka, któremu powiększał się nos gdy kłamał. Dzięki temu przedstawieniu dzieci dowiedziały się, że nie należy kłamać, a także o tym jak ważna jest nauka i to, aby słuchać swoich rodziców. Aktorzy często zmieniali kostiumy oraz scenografię. Poza tym, zachęcali dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu - dzieci tańczyły wraz z nimi na scenie, chętnie się zgłaszały i odpowiadały na zadawane pytania. Wszystkim przedszkolakom bardzo się podobało, a aktorzy na koniec zebrali zasłużone brawa.


Dodane:   08.04.2015
Koncerty "Skawińskie dzieci Świętemu Janowi Pawłowi II"
Muzeum Regionalne organizowało koncerty "Skawińskie dzieci Świętemu Janowi Pawłowi II" , w których realizacji uczestniczyło nasze przedszkole. Zostały one poświęcone papieżowi Janowi Pawłowi II w 10. rocznicę jego śmierci.

Koncerty odbywały się przez dwa dni. 30 marca dla dzieci, a 31 marca dla rodziców i dziadków. Dzieci występowały w sali teatralnej Chrześcijańskiego Ośrodka Kultury im. Św. Siostry Faustyny. W koncertach brały udział dzieci nie tylko z przedszkola ale również ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Z naszego przedszkola wystąpiły dzieci z grupy II, które zaprezentowały piosenkę "Krakowiaczek jestem sobie" wraz z tańcem krakowiakiem.
Wszyscy pięknie występowali o czym świadczyły oklaski widowni. Na zakończenie koncertów wspólnie odśpiewano ulubioną pieśń naszego papieża-"Barkę".Dodane:   07.04.2015
Zajęcia z panią kardiolog
We wtorek 31 marca nasze przedszkole odwiedziła pani Teresa Koźmik, która jest kardiologiem. Podczas zajęć z przedszkolakami opowiedziała im o swojej pracy. Ponadto, zaprezentowała dzieciom jak należy zbadać chorego pacjenta i jak wypisuje się recepty. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia jak należy zrobić opatrunek oraz zastrzyk. Wszyscy byli bardzo zainteresowani i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dzieci otrzymały od pani kardiolog recepty oraz strzykawki. Same również podziękowały pani Teresie za przybycie do naszego przedszkola, wręczając jej wykonanego króliczka wielkanocnego z pisanką.


Dodane:   07.04.2015
Zajęcia z logopedą
We wtorek 24 marca do grupy II przyszła pani logopeda, która przeprowadziła zajęcia z dziećmi. Przedszkolaki ćwiczyły swoje narządy mowy poprzez wykonywanie ćwiczeń ortofonicznych, zabawy z języczkiem czy tez wyszukiwanie rymów. Ponadto, poznały misia, któremu często zdarzały się błędy w mówieniu ale dzięki pomocy dzieci uczył się ich poprawnej wymowy. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i z ogromną chęcią wykonywały zadania.


Dodane:   29.03.2015
Powitanie wiosny
"Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat,
gdy go w górę wznosi,zielenieje świat."


Zgodnie z tradycją w dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki żegnały zimę i witały wiosnę uczestnicząc w korowodzie wiosennym. Wszystkie dzieci przyszły dzisiaj do przedszkola z własnoręcznie wykonanymi kwiatami, a następnie udały się z nimi na spacer po osiedlu w pobliżu naszego przedszkola. Wszystkie dzieci witały nową porę roku obserwując otaczającą przyrodę i śpiewając wiosenne piosenki.


Dodane:   23.03.2015
Zwyczaje wielkanocne w grupie starszaków

W przedszkolu Święta Wielkanocne to czas poznania polskich tradycji ludowych, malowania pisanek, wykonywania palm, rozmów o święceniu pokarmów, spożywaniu ich w wielkanocny poranek.

O istniejących zwyczajach wielkanocnych, a także tych zanikających lub zapomnianych opowiadał w dn. 17.03 dzieciom z grupy III dr Muzeum Regionalnego Czesław Gąsiorowski. Na zakończenie zajęć dzieci malowały palmę wielkanocną. Tradycje spełniają ważną rolę w wychowaniu dzieci. Święta Wielkanocne i związane z nimi zwyczaje i obyczaje zasługują na szczególną uwagę. Z upływem czasu zmieniają się, ale mimo to są świadectwem więzów rodzinnych, przywiązania do swojej historii i tradycji.


Dodane:   23.03.2015
Poznajemy Włochy - zajęcia z Biblioteki Miejskiej
16 marca nasze przedszkolaki ponownie uczestniczyły w zajęciach z cyklu "Przedszkolaka podróże małe i duże" organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Skawinie. W tym dniu dzieci poznawały kolejny kraj, którym były Włochy. Pani przedstawiła im zwyczaje i tradycje tego państwa. Ponadto, dzieci poznały tradycje związane z karnawałem w Wenecji - miały możliwość oglądnięcia prawdziwej maski weneckiej. Wśród poruszanych tematów nie mogło zabraknąć potraw włoskich, które są znane na całym świecie. Przedszkolaki najbardziej zainteresowane były doświadczeniem w którym mogły uczestniczyć jakim było stworzenie wulkanu.


Dodane:   23.03.2015
Teatrzyk w naszym przedszkolu
W poniedziałek 09.03.2015r. w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk z przedstawieniem pt. Porwanie kurki Czupurki. Dzieci poznały kurkę Czupurkę, która została porwana przez lisa.Na szczęście dla kurki pies Tropiciel dowiedział się o wszystkim i pomógł ją uwolnić. Dzięki temu jej przygoda miała szczęśliwe zakończenie. Niektóre przedszkolaki również miały swój udział w przedstawieniu. Wiktoria pomagała kurce Czupurce zrobić fryzurę, a Kacper pomógł psu tropicielowi w jej poszukiwaniach. Dzieciom przedstawienie się bardzo podobało, widać było uśmiechy i zadowolenie na ich twarzach, a aktorzy na zakończenie zebrali mnóstwo braw.Dodane:   15.03.2015
Akcja "Góra Grosza"
Nasze przedszkole podobnie jak w poprzednich latach zaangażowało się w akcję "Góra Grosza" organizowaną przez Towarzystwo NASZ DOM. Góra Grosza 2014 to już ich XV edycja. Zbiórka pieniędzy w naszej placówce odbywała się na początku grudnia zeszłego roku. Na ten szczytny cel udało nam się zebrać 120zł 35gr.Dziękujemy wszystkim naszym przedszkolakom oraz ich rodzicom za zaangażowanie i przyłączenie się do tej akcji.


Dodane:   20.02.2015
Warsztaty
Dzięki pomocy mamy Kacpra z grupy III w dniu 12 lutego odwiedziło nas wydawnictwo Epideixis, mieszczące się w Krakowie. Wydawnictwo przeprowadziło warsztaty praktyczne dla dzieci 5 i 6-letnich naszego przedszkola. W ich trakcie dzieci zapoznały się z PUS-ami - to doskonała nauka połączona z zabawą.

Różnorodność książeczek pozwala na wykorzystanie PUS-ów do wszechstronnej nauki dla dzieci zarówno młodszych jak i starszych. PUS-y zmuszają do wielokrotnego myślenia i solidnego "odkurzenia mózgu", co w połączeniu z metodyczną pracą daje niesamowite efekty. Bogata oferta książek opracowanych do PUS-ów umożliwia indywidualizację nauczania i stopniowania trudności. Dzieci bawiły się PUS-ami., "Studnią Jakuba", "Memo przestrzennym". Wszystkie przedszkolaki znakomicie radziły sobie z zadaniami i rozwiązywały je z wielkim zaangażowaniem. Na koniec każde z nich otrzymało pamiątkowy medal dzielnego przedszkolaka - matematyka.Dodane:   18.02.2015
Bal Karnawałowy
W czwartek 5 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Pojawiły się na nim wróżki, królewny, piraci, superbohaterowie, oraz wiele innych bajkowych postaci. Wszystkie przedszkolaki pięknie i wyjątkowo prezentowały się w swoich strojach. Do zabawy dzieci zaprosił wodzirej, który dzięki ulubionej muzyce dzieci sprawił, że każdy rwał się do tańca. Poza tym zaprosił dzieci do różnych konkursów i zabaw jakimi były: pociąg, przeciąganie liny oraz wybieranie najlepszych tancerza i tancerki. Radości i dobrej zabawy nie było końca.


Dodane:   15.02.2015
Dzień Babci i Dziadka - GRUPA I
"My Wam powiemy, bo wy nie wiecie,
babcia i Dziadek najlepsi na świecie."

"Krasnoludki" z grupy I wystąpiły 4 lutego na uroczystym Dniu Babci i Dziadka. Śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze dla ukochanych gości. Był to debiut dla większości przedszkolaków z tej grupy, które pierwszy raz występowały dla publiczności.
Udało im się pokonać tremę i wykazać zdolnościami aktorskimi. Przedstawienie bardzo wzruszyło zaproszonych gości. Dzieci zostały nagrodzone przez nich gorącymi brawami. Przedszkolaki wręczyły swoim najbliższym wykonane przez siebie upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek.Dodane:   15.02.2015
Poznajemy Kenię - zajęcia z Biblioteki Miejskiej
W poniedziałek nasze przedszkole ponownie odwiedziła pani z Biblioteki Miejskiej w Skawinie. Tym razem zaprosiła naszych przedszkolaków w podróż do Kenii. Dzieci poznały najważniejsze informacje o tym kraju oraz strój kenijski, w który pani się ubrała. Dowiedziały się również, że w tym kraju jest wulkan o nazwie Kenia. Ponadto, pani przyniosła ze sobą bębenek, na którym wszystkie przedszkolaki miały okazję zagrać oraz zaprosiła ich do podróży tratwą - dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej.  Podczas zajęć widać było ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków oraz radość jaką im sprawiły. Z niecierpliwością czekamy na kolejne podróże.


Dodane:   03.02.2015
Dzień Babci i Dziadka - GRUPA II
"I poleciały i zaśpiewały, że dziś Dzień Babci i Dziadka.
Dlatego bajkę tę pokazała miłych wnucząt gromadka."

Tak zaśpiewały dzieci z grupy II podczas uroczystości przygotowanej dla swoich babć i dziadków. Na początku przedszkolaki przedstawiły bajkę pt. Czerwony Kapturek, w trakcie której nie tylko wspaniale odegrały swoje role ale również tańczyły i śpiewały. Następnie odbyła się recytacja wierszyków oraz śpiewanie piosenek o babci i dziadku. Swój występ dzieci zakończyły Krakowiakiem, do którego przygotowały się specjalnie na tę okazję. Po tym wnuki zaprosiły swoich dziadków na poczęstunek, podczas którego odśpiewały swoim najbliższym "sto lat" oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty. Był to wyjątkowy dzień podczas którego na twarzach babć i dziadków pojawiła się radość oraz wzruszenie.Dodane:   03.02.2015
Jasełka
21 stycznia nasze przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu jasełkowym, które zostało wystawione przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Skawinie. odbyło się ono na deskach sceny teatralnej w Kościele Miłosierdzia Bożego. Przedstawienie opowiadało o narodzinach Jezusa. Ponadto, wystąpili w nim chór aniołów, pastuszkowie oraz trzej królowie podążający za gwiazdą. Pojawił się również Herod, szatan i jego pomocnicy.
Miło nam poinformować, że rolę Bożej Dzieciny zagrał jeden z naszych przedszkolaków Antoś z grupy II, któremu serdecznie gratulujemy.Dodane:   01.02.2015
Dzień Babci i Dziadka - grupa III

„Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili,

Dzisiaj im życzenia składam

By sto latek jeszcze żyli.”
 

Dzieci z grupy III wystąpiły dn. 14.01.2015r. w tradycyjnych jasełkach pod tytułem „Tak! To On Jest Królem!”. Jasełka rozpoczęły się pastorałką „Szukają”, podczas której Maryja z Józefem szukają schronienia wędrując pośród publiczności i pukając do ich serc. Diabeł podążający tuż obok skutecznie zamyka dla nich ludzkie serca, krzycząc „Nie otwieraj, Nie Otwieraj”. Występ wnucząt dla Dziadków i Babć był wielkim przeżyciem. Ze wzruszeniem obserwowali popisy aktorskie i wokalne swoich wnuków, nagradzając występy gromkimi brawami. Po występie była okazja do wręczenia wykonanych przez dzieci prezentów. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

Dzień później podczas jasełek wystawionych w dn. 15.01.2015r. na widowni zasiedli honorowi goście – rodzice przedszkolaków. Dzieci przebrane w piękne stroje, starały się jak najlepiej pokazać rodzicom jak przebiegały losy Świętej Rodziny. To były naprawdę wyjątkowe dwa dni. Wypełnione miłością, uśmiechem i dumą.

Dodane:   18.01.2015
Zajęcia w Multicentrum
Grupy II oraz III regularnie uczęszczają na zajęcia prowadzone przez Multicentrum. Oprócz zabaw konstrukcyjnych oraz twórczych na komputerach organizatorzy prowadzą dla dzieci zajęcia o różnej tematyce. Przedszkolaki z grupy II podczas ostatniej wizyty poznawały zwierzątka domowe. Prowadzący przygotowali dla nich specjalną prezentację, a następnie dzieci same malowały ulubione zwierzęta na komputerach. Starsze dzieci z grupy III podczas ostatnich zajęć poznawały budowę i pracę serca. Mogły zobaczyć jak ono wygląda i pracuje. Zajęcia te są bardzo dla nich interesujące i za każdym razem oczekujemy kolejnej wizyty.Dodane:   18.01.2015
Wigilia - wspólne koledowanie
23.12 w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia. Na początku grupa III zaprosiła nas na wspólne kolędowanie - dzieci wystąpiły z repertuarem przygotowanym do jasełek. Zaprezentowały nam piękne i wzruszające wykonania. Następnie wszyscy połamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. W trakcie tego dnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Świąteczny Aniołek". Ponieważ wszystkie prace były pięknie wykonane dlatego każde dziecko zostało nagrodzone.


Dodane:   05.01.2015
Konkurs kolęd i pastorałek z Muzeum Regionalnym
Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie śpiewania kolęd i pastorałek zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Skawinie. Podczas tego wydarzenia wszystkie grupy zebrały się na jednej sali.Dzieci specjalnie przygotowywały się do tego dnia. Podczas występów zaprezentowały przepiękne wykonania. Dodatkowo zagrały na instrumentach, a przedszkolaki z grupy III wystąpiły w strojach góralskich.


Dodane:   05.01.2015
Zajęcia z Muzeum Regionalnego
W dniu 19.12 nasze przedszkole odwiedził dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie, który poprowadził zajęcia z dziećmi dotyczące tradycji i zwyczajów Bożonarodzeniowych dawnej Skawiny. Przedszkolaki poznały potrawy wigilijne, tradycyjne ozdoby choinkowe, a także zwyczaje świąteczne. Ponadto, nasz gość przyniósł ze sobą szopkę i opowiadał o niej dzieciom.


Dodane:   05.01.2015
Zajęcia z biblioteki
W ostatni piątek po raz kolejny nasze przedszkole odwiedziła pani z Biblioteki Miejskiej w Skawinie. Tym razem wszystkie grupy uczestniczyły w zajęciach, które dotyczyły zwyczajów bożonarodzeniowych w innych krajach. Przedszkolaki poznały zwyczaje panujące m. in. w Anglii czy też w Austrii. Poznawały ozdoby choinkowe, świąteczne zwyczaje, potrawy. Ponadto, dzieci oglądały bajkę o fabryce Świętego Mikołaja.Dodane:   14.12.2014
Mikołaj
4 grudnia do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość - Święty Mikołaj . Miał niespodziankę dla wszystkich dzieci, zaprosił ich na wycieczkę do Krainy Zabaw Dziecięcych w factory. tam dzieci mogły korzystać ze zjeżdżalni, kulek, zamków dmuchanych oraz różnego rodzaju atrakcji. Ponadto, po powrocie do przedszkola na każdego czekał prezent pozostawiony od Świętego Mikołaja.


Dodane:   08.12.2014
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada całe nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Wszystkie grupy zebrały się na jednej sali, gdzie dzięki prezentacji multimedialnej poznały historie powstania pluszowego misia. Ponadto, dzieci poznały misie, które są bohaterami bajek oraz próbowały miód, największy przysmak misiów.

Dodane:   08.12.2014
Zajęcia z biblioteki
W poniedziałek nasze przedszkole odwiedziła pani z Biblioteki Miejskiej w Skawinie, która przygotowała zajęcia dla wszystkich grup. Przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Francji - poznały zwyczaje z których słynie, wieżę Eiffla, a także historię dzwonnika z Katedry Notre Dame. Ponadto, wykazały się umiejętnościami konstrukcyjnymi sami budując słynną wieżę. Przedszkolakom bardzo się spodobały zajęcia i zaprosiły panią do przedszkola ponownie.


Dodane:   20.11.2014
Gminny konkurs układania puzzli
7 listopada Muzeum Regionalne zorganizowało Gminny Konkurs Układania Puzzli "Sokoły Skawińskie", który odbył się na hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Skawinie. W konkursie uczestniczyła grupa starszaków z naszego przedszkola. Kilkoro dzieci układało puzzle, a reszta mocno ich w tym dopingowała.


Dodane:   20.11.2014
Zdobywamy sprawnosć "Małego ratownika"
28 października nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Byli to ratownicy medyczni z firmy Azymut , którzy poprowadzili zajęcia z każda grupą. Nasi goście opowiedzieli dzieciom o swoim zawodzie oraz w ciekawy sposób zaprezentowali przedszkolakom jak udzielać pierwszej pomocy. Na zakończenie każde dziecko uczestniczące w zajęciach otrzymało dyplom małego ratownika.


Dodane:   20.11.2014
KINO PIAST
W ostatni piątek wszystkie nasze przedszkolaki udały się do Kina Piast w Skawinie, gdzie odbył się teatrzyk pt. "Szalone bajeczki z dziadunia teczki", na podstawie wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Dzieciom bardzo podobało się to, że same mogły uczestniczyć w przedstawieniu - aktorzy zaprosili kilkoro chętnych przedszkolaków do inscenizacji wiersza pt. "Rzepka". Ponadto, w humorystyczny sposób przedstawili dzieciom inne wiersze.


Dodane:   27.10.2014
Konkurs przedszkolny
W październiku w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs dla dzieci i rodziców pt. "Jarzynowa kukiełka". Wśród prac pojawiły się różne postacie i zwierzęta. Można je było podziwiać na zorganizowanej wystawie. Następnie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Wszystkim dzieciom, które brały udział,
a także ich rodzicom gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział oraz zaangażowanie.


Dodane:   22.10.2014
Współpraca z Multicentrum rozpoczęta.
Ponownie jak w ubiegłym roku rozpoczęliśmy współpracę z Multicentrum. W każdy trzeci i czwarty piątek miesiąca poszczególne grupy uczestniczą w zajęciach tam prowadzonych. Podczas pierwszej wizyty prowadzący zajęcia przypomnieli dzieciom jak należy segregować odpady, a następnie wszystkie przedszkolaki mogły rozwijać swoje zainteresowania konstrukcyjne poprzez zabawę Multi Klockami, w trakcie której powstało wiele wspaniałych prac.


Dodane:   13.10.2014
Zakładamy ogródek.
Ostatnio nasze przedszkolaki wcieliły się w role ogrodników. Podczas pobytu w ogrodzie założyliśmy własny ogródek. Dzieci z wszystkich grup posadziły w nim truskawki, wrzośćce oraz cebulki kwiatów, które zakwitną nam na wiosnę: krokusy i żonkile. Dzieci same zasadziły cebulki kwiatów, następnie je podlały, a teraz ich zadaniem jest to aby o nie dbać i je podlewać.
Dodane:   13.10.2014
AKADEMIA AQUAFRESH
30 września dzięki ogólnopolskiemu programowi edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków - Akademia Aquafresh wzięliśmy udział
w ustanowieniu Rekordu Guinnessa w szczotkowaniu zębów
wraz z przedszkolakami z całej Polski.
O ustalonej godzinie wszystkie nasze przedszkolaki szczotkowały zęby. Udało się ustanowić Rekord Guinnessa - ząbki szczotkowało 313328. Cieszymy się, że wzięliśmy udział w takim przedsięwzięciu.

                              
Dodane:   05.10.2014
SPRZĄTANIE ŚWIATA
W czwartkowe przedpołudnie 18 września przy współpracy
z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Skawina nasze przedszkole uczestniczyło w akcji Sprzątanie Świata.
Dzieci z wszystkich grup, zaopatrzone w ochronne rękawiczki oraz worki na śmieci wyruszyły sprzątać teren przedszkola, a także najbliższą okolicę. Przedszkolaki świetnie się spisały podczas akcji.


                                     
Dodane:   27.09.2014
LEGENDA O ZAŁOŻENIU SKAWINY
Przed końcem roku szkolnego wszystkie przedszkolaki uczestniczyły
w teatrzyku organizowanym przez Muzeum Regionalne. Odbył się on
w sali teatralnej Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Teatrzyk przedstawiał legendę o założeniu Skawiny, a aktorami byli uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Skawinie wraz z nauczycielami. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, a po powrocie do przedszkola dzieliły się wrażeniami.

Dodane:   04.07.2014
ZAAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE STARSZAKÓW
"Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole..." tak śpiewały starszaki podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego połączonego z dniem mamy i taty. Na początku dzieci wystąpiły
w przygotowanym przedstawieniu pt. "Z biegiem Wisły", a następnie recytowały wiersz o swoich rodzicach. Po występie nastąpiło uroczyste pożegnanie starszaków podczas, którego otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Po tym wszystkie przedszkolaki wręczyły rodzicom przygotowane przez siebie upominki i wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.
   


Dodane:   29.06.2014
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PRZEDSZKOLNEGO
Przez kilka ostatnich dni dzieci z naszego przedszkola wraz
ze swoimi rodzicami mogły wziąć udział w konkursie
pt.
Drugie życie śmieci, w którym należało przygotować pracę plastyczną wykonaną z odpadów. 13.06.2014r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród. Spośród wszystkich prac trudno było wytypować kilka, ponieważ wszystkie były bardzo ładne, dlatego wszystkie zostały nagrodzone. Dzieciom oraz rodzicom dziękujemy za udział
w konkursie i zaangażowanie, a wykonane prace można oglądać
na zorganizowanej wystawie.                                Dodane:   16.06.2014
WYCIECZKA DO ZATORLANDU
We wtorek (10.06) dzieci z wszystkich grup uczestniczyły
w wycieczce do Zatora do Zatorlandu.Na początku udaliśmy się do Parku Owadów, gdzie przedszkolaki mogły zobaczyć duże figury różnych owadów
m. in. biedronki, konika polnego czy też mrówki. Następnie, specjalną ciuchcią przedszkolaki udały się
do Parku Bajek i Stworzeń Wodnych, gdzie na swojej drodze spotykały znane postacie z ulubionych bajek jak również makiety różnych stworzeń morskich. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy
w świetnych humorach wrócili do przedszkola.


Dodane:   16.06.2014
PRZEGLĄD REGIONALNY
W sobotę  7 maja 2014r. na Hali Widowiskowo - Sportowej w Skawinie odbył się drugi Przegląd Regionalny, organizowany przez Muzeum Regionalne. Występowały na nim dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Również nasze przedszkolaki, przebrane w góralskie stroje wzięły udział w tym przedsięwzięciu, śpiewając piosenkę
"Hej po górach, po góreckach"
oraz tańcząc do muzyki góralskiej. Serdecznie dziękujemy dzieciom, które występowały, ich rodzicom
oraz wszystkim,którzy dopingowali nas na widowni.

Dodane:   07.06.2014
ZAMEK DMUCHANY

 

6 maja na naszych przedszkolaków czekała kolejna niespodzianka z okazji Dnia Dziecka. Był to zamek dmuchany,
na którym tego dnia bawiły się wszystkie grupy. Sprawił on naszym przedszkolakom wiele radości.

Dodane:   07.06.2014
DZIEŃ DZIECKA
2 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka.
Z tej okazji przedszkolaki przyszły w ten dzień przebrane
w nietypowy i śmieszny strój. Następnie, z pośród dzieci wybrano
i nagrodzono najciekawsze stroje. Ponadto, wszyscy wzięli udział
w zorganizowanym wybiegu. Podczas tego dnia dzieci brały udział
w różnych konkursach m.in.konkursie tańca, malowania balonów, układania puzzli i rozwiązywania zagadek.Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

                
Dodane:   03.06.2014
DZIEŃ MAMY I TATY - ŚREDNIAKI
W naszym przedszkolu 28 maja po raz kolejny odbył się
Dzień Mamy i Taty
.
Tym razem na uroczystość swoich rodziców zaprosiły średniaki, które przygotowały dla nich przedstawienie
o mieszkańcach łąki. Dzieci przebrane w stroje odgrywały swoje role. Następnie średniaki złożyły życzenia swoim rodzicom, wręczyły upominki i zaprosiły ich na poczęstunek.

                   
Dodane:   03.06.2014
DZIEŃ MAMY I TATY - MALUSZKI
21 maja maluszki zaprosiły swoich rodziców na uroczysty
Dzień Mamy i Taty. Tego dnia dzieci pięknie przebrane wystąpiły w specjalnie przygotowanym na tę okazję przedstawieniu. Ponadto, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po tym wszystkie dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia wręczając
im przygotowane przez siebie prezenty, a następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Dodane:   03.06.2014
SKAWIŃSKIE PUZZLE HISTORYCZNE

20 maja grupa STARSZAKÓW została zaproszona przez Muzeum Regionalne do zabawy z puzzlami. Przedszkolaki układały puzzle "Święty Jan Paweł II w Skawinie" pod Krzyżem Papieskim
w 94 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. W zabawie wzięły udział również grupy z innych przedszkoli. Starszaki świetnie poradziły sobie z zadaniem.


Dodane:   25.05.2014


Przedszkole Samorządowe Nr 6 z Oddziałem Żłobkowym, ul. Bukowska 17A, 32-050 Skawina
tel. przedszkole: (12) 276 30 45, tel. oddział żłobkowy: (12) 256 75 20 lub (12) 256 75 21

Strona BIP