.:: Oddział przedszkolny   -   O przedszkolu   -   Wpis
Zadania na rok szkolny 2018/2019 Zadanie główne na rok szkolny 2018/2019

Skawina – moja mała ojczyzna. Wzmacnianie więzi z rodziną i najbliższym środowiskiem.

Zadania szczegółowe:

·       Rozbudzanie u dzieci emocjonalnego związku z regionem.

·       Stwarzanie różnorodnych oddziaływań wychowawczo – dydaktycznych pozwalających poznać piękno własnego miejsca zamieszkania (patriotyzm lokalny) i otoczenia przedszkola (plac zabaw, miejsca spacerowe i rekreacyjne, park, tereny zielone wokół miasta).

·       Wprowadzenie dziecka w historię i współczesność miasta Skawina
    – współpraca z Muzeum Regionalnym i Towarzystwem Przyjaciół Skawiny.

·       Zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa, życzliwości
    i przynależności do rodziny, wspólnoty przedszkolnej i  narodowej.

·       Tworzenie pozytywnych relacji opartych na szacunku, trosce
    i zaufaniu.

·       Umożliwienie dzieciom i rodzicom aktywnego uczestnictwa w życiu miasta i regionu z wykorzystaniem specyfiki środowiska.

·       Zachęcanie rodziców do wspólnego poznawania naszego miasta.

·       Kształtowanie szacunku do wytworów pracy ludzkiej i kulturowego dorobku przyszłych pokoleń (wystawy, muzea itp.).

·       Kształtowanie właściwej postawy patriotycznej, okazywanie szacunku do symboli narodowych.

·       Umożliwienie dzieciom poznania w zarysie członu samorządowego miasta – specyfika i kompetencje.

Wyzwalanie aktywności artystycznej dziecka i umożliwianie uczestnictwa w życiu rodzinnym, przedszkolnym i lokalnym (konkursy, uroczystości, zdjęcia z życia przedszkola itp.).

Dodane:   07.04.2014