.:: Oddział przedszkolny   -   Aktualności   -   Wpis
Nabór do Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie

Do Rodziców zainteresowanych kształceniem dzieci w szkole artystycznej.

Można składać wnioski o przyjęcie do Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie. Wnioski są przyjmowane w sekretariacie szkoły do 6 czerwca w godzinach od 9.00 – 18.00 od poniedziałku do piątku. Najwygodniej jednak będzie Państwu złożyć wniosek w formie elektronicznej poprzez stronę internetową Szkoły: http://smuzskawina.edu.pl/dla-kandydatow/rekrutacja-20017-podania/ Pamiętajmy jednak, że przed przesłuchaniem dziecka, złożony wniosek należy własnoręcznie podpisać.W związku z epidemią koronowirusa, szkoła zapewnia organizację przesłuchania kandydatów w warunkach pełnego bezpieczeństwa.

Szkoła przyjmuje dzieci, które w roku przeprowadzanego naboru kończą 7 lat, a nie przekroczyły 16 roku życia (w wyjątkowych przypadkach dopuszcza się przyjęcie dziecka w wieku 6 lat – patrz Regulamin rekrutacji na stronie www szkoły).

Kształcenie w naszej szkole jest bezpłatne. Organem prowadzącym szkoły jest Gmina Skawina. Szkoła pracuje pod nadzorem Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzimy zajęcia w specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela, fortepian, gitara, akordeon, perkusja, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon. Uczymy samodyscypliny, samokontroli, umiejętności skupienia się, koncentracji, pokonywania stresu. Szkoła daje poczucie pewności siebie i prawidłowej samooceny. Dzieci poprzez koncerty i audycje uczniowskie poznają na czym polega zdrowa rywalizacja, zdobywają obycie estradowo – sceniczne, dowiadują się, że trema może być mobilizująca i wręcz pomaga w udanym występie. Szkoła uczy odporności psychicznej, kultury osobistej, rozwija dziecko intelektualnie i artystycznie, przyczynia się do rozwoju osobowości dziecka.

Uczniowie bardzo chętnie przychodzą na zajęcia, lubią swoich nauczycieli, uwielbiają koncertować zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Poznają nowe koleżanki, nowych kolegów, są bardzo zadowoleni ze szkoły i zajęć, które się w niej odbywają. W naszej szkole muzycznej panuje wspaniała atmosfera, a to dzięki świetnej kadrze nauczycielskiej, złożonej z czynnych artystycznie muzyków solistów, kameralistów i muzyków orkiestrowych. Uczniowie zdobywają laury na poważnych konkursach muzycznych w kraju i zagranicą. Jeżeli Państwo chcecie, aby Wasze pociechy odnosiły sukcesy na estradach muzyki klasycznej lub rozrywkowej, to edukacja artystyczna i podstawowa wiedza z zakresu muzyki oraz umiejętność gry na instrumencie bardzo pomogą w spełnieniu marzeń wielu młodych ludzi.

W szkole regularnie odbywają się koncerty profesjonalnych artystów, na które zapraszani są uczniowie, ich rodziny, wszyscy sympatycy Szkoły oraz melomani. Każdy koncert na ogół poprzedzony jest krótką prelekcją dotyczącą wykonywanych utworów oraz przybliżającą sylwetki artystyczne występujących muzyków i kompozytorów.

W Sali Kameralnej Szkoły w profesjonalnych warunkach można oglądnąć i wysłuchać nagrania koncertów i spektakli z najwybitniejszych sal koncertowych i teatrów z całego świata.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie mieści się w gmachu Szkoły Podstawowej Nr 6 (dawne Gimnazjum Nr 1) w Skawinie przy ul. Witosa 4. W godzinach popołudniowych wejście do Szkoły Muzycznej możliwe jest tylko od ulicy Bukowskiej.

Inne informacje na stronie http://smuzskawina.edu.pl/ w zakładce dla kandydatów.

Szczegółowych informacjiudziela sekretariat szkoły.

Kontakt:
tel.: 12 291-22-88,
e-mail: smuz.sk@gmail.com
www.smuzskawina.edu.pl

Dodane:   19.05.2020


Przedszkole Samorządowe Nr 6 z Oddziałem Żłobkowym, ul. Bukowska 17, 32-050 Skawina
tel. przedszkole: (12) 276 30 45, tel. oddział żłobkowy: (12) 256 75 20 lub (12) 256 75 21

Strona BIP